X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Przepuklina pępowinowa -omphalocele
Odpowiedz

Przepuklina pępowinowa -omphalocele

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • muszelka Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 13 stycznia 2014, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! Czy są na forum kobiety, których dzieci urodziły się z tą wadą lub są jeszce przed porodem. Prosze o odzew.

  • agnb6 Ekspertka
    Postów: 221 141

    Wysłany: 9 lipca 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podciągam temat.
    Dziś na usg (12+0) okazało się, ze dziecko ma przepuklinę pępowinową, czyli, ze jelita i żołądek są poza jamą brzuszną :(( Normalnie jest tak u każdego dziecka w trakcie rozwoju, ale do 12 tyg powinno się to samo wchłonąć a u mnie dzisiaj zaczyna się 13 tydzień.
    Są więc 3 prawdopodobieństwa:
    - jest to fizjologiczne i samo się wchłonie, tylko troszkę później, bo może być tak, że dziecko jest trochę do tyłu z tygodniami
    - jest to fizjologiczne ale się nie wchłonie do porodu, wtedy robi się cesarskie cięcie i dziecko po porodzie ma operację włożenia wszystkiego do brzuszka
    - jest to spowodowane jakaś chorobą genetyczną - aby to wykluczyć, będę mieć zabieg amniopunkcji.
    Jestem załamana :(

    Aniołek [*] 5tc - 15/08/2012
    Aniołek [*] 9tc - 22/10/2013 (pusty pęcherzyk)
    Aniołek Karolek [*] 21tc - 11/09/2014
  • oliwia85 Autorytet
    Postów: 728 426

    Wysłany: 10 lipca 2014, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc kochana chyba mamy taki sam problem:( u mnie w 17tyg okazalo sie ze synek ma przepukline przeoponowa u mnie jest troche gorzej niz u ciebie bo synek ma serduszko po przeciwnej stronie a zoladek watroba i jelita poszly do gory i uciskaja pluco ktore w wyniku tego nie bedzie moglo sie poprawinie rozwinac:( pobrali mi wody plodowe do badania ,i cos tam jest jeszcze w celu wykluczenia jeszcze innych wad takich bo jesli sa jeszcze inne dziecko nie ma zadnych szans:(lekarz mowil ze sytacja jest ciezka::(

    w4sq3e3ky3ds3xdy.png
  • agnb6 Ekspertka
    Postów: 221 141

    Wysłany: 11 lipca 2014, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oliwia85 - strasznie Ci współczuję!! :(
    Faktycznie- z opisu wygląda okropnie...
    Człowiek tak się cieszy z tej ciąży i maleństwa, a potem tak niesprawiedliwie się dzieje..
    Czytałam trochę o tych przepuklinach i niestety czasami tak się dzieje, nie wiadomo jakie są tego powody.
    Trzymam kciuki za Twojego maluszka!
    Napisałam Ci wiadomość na priv.

    Aniołek [*] 5tc - 15/08/2012
    Aniołek [*] 9tc - 22/10/2013 (pusty pęcherzyk)
    Aniołek Karolek [*] 21tc - 11/09/2014
  • Sylwia91.08 Ekspertka
    Postów: 175 69

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnb6 wrote:
    oliwia85 - strasznie Ci współczuję!! :(
    Faktycznie- z opisu wygląda okropnie...
    Człowiek tak się cieszy z tej ciąży i maleństwa, a potem tak niesprawiedliwie się dzieje..
    Czytałam trochę o tych przepuklinach i niestety czasami tak się dzieje, nie wiadomo jakie są tego powody.
    Trzymam kciuki za Twojego maluszka!
    Napisałam Ci wiadomość na priv.
    Nie wiem czy jeszcze tu zaglądasz. Ale mam kilka pytań odnośnie przepukliny.

    Mama dwóch chłopców;)
    cukrzyca typ 1, niedoczynnośc, hashimoto, pcos, wrogi śluz 3 x inseminacje a udało się naturalnie w najmniej oczekiwanym momencie!!!
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ