X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Przeziębienie ?
Odpowiedz

Przeziębienie ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • AnnaJestem Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 20 lutego 2020, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, jestem w 25 tyg ciąży.
    8 dni temu zaczęło mnie boleć gardło, leczyłam się domowymi sposobami, po 5 dniach postanowiłam jednak pójść do lekarza bo nadal miałam uczucie że coś mnie drapie i jeszcze doszła taka woda z nosa. Lekarz osłuchał ( moim zdaniem trochę byle jak ), zaglądnął do gardła i stwierdził że nic złego nie widzi, że jedynie widzi delikatnie zaczerwienione gardło co jego zdaniem jest tylko podrażnieniem. Zalecił płukać gardło wodą z cytryną, dla nawilżenia ssać prenalen lub isle, nos zakrapiać wodą termalną oraz brać 1 tabl wit c 1000 i jedno calcium. Minęło kolejne trzy dni i dalej nie czuję się zdrowa. Co robić ? Znów iść do przychodni ? Boję się tam znów iść bo nie daj boże spotkam jakichś bardziej chorych ludzi, oraz niestety w przychodni jest tylko ten jeden lekarz więc nie ma możliwości skontrolować u kogoś innego. A może to całkiem normalne że trwa to już 9 dni i jeszcze nie przeszło ? Zostało mi uczucie zatkanego nosa, i takiego spływania z tego nosa do gardła, ból głowy, gorączki nie mam i nie miałam jedyne to czasem popołudniu mam 37.4 ale lekarz powiedział że gorączka to dopiero powyżej 38. Więc paracetamolu nie biorę. Może ma ktoś sprawdzoną metodę pozbycia się tego przeziębienia na dobre? Bardzo się stresuję o dziecko.

  • VR Koleżanka
    Postów: 165 12

    Wysłany: 22 lutego 2020, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Ania,

    Niestety przeziębienia mogą utrzymywać się dłużej. W tej ciąży jestem już 3 raz chora. Pierwsze dwa razy nie wychodziłam z łóżka jakiś tydzień i doleczyłam się jeszcze drugi. Bardzo długo nie chciał przejść kaszel. Więc to niestety może się tak ciągnąć.

    Bardziej niepokojące powinno być podwyższenie temperatury. Dziecko nie powinno się przegrzewać. Na twoim miejscu jednak skonsultowałabym się z innym lekarzem. Dla pewności.

    52f668246f.png

    [*] 8tc 10.2016 łyżeczkowanie
    [*] 5tc 08.2017 cp
    Kraków

    MTHFR C6ttC-T hetero
    PAI-1 4G/5G homo
    hiperprolaktynemia czynnościowa
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ