X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Puste jajo płodowe
Odpowiedz

Puste jajo płodowe

Oceń ten wątek:
  • martaszymi Autorytet
    Postów: 477 593

    Wysłany: 25 marca 2018, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny może któraś z was ma jakieś doświadczenie w temacie? Dnia 6.02.2018 miałam ostatnią miesiączkę, 9.03 wystąpiło lekkie plamienie i trwało do 15.03. 13.03 zrobiłam test ciążowy, wynik pozytywny. 14.03 wykonałam badanie BHCG wynik 171,5 następnie badanie powtórzyłam 16.03 wynik 418,2. 14.03miałam wykonywane USG, brak pęcherzyka ciążowego. 21.03 w USG widać pęcherzyk ciążowy o wielkości 4mm. Według OM wiek ciązy wynosi 6w1d a wg USG 4w1d. Mam pytanie czy jest szansa żeby wykształcił się zarodek? Czy jednak rozbierzność jest za duża. . Wizytę mam wyznaczoną na 4.04 żeby sprawdzić czy rozwinął się zarodek.
    W zeszłym roku w maju miałam poronienie-puste jajo płodowe, łyżeczowanie w 8tc brak zarodka zatrzymanie ciąży w 4w6d ciązy. Obecnie wykryto u mnie lekkie problemy z tarczycą TSH 2,8 od tygodnia biorę euthyrox.

    29.11.3019 Hania ♥️♥️♥️
    17.04.2019 6t5d ♥️-->l130/min
    30.07.2019 połówkowe 451 gram dziewczynki 😍
    I ciąża-puste jajo płodowe 8tc 31.05.2017
    II ciąża-puste jajo płodowe 10tc 12.04.2018
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 25 marca 2018, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zarodek powinien ujawnić się do skończonego 8 tygodnia ciąży (8t0d) licząc od OM.

    EDIT: przy 4 mm pęcherzyku na pewno nie będzie widać zarodka ;) powinien mieć ok. 10 mm, żeby dało się dostrzec zarodek ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2018, 22:46

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • martaszymi Autorytet
    Postów: 477 593

    Wysłany: 25 marca 2018, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To wiem, bardziej martwi mnie to, że jest taka duża różnica między wiekiem OM a wielkością pęcherzyka i wiekiem rzeczywistym ciąży. Pocieszam się tym że poprzednim razem cały czas plamiłam a teraz póki co jest czysto.

    29.11.3019 Hania ♥️♥️♥️
    17.04.2019 6t5d ♥️-->l130/min
    30.07.2019 połówkowe 451 gram dziewczynki 😍
    I ciąża-puste jajo płodowe 8tc 31.05.2017
    II ciąża-puste jajo płodowe 10tc 12.04.2018
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 26 marca 2018, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martaszymi wrote:
    To wiem, bardziej martwi mnie to, że jest taka duża różnica między wiekiem OM a wielkością pęcherzyka i wiekiem rzeczywistym ciąży. Pocieszam się tym że poprzednim razem cały czas plamiłam a teraz póki co jest czysto.

    Taka różnica jest jak najbardziej w granicach normy: do dwóch tygodni ciąża może być młodsza ze względu na przesuniętą owulację. Dodam, że nie byłabyś pierwszym takim przypadkiem na tym forum :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • martaszymi Autorytet
    Postów: 477 593

    Wysłany: 26 marca 2018, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za pomoc, po prostu siedzę w domu i dosłownie wariuję od tego czekania. Miałam nadzieję że tym razem jak uda mi się w końcu zobaczyć te upragnione dwie kreseczki to obędzie się bez większych komplikacji a tu znów powtórka z rozrywki. Mam tylko nadzieję że finał będzie lepszy.

    29.11.3019 Hania ♥️♥️♥️
    17.04.2019 6t5d ♥️-->l130/min
    30.07.2019 połówkowe 451 gram dziewczynki 😍
    I ciąża-puste jajo płodowe 8tc 31.05.2017
    II ciąża-puste jajo płodowe 10tc 12.04.2018
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 26 marca 2018, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martaszymi wrote:
    Dzięki za pomoc, po prostu siedzę w domu i dosłownie wariuję od tego czekania. Miałam nadzieję że tym razem jak uda mi się w końcu zobaczyć te upragnione dwie kreseczki to obędzie się bez większych komplikacji a tu znów powtórka z rozrywki. Mam tylko nadzieję że finał będzie lepszy.

    Przerabiałam to w poprzedniej ciąży, niestety nic na to nie poradzisz.. trzeba czekać :/

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • martaszymi Autorytet
    Postów: 477 593

    Wysłany: 27 marca 2018, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Przerabiałam to w poprzedniej ciąży, niestety nic na to nie poradzisz.. trzeba czekać :/

    Wczoraj dostałam plamienia więc przerażona umówiłam się na dziś do lekarza. Trafiłam na przypadkowego, a uspokoił mnie o wiele bardziej niż ten do którego chodzę zazwyczaj. Pęcherzyk wzrósł z 4mm do 13mm w ciągu 6 dni więc idziemy do przodu. Zarodka jeszcze nie widać, ale lekarz mówi że na tym etapie to nic dziwnego jeszcze. I mamy być dobrej myśli. Dodatkowo okazało się że mam lekką nadżerkę co może być przyczyną plamień. Kazał zrobić BHCG, wynik z dziś to 8678,0 czyli przyrost jest. W czwartek do powtórzenia. Ale jestem już nieco spokojniejsza. Dziękuję za słowa otuchy :)

    Lukrecja, Leira lubią tę wiadomość

    29.11.3019 Hania ♥️♥️♥️
    17.04.2019 6t5d ♥️-->l130/min
    30.07.2019 połówkowe 451 gram dziewczynki 😍
    I ciąża-puste jajo płodowe 8tc 31.05.2017
    II ciąża-puste jajo płodowe 10tc 12.04.2018
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 27 marca 2018, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać po kolejnym USG :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 27 marca 2018, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wg ovu mam skończony 8 tydzień i 2 dni, a dziś na usg nie byli nic poza pecherzykiem widać. Mimo to lekarka mówi, by poczekać i to 4 tygodnie. Pomiaru pęcherzyka nie robiła. Dała nawet skierowanie na badania krwi. Bety wcale nie robiłam, więc pozostaje czekać. Czy w takich sytuacjach, jakby co, wywołuje się poronienie czy może wystąpić samoistnie?

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • Glass Autorytet
    Postów: 696 407

    Wysłany: 27 marca 2018, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze 8 tydzień i nic, to długo :(. A pewna jesteś, że Ci się nie przesunęła owulacja? Wtedy zarodek byłby młodszy.
    Poronienie przy pustym jaju powinno wystąpić samoistnie. Lekarz napewno Ci wszystko wyjaśni.

    l22ndf9h9ev1tba6.png
    2nn3vfxmbuq4kvth.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 27 marca 2018, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glass wrote:
    Poronienie przy pustym jaju powinno wystąpić samoistnie.

    Niestety to nie jest prawdą. Aczkolwiek nie ma tu co dywagować o poronieniu, ciąża jest jeszcze młoda.

    Arashe wrote:
    Ja wg ovu mam skończony 8 tydzień i 2 dni, a dziś na usg nie byli nic poza pecherzykiem widać. Mimo to lekarka mówi, by poczekać i to 4 tygodnie. Pomiaru pęcherzyka nie robiła. Dała nawet skierowanie na badania krwi. Bety wcale nie robiłam, więc pozostaje czekać. Czy w takich sytuacjach, jakby co, wywołuje się poronienie czy może wystąpić samoistnie?

    Jeśli owulacja się przesunęła (zwykle może się przesunąć do 2 tygodni) to ciąża jest młodsza niż wynika to z OM. Dużo zależy od długości cykli i ich regularności. Może i tak się stać, że Twoja ciąża tak naprawdę ma 6 tygodni i 2 dni a nie osiem.

    Wydaje mi się jednak, że czekanie 4 tygodnie to szaleństwo - zbyt długo zdecydowanie, do tego czasu wykończysz się psychicznie.

    Na Twoim miejscu powtórzyłabym USG za tydzień i jeśli nadal jajo będzie puste to jeszcze powtórz USG za kolejny tydzień. Jeśli w 10t2d nic nie będzie widać to niestety, ale prawdopodobnie będzie to puste jajo płodowe. Aczkolwiek myślę, że już za tydzień będzie wszystko pięknie widać :)

    O poronieniu na razie nie myśl, o tym będziemy rozmawiać najwcześniej za 2 tygodnie. Póki co uszy do góry! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2018, 22:03

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 28 marca 2018, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glass wrote:
    Kurcze 8 tydzień i nic, to długo :(. A pewna jesteś, że Ci się nie przesunęła owulacja? Wtedy zarodek byłby młodszy.
    Poronienie przy pustym jaju powinno wystąpić samoistnie. Lekarz napewno Ci wszystko wyjaśni.
    To jest data już po przesunieciu, bo wiem że miałam później, ale w poprzednim cyklu miałam dwie ovu np. I się zastanawiam czy może i w tym tak nie było...
    Om miałam 18.01, ale wiem że ovu była co najmniej 10 dni spozniona

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 marca 2018, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arashe wrote:
    To jest data już po przesunieciu, bo wiem że miałam później, ale w poprzednim cyklu miałam dwie ovu np. I się zastanawiam czy może i w tym tak nie było...
    Om miałam 18.01, ale wiem że ovu była co najmniej 10 dni spozniona

    Jeśli ciąża z OM jest starsza o 10 dni to faktycznie zaczyna być to niepokojące jeśli nie widać nic poza pęcherzem, szkoda, że lekarka nie zmierzyła jego wielkości, to by była sesnsowna informacja.

    Niemniej jednak i tak powtórzyłabym USG za tydzień, może u innego lekarza z nowym sprzętem.

    U mnie, w pierwszej ciąży, stwierdzili puste jajo po raz pierwszy przy pęcherzu 18 mm, a potwierdzili tydzień później - pęcherz wielkości 25 mm.

    Być może u Ciebie ciąża ma po prostu wolniejszy rozbieg? Wolniej się rozkręca, a potem nadrobi - ciężko powiedzieć, na pewno trzeba to będzie skontrolować za tydzień.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Glass Autorytet
    Postów: 696 407

    Wysłany: 28 marca 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arashe wrote:
    To jest data już po przesunieciu, bo wiem że miałam później, ale w poprzednim cyklu miałam dwie ovu np. I się zastanawiam czy może i w tym tak nie było...
    Om miałam 18.01, ale wiem że ovu była co najmniej 10 dni spozniona
    Liczymy na dobre wieści, bez monitoringu nie ma 100% pewności, że owulacja była w terminie. Miesiąc czekania to dużo. Może umów się gdzieś prywatnie za miesiąc lub dwa, dużo zależy od lekarza i sprzętu.

    l22ndf9h9ev1tba6.png
    2nn3vfxmbuq4kvth.png
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 28 marca 2018, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż się upiera, by poczekać, bo lekarz wie co robi. Za to zrobiłam dziś betę i zrobię w piątek, jak będzie opadac to sprawa będzie jasna. Jak będzie coś dziwnego to na jej podstawie umowie się na wcześniej, bo mówiła że za 4 jeśli nic się dziać nie będzie, a minimalny przyrost, lub stanie w miejscu lub co gorsza spadek raczej jest takim powodem by przyspieszyć

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 marca 2018, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arashe wrote:
    Mój mąż się upiera, by poczekać, bo lekarz wie co robi. Za to zrobiłam dziś betę i zrobię w piątek, jak będzie opadac to sprawa będzie jasna. Jak będzie coś dziwnego to na jej podstawie umowie się na wcześniej, bo mówiła że za 4 jeśli nic się dziać nie będzie, a minimalny przyrost, lub stanie w miejscu lub co gorsza spadek raczej jest takim powodem by przyspieszyć

    Tu nie chodzi o to czy lekarz wie co robi czy nie, tylko, że oczekiwanie miesiąc (!) na kolejne USG może Cię doprowadzić do skraju wyczerpania nerwowego. Kiedy byłam w pierwszej ciąży to przetrwanie tygodnia od USG do USG to była katorga, każdy dzień ciągnął się niemiłosiernie. Poza tym, oczekiwanie do 15 tygodnia ciąży licząc od OM to strasznie długo - ciążę bezzarodkową diagnozuje się znacznie szybciej.

    Beta HCG nie musi spadać, ba! Może rosnąć normalnie nawet przy pustym jaju (ja tak miałam). Najwiarygodniejsze jest USG.

    Ponadto czekanie miesiąca, kiedy (tfu, tfu!) miałabyś puste jajo jest irytujące bo nie jest powiedziane, że Twój organizm poroni tą ciążę - możesz miesiąc z tym pustym jajem chodzić. A kiedy zdiagnozują puste jajo płodowe szybciej to od razu zrobią Ci zabieg i będziesz już na etapie rekonwalescencji, co oznacza, że szybciej będziesz mogła zacząć się starać o kolejną ciążę.

    U mnie puste jajo się samo nie poroniło i długo z nim chodziłam :(

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 28 marca 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie tego się obawiam, może rzeczywiście spróbuję za 2 tygodnie, bo to bardziej realny termin. Dziękuję za wsparcie.

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • martaszymi Autorytet
    Postów: 477 593

    Wysłany: 28 marca 2018, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spróbuj za 2 tyg, wiem co czujesz i nie wyobrażam sobie tak długiego czekania. Dla mnie czekanie do następnego wtorku jest katorgą. Ale co innego nam pozostało jak tylko czekać i być dobrej myśli :)

    Arashe lubi tę wiadomość

    29.11.3019 Hania ♥️♥️♥️
    17.04.2019 6t5d ♥️-->l130/min
    30.07.2019 połówkowe 451 gram dziewczynki 😍
    I ciąża-puste jajo płodowe 8tc 31.05.2017
    II ciąża-puste jajo płodowe 10tc 12.04.2018
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 29 marca 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś mi się wydaje, że ta ciąża nie wytrzyma 2 tygodni, ani jednego nawet dnia. Czuję od paru godzin ogromny niepokój, szyjka mam wrażenie, że całkiem sie skrocila jak przed porodem. Poza tym nie mam żadnych plamień, ani boli... Beta wczoraj wyszła 20 tys.,jutro mam robić znowu.

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 29 marca 2018, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Arashe wrote:
    Coś mi się wydaje, że ta ciąża nie wytrzyma 2 tygodni, ani jednego nawet dnia. Czuję od paru godzin ogromny niepokój, szyjka mam wrażenie, że całkiem sie skrocila jak przed porodem. Poza tym nie mam żadnych plamień, ani boli... Beta wczoraj wyszła 20 tys.,jutro mam robić znowu.

    Nie wiem czy ciąża wytrzyma dwa tygodnie czy nie, aczkolwiek przy becie 20.000 powinno być cokolwiek widać.. Obawiam się, że powinnaś się przygotować na diagnozę pustego jaja. Zobaczysz jeszcze przyrost po jutrzejszym badaniu, ale strzelam, że może być niski. Nawet jeśli jajo jest puste to nie jest to jednoznaczne z tym, że nastąpi poronienie..

    Czekanie 2 tygodnie to moim zdaniem za długo na tym etapie ciąży, idź na USG w przyszłym tygodniu - już z wynikami bety. Naprawdę nie ma na co czekać.. W 9-11 tygodniu dziecko powinno mieć już wielkość kilku centymetrów.. Nie ma co przeciągać sprawy na siłę.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ