BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > Problemy i komplikacje > Przepuklina pępowinowa -omphalocele
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

muszelka
Debiutantka
5

Wysłany: 13 stycznia 2014, 12:34
Cytuj | (0) | Zgłoś
Witam! Czy są na forum kobiety, których dzieci urodziły się z tą wadą lub są jeszce przed porodem. Prosze o odzew.

agnb6
Ekspertka
140

Wysłany: 9 lipca 2014, 19:54
Cytuj | (0) | Zgłoś
Podciągam temat.
Dziś na usg (12+0) okazało się, ze dziecko ma przepuklinę pępowinową, czyli, ze jelita i żołądek są poza jamą brzuszną :(( Normalnie jest tak u każdego dziecka w trakcie rozwoju, ale do 12 tyg powinno się to samo wchłonąć a u mnie dzisiaj zaczyna się 13 tydzień.
Są więc 3 prawdopodobieństwa:
- jest to fizjologiczne i samo się wchłonie, tylko troszkę później, bo może być tak, że dziecko jest trochę do tyłu z tygodniami
- jest to fizjologiczne ale się nie wchłonie do porodu, wtedy robi się cesarskie cięcie i dziecko po porodzie ma operację włożenia wszystkiego do brzuszka
- jest to spowodowane jakaś chorobą genetyczną - aby to wykluczyć, będę mieć zabieg amniopunkcji.
Jestem załamana :(

Aniołek [*] 5tc - 15/08/2012
Aniołek [*] 9tc - 22/10/2013 (pusty pęcherzyk)
Aniołek Karolek [*] 21tc - 11/09/2014

oliwia85
Autorytet
426

Wysłany: 10 lipca 2014, 18:35
Cytuj | (0) | Zgłoś
czesc kochana chyba mamy taki sam problem:( u mnie w 17tyg okazalo sie ze synek ma przepukline przeoponowa u mnie jest troche gorzej niz u ciebie bo synek ma serduszko po przeciwnej stronie a zoladek watroba i jelita poszly do gory i uciskaja pluco ktore w wyniku tego nie bedzie moglo sie poprawinie rozwinac:( pobrali mi wody plodowe do badania ,i cos tam jest jeszcze w celu wykluczenia jeszcze innych wad takich bo jesli sa jeszcze inne dziecko nie ma zadnych szans:(lekarz mowil ze sytacja jest ciezka::(

w4sq3e3ky3ds3xdy.png

agnb6
Ekspertka
140

Wysłany: 11 lipca 2014, 22:25
Cytuj | (0) | Zgłoś
oliwia85 - strasznie Ci współczuję!! :(
Faktycznie- z opisu wygląda okropnie...
Człowiek tak się cieszy z tej ciąży i maleństwa, a potem tak niesprawiedliwie się dzieje..
Czytałam trochę o tych przepuklinach i niestety czasami tak się dzieje, nie wiadomo jakie są tego powody.
Trzymam kciuki za Twojego maluszka!
Napisałam Ci wiadomość na priv.

Aniołek [*] 5tc - 15/08/2012
Aniołek [*] 9tc - 22/10/2013 (pusty pęcherzyk)
Aniołek Karolek [*] 21tc - 11/09/2014

Sylwia91.08
Ekspertka
69

Wysłany: 6 kwietnia, 22:30
Cytuj | (0) | Zgłoś
agnb6 wrote:
oliwia85 - strasznie Ci współczuję!! :(
Faktycznie- z opisu wygląda okropnie...
Człowiek tak się cieszy z tej ciąży i maleństwa, a potem tak niesprawiedliwie się dzieje..
Czytałam trochę o tych przepuklinach i niestety czasami tak się dzieje, nie wiadomo jakie są tego powody.
Trzymam kciuki za Twojego maluszka!
Napisałam Ci wiadomość na priv.
Nie wiem czy jeszcze tu zaglądasz. Ale mam kilka pytań odnośnie przepukliny.

rfxg3e3kw3l7g4up.png
rolo4z17w94i2txr.png
cukrzyca typ 1, niedoczynnośc hashimoto, pcos, wrogi śluz 3 x inseminacje a udało się naturalnie w najmniej oczekiwanym momencie!!!

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)