X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Rozbieżności wymiarow z usg ( za krótk a kość udowa)-normalne?
Odpowiedz

Rozbieżności wymiarow z usg ( za krótk a kość udowa)-normalne?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to znowu ja i moje kolejne problemy:-) Bylam ostatnio ma wizycie w 17t0d wg OM, ale mała zawsze byla 2-3dni mlodsza wiec ciaza zostala oceniona na 16t4d. No i zaczely sie pomiary glowki, brzuszka, kosci udowej. Wszystko bylo albo na styk albo troche wieksze ( wiem ze rozbieżności nawet 2tygodniowe sa normalne i to mnie nie martwi) tylko kosc udowa zostala oceniona 15t5d a wiec 6dni do tylu. Czy ktorejs z Was sie to przytrafilo? Lekarz powiedzial ze to normalne, ale ja juz sie naczytalam zlych rzeczy i sie martwie. Bede wdzieczna za Wasze doswiadczenia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2018, 16:28

  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krasnalowa, u mnie, a w sumie u mojego syna też kość udowa jest krótsza niż inne pomiary. I ta różnica się waha od kilku dni do ponad tygodnia, w zależności jak kto mierzy. Nie jest to problem. Z czasem ciążowym te różnice się jeszcze pogłębiają. U mnie usg wykonywalo w różnym czasie wielu lekarzy i na prawdę nie stanowiło to problemu. Każdy z nas jest inny, na pewno Ty też nie masz wszystkiego pod linijkę ;)

    krasnalowa lubi tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka wrote:
    Krasnalowa, u mnie, a w sumie u mojego syna też kość udowa jest krótsza niż inne pomiary. I ta różnica się waha od kilku dni do ponad tygodnia, w zależności jak kto mierzy. Nie jest to problem. Z czasem ciążowym te różnice się jeszcze pogłębiają. U mnie usg wykonywalo w różnym czasie wielu lekarzy i na prawdę nie stanowiło to problemu. Każdy z nas jest inny, na pewno Ty też nie masz wszystkiego pod linijkę ;)
    Dzieki. Nie przejmowalam sie tak tym, aż do momentu gdy zaczelam czytac i wyczytalam, ze krotkie kosci udowe sa uważane za marker zespolu Downa. I od razu wpadlam w panike i od kilku dni nie daje mi to spokoju.

  • teqz Autorytet
    Postów: 1063 710

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krasnalowa wrote:
    Dzieki. Nie przejmowalam sie tak tym, aż do momentu gdy zaczelam czytac i wyczytalam, ze krotkie kosci udowe sa uważane za marker zespolu Downa. I od razu wpadlam w panike i od kilku dni nie daje mi to spokoju.
    U mnie do 29tc kość udowa była o 1,5 tyg za krótka (a głowa była o 2 tyg do przodu) a na usg ostatnio kość udowa idealnie w terminie :) wiec wymiary często się zmieniają, nie przejmuj sie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2018, 21:31

  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.czytelniamedyczna.pl/1396,ultrasonograficzne-markery-aberracji-chromosomowych-u-plodu.html

    Tu masz link do artykułu MEDYCZNEGO. Jest opisane jakie rozbieżności mogą niepokoić, i napisane że ten marker jest najmniej "mocny".

    Spokojnie, nic się nie dzieje :)

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 03:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny. Czytalam, że niby nie jwst to mocny marker, ale wiecie, ziarnko niepokoju zostalo zasiane:-) tym bardziej ze zostało to wykryte na tak wczesnym etapie. Nie martwilabym sie tak gdyby to było np. w 30 tygodniu. A to dopiero 17tydzien i juz kilkudniowa rozbieznosc. Mam nadzieje ze faktycznie nadgoni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2018, 04:04

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakby ktos jeszcze mial jakies doswiadczenia w tym temacie to bede wdzieczna za podzielenie sie:-)

  • teqz Autorytet
    Postów: 1063 710

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To pewnie pocieszę Cię tym - w 17tc byłam w szpitalu (byłam wtedy 17+6) i wymiary były takie:
    BPD 17+5
    FL 17+0
    AC 17+6
    HC 16+6
    Także u mnie było tak samo a teraz kość udowa jest dłuższa niż tydzień ciąży by wskazywał ;)

    krasnalowa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    teqz wrote:
    To pewnie pocieszę Cię tym - w 17tc byłam w szpitalu (byłam wtedy 17+6) i wymiary były takie:
    BPD 17+5
    FL 17+0
    AC 17+6
    HC 16+6
    Także u mnie było tak samo a teraz kość udowa jest dłuższa niż tydzień ciąży by wskazywał ;)
    Dziekuje ze chcialo Ci sie sprawdzic :-)
    No moje wymiary wygladaja tak:
    Bylam mniej wiecej w 16+4
    I wyniary takie:
    Bpd: 16+5
    Hc:16+3
    Fl:15+5
    Ac:17+2:o (grubasek)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widze mamy nawet podobne proporcje. Duzy brzuch, srednia glowa i krotkie nogi:-) dzieki, to mi naprawde pomaga, gdy ktos sie dzieli wlasnym przykladem :-)

  • Lena8411 Przyjaciółka
    Postów: 123 30

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krasnalowa wrote:
    Dziekuje ze chcialo Ci sie sprawdzic :-)
    No moje wymiary wygladaja tak:
    Bylam mniej wiecej w 16+4
    I wyniary takie:
    Bpd: 16+5
    Hc:16+3
    Fl:15+5
    Ac:17+2:o (grubasek)

    Krasnalowa ale to nie jest duża rozbieżność. Ona chyba mieści się w granicach normy.

    Lena8411
    Usg I trymestru w normie
    Test podwojny ryzyko niskie
    Nifty wynik prawidłowy
    Usg połówkowe powiększony fałd karkowy NF 6.8
    Echo serca płodu OK
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena8411 wrote:
    Krasnalowa ale to nie jest duża rozbieżność. Ona chyba mieści się w granicach normy.
    No niby nie jest, moj lekarz nie byl w ogole zaniepokojony, to tylko moja glowa. Zle mi wygladala ta kosc, bo glowa w 40centylu, brzuch w 60, a tu noga nagle w 7. I zaczelam wymyślać.

  • teqz Autorytet
    Postów: 1063 710

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krasnalowa wrote:
    Widze mamy nawet podobne proporcje. Duzy brzuch, srednia glowa i krotkie nogi:-) dzieki, to mi naprawde pomaga, gdy ktos sie dzieli wlasnym przykladem :-)
    Dla porównania z usg III trymestru wychodzi ze jest szczupły, ma długie nogi, a resztę idealnie jak na ten tydzień :) wiec nie przejmuj się rozbieżnościami, 2tyg do przodu lub do tylu są ok i nie ma się co martwić :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki:-) internet to zło. Niedlugo mam polowkowe i już sie zaczelam stresowac, ze beda na to patrzec jak na marker ZD, bo wszedzie tylko czytalam o tych skroconych kosciach i glowa zaczela pracowac.

  • teqz Autorytet
    Postów: 1063 710

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    krasnalowa wrote:
    Dzieki:-) internet to zło. Niedlugo mam polowkowe i już sie zaczelam stresowac, ze beda na to patrzec jak na marker ZD, bo wszedzie tylko czytalam o tych skroconych kosciach i glowa zaczela pracowac.
    Coś Ty, nie patrzy się na to tak, musiałabyś mieć chyba o miesiąc krótsza ta kość, ale tygodniowa różnica to nic :)

    krasnalowa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    teqz wrote:
    Coś Ty, nie patrzy się na to tak, musiałabyś mieć chyba o miesiąc krótsza ta kość, ale tygodniowa różnica to nic :)
    No tak mowil moj lekarz, ze musialaby byc o wiele bardziej skrocona, a i wtedy ryzyko zwieksza sie tylko o troche. No, ale ja oczywiście jak to ja musialam zaczac szperac w internecie i zaczelam sie martwic :-) juz zaczelam sobie wyobrazac, ze skoro na tak wczesnym etapie juz jest prawie tydzien skrocona, to zaraz sie zrobi 2 tygodnie, 3tygodnie i juz widzialam moje dziecko prawie ze bez nog :D dziekuje Ci za uspokojenie :-)

  • Lena8411 Przyjaciółka
    Postów: 123 30

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krasnalowa poczekaj na usg połówkowe o się niepotrzebnie nie nakręcaj. Nir masz podstaw. Robiłas badania prenatalnr w I trym? Wyszly pewnie bez zastrzeżeń i tego sie trzymaj.

    Lena8411
    Usg I trymestru w normie
    Test podwojny ryzyko niskie
    Nifty wynik prawidłowy
    Usg połówkowe powiększony fałd karkowy NF 6.8
    Echo serca płodu OK
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena8411 wrote:
    Krasnalowa poczekaj na usg połówkowe o się niepotrzebnie nie nakręcaj. Nir masz podstaw. Robiłas badania prenatalnr w I trym? Wyszly pewnie bez zastrzeżeń i tego sie trzymaj.
    Robilam robilam. Wszystko bylo ok, nt w normie, kosc nosowa byla, serduszko prawidlowe, pepowina trojnaczyniowa i prawidlowy przeplyw przez przewod zylny. Ale pappa nie robilam z własnego wyboru.

  • Lena8411 Przyjaciółka
    Postów: 123 30

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krasnalowa mówię Ci z własnego doświadczenia nie czytaj i wkręcaj sobie niepotrzebnych myśli. Nie masz powodu do niepokoju. Poczekaj na kolejne usg.

    Lena8411
    Usg I trymestru w normie
    Test podwojny ryzyko niskie
    Nifty wynik prawidłowy
    Usg połówkowe powiększony fałd karkowy NF 6.8
    Echo serca płodu OK
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 kwietnia 2018, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena8411 wrote:
    Krasnalowa mówię Ci z własnego doświadczenia nie czytaj i wkręcaj sobie niepotrzebnych myśli. Nie masz powodu do niepokoju. Poczekaj na kolejne usg.
    Postaram sie:-) wlasnie widze, ze u Ciebie w podpisie tez jakies "przygody".

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ