X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Przezierność Karkowa
Odpowiedz

Przezierność Karkowa

Oceń ten wątek:
  • Narinka Ekspertka
    Postów: 175 196

    Wysłany: 8 listopada 2015, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny.
    Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda i mi pomoże. Wczoraj miałam badania genetyczne 1 trymestru. Lekarz nie mógł znaleźć kości nosowej, bardzo długo oglądał i powiedział, że widać małą chrząstkę, ale nie spełnia ona parametrów, żeby mógł napisać, że kość nosowa jest obecna :( W podsumowaniu napisał, że jest opóźnione kostnienie nosa. Przezierność karkowa wyszła 2,2. Badanie miałam w 12+5tc. Skierował nas na test Pappa, zrobiliśmy je od razu wczoraj w szpitalu, po weekendzie powinien być wynik. Bardzo się boję :( Dodam, że w opisie badania napisał, że "warunki badania utrudnione z powodu blizny pooperacyjnej" (operację miałam w czerwcu).
    Zastanawiam się czy iść na jeszcze jedno USG do innego lekarza.
    Czy któraś z was miała podobnie?

  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 8 listopada 2015, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli masz możliwość zrobienia usg u jakiegoś dobrego specjalisty na dobrym aparacie, to warto powtórzyć badanie. Test Pappa nie daje 100% diagnozy, bo to tylko statystyki.

  • Narinka Ekspertka
    Postów: 175 196

    Wysłany: 8 listopada 2015, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    belladonna wrote:
    Jeżeli masz możliwość zrobienia usg u jakiegoś dobrego specjalisty na dobrym aparacie, to warto powtórzyć badanie. Test Pappa nie daje 100% diagnozy, bo to tylko statystyki.

    Jutro będę szukała kogoś, kto mnie przyjmie w miarę szybko, bo chcę powtórzyć USG.
    Niby to wczorajsze miałam robione przez dobrego lekarza z certyfikatem i dobrym sprzętem. Badanie trwało 50min. Robił je przez brzuch i przez krotką chwilę dopochwowo. Dzidziuś bardzo się wiercił i łudzę się, że przez to nie chciał pokazać tego noska swojego do końca.

  • Pati78 Autorytet
    Postów: 585 474

    Wysłany: 8 listopada 2015, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narinko, jesli tylko kosc nosowa byla nieprawidlowym parametrem, to bylabym dobrej mysli. Czesto zdarza sie, ze jest niewidoczna na usg, a wszystko jest ok. Okreslono ryzyko trisomii?

    dqprj44jo5rhodwq.png
  • Narinka Ekspertka
    Postów: 175 196

    Wysłany: 8 listopada 2015, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati78 wrote:
    Narinko, jesli tylko kosc nosowa byla nieprawidlowym parametrem, to bylabym dobrej mysli. Czesto zdarza sie, ze jest niewidoczna na usg, a wszystko jest ok. Okreslono ryzyko trisomii?

    Na podstawie USG właśnie nie ocenił mi ryzyka. Od razu po Usg zrobiłam pappa i być może jutro będę miała wynik i wtedy będzie mi obliczał na podstawie usg i pappa ryzyko.

    olala2910 lubi tę wiadomość

  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 8 listopada 2015, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narinka, trzymam kciuki, żeby wszystko było ok. Współczuję stresu, przez który przechodzisz. Mam nadzieję, że napiszesz za kilka dni dobre wieści.

  • Narinka Ekspertka
    Postów: 175 196

    Wysłany: 9 listopada 2015, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    belladonna wrote:
    Narinka, trzymam kciuki, żeby wszystko było ok. Współczuję stresu, przez który przechodzisz. Mam nadzieję, że napiszesz za kilka dni dobre wieści.

    Dziękuję Kochana. Dziś o 15:30 mam powtórne USG.
    Z Pappa jeszcze nie ma wyników, może jutro.

  • Pati78 Autorytet
    Postów: 585 474

    Wysłany: 10 listopada 2015, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narinka, jak tam?

    dqprj44jo5rhodwq.png
  • Narinka Ekspertka
    Postów: 175 196

    Wysłany: 10 listopada 2015, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati78 wrote:
    Narinka, jak tam?

    Byłam wczoraj na powtórnym USG. Trafiłam na mądrą i wykwalifikowaną panią dr. Nie mówiłam jej, że byłam już wcześniej na tym USG genetycznym, żeby nic nie sugerować. Pani dr okazała się na tyle mądra, że sama stwierdziła, że zrobi mi USG przezpochwowo, bo blizna po operacji jest duża i będzie utrudniała badanie (a ten kretyn w sobotę robił mi całe usg przez brzuch, bardzo mocno uciskał w miejscu blizny, aż boli mnie ona do tej pory). Pierwszy parametr jaki zmierzyła pani dr to była "piękna kość nosowa, 1,8 mm, rozmiar prawidłowy". Aż mi świeczki stanęły w oczach (przypominam, że nic jej nie sugerowałam, że ktoś wcześniej nie widział tej kostki). Wszystkie inne parametry też wyszły w normach. Ale co się nastresowałam , to jest niedopisania.

    Pati78, Magda lena, Est lubią tę wiadomość

  • Pati78 Autorytet
    Postów: 585 474

    Wysłany: 10 listopada 2015, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam sie, jaki jest procent falszywych prognoz usg prenatalnego. Gdybym byla madrzejsza, skonsultowalabym swoje wyniki.i moze uniknelabym stresu amniopunkcji.
    Gratuluje, spokojnej ciazy! :-)

    dqprj44jo5rhodwq.png
  • Narinka Ekspertka
    Postów: 175 196

    Wysłany: 10 listopada 2015, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati78 wrote:
    Zastanawiam sie, jaki jest procent falszywych prognoz usg prenatalnego. Gdybym byla madrzejsza, skonsultowalabym swoje wyniki.i moze uniknelabym stresu amniopunkcji.
    Gratuluje, spokojnej ciazy! :-)

    Naprawdę to jest zastanawiające Pati.
    My już się nastawialiśmy na testy Nifty, strasznie drogie, ale nie tak inwazyjne jak aminopunkcja.
    U mnie ewidentnym problemem była blizna pooperacyjna, bo przez nią naprawdę kiepsko widać jak robią USG przez brzuszek. I trafiłam na kretyna, który wiedział, że źle widzi przez bliznę, ale brnął w to do końca badania i zrobił je po prostu niedokładnie.
    Eh, szkoda słów i nerwów.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2015, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wam mam pytanie CRL 68 mm NT 2,1
    Ryzyko wg wieku 1:1006
    Ryzyko skorygowane trisomni 21 1: 2867
    Widzę że niektóre dziewczyny ryzyko skorygowane maja nawet i ponad 20 tys
    Czy to jest dobry wynik. Czy ryzyko jest minimalne?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2015, 13:26

  • Magda lena Autorytet
    Postów: 1655 2502

    Wysłany: 26 listopada 2015, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wynik masz dobry :] Spoko.
    Ja mam ryzyko tr 21 1:330. Ale jestem dobrej myśli. Wierzę, że synek będzie zdrowy.
    Na usg 13 tyg nt wynosiło 3,2 m.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2015, 18:46

    mhsvo7esg1a4x3m2.png
  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie! Kto z Was jest po badaniach prenatalnych? Ciekawa jestem jaka jest/była przezierność karkowa Waszych maluszków? Czy ktoś miał wysoką i historia dobrze się zakończyła?

    relg6iyem5hi69f7.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 23 stycznia 2016, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.ja miałam prenatalne usg w 13 tyg i 3 dni ale nie wyszlo dobrze.mam28 lat i nt wyszlo 4 ,kość hypoplastyczna i niskie tętno 105..:(
    Jestem kilka dni po amniopunkcji u 3 tyg czekania jeszcze:(

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • marta2807 Koleżanka
    Postów: 44 23

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Byłam wczoraj na prenaralnych I trymestru. To był równo 12 tydzień według Om. Lekarz według CRL wyliczył, że jest to 12 tydzień 4 dzień. Wyniki takie :
    CRL 6,21 cm
    NT 1,98 mm
    Kość nosowa obecna, z sercem wszystko dobrze, przepływy prawidłowe
    Mam 27 lat, jak myślicie, czy jest się faktycznie czym martwić? Lekarz nie mówił, że widzi coś nieprawidłowego, ale ogólnie mało mówił. Od razu poszłam na PAPPA.Pozdrawiam

    Agness27 lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgqujw5v7d.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marta2807 wrote:
    Hej. Byłam wczoraj na prenaralnych I trymestru. To był równo 12 tydzień według Om. Lekarz według CRL wyliczył, że jest to 12 tydzień 4 dzień. Wyniki takie :
    CRL 6,21 cm
    NT 1,98 mm
    Kość nosowa obecna, z sercem wszystko dobrze, przepływy prawidłowe
    Mam 27 lat, jak myślicie, czy jest się faktycznie czym martwić? Lekarz nie mówił, że widzi coś nieprawidłowego, ale ogólnie mało mówił. Od razu poszłam na PAPPA.Pozdrawiam
    zapraszam Ciebie na watek amniopunkcji bo tam sporo dziewczyn jest które Ci pomogą zinterpretować wyniki ale według mnie są bardzo dobre i nie ma czym się martwic.

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • kasia28 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam ja mialam trzy lata temu w 11TYG CIAZY NT;13mm. ty miescisz sie w normie ale dla dobra swojego i dzidzi uwazam ze powinnas zrobic wynik papa. ja go mialam robiony. jesli bedzie wszystko ok to lekarz moze jeszcze zlecic badanie inwazyjne czyli amniopunkcje. czy w rodzinie twojej badz partnera wystepuja jakies wady genetyczne ?

  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia28 wrote:
    witam ja mialam trzy lata temu w 11TYG CIAZY NT;13mm. ty miescisz sie w normie ale dla dobra swojego i dzidzi uwazam ze powinnas zrobic wynik papa. ja go mialam robiony. jesli bedzie wszystko ok to lekarz moze jeszcze zlecic badanie inwazyjne czyli amniopunkcje. czy w rodzinie twojej badz partnera wystepuja jakies wady genetyczne ?

    chyba 1,3mm :))

    Cinnilla lubi tę wiadomość

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • karkam83 Ekspertka
    Postów: 147 80

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny. Pomóżcie mi z interpretają wyników PAPPA bo bardzo się denerwuję.
    Wiek 33 lata, cukrzyca ciążowa, badania prentalne usg pocz. 13 tyg. ciąży,
    test z krwi pocz 11 tyg. wielkość 64 mm, NT 1,8 mm, FHR 167 ud/min, wymiar dwuciemieniowy NT 21 mm, ductus venonsus PI 1,100, na usg wszystko w
    normie i ok (serce, narządy, kość nosowa, kończyny).
    Zaniepokoiły mnie tylko wyniki biochemii:
    BETA hCG 63,5 iU/l - 1,012 MoM;
    PAPPA 0,790 lU/l - 0,502 MoM.
    Ryzyko (podstawowe/skorygowane):
    trisomia 21 - 1:412, 1:8235
    trisomia 18 1:1006, 1<20000
    trisomia 13 - 1:3156, 1<20000.

    Czy mam się obawiać ryzyka wystąpienia zespołu Downa? Poinformowano mnie o możliwości wykonnia testu NIFTY. Nie wiem czy decydować się na testy NIFTY, bo na usg naprawdę było wzorcowo.
    Co oznacza termin ryzyko podstawowe / skorygowane?
    Bardzo dziękuję za odpowiedź.

    3jgxrjjg02ocpjyq.png
‹‹ 7 8 9 10 11
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ