X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje przepuklina pachwinowa??
Odpowiedz

przepuklina pachwinowa??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • anulek Koleżanka
    Postów: 33 30

    Wysłany: 13 maja 2014, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pojawiło mi się wczoraj zgrubienie po lewej stronie spojenia łonowego, boli przy chodzeniu i schylaniu się. Czy to może być przepuklina pachwinowa? Wizyte u lekarza mam dopiero na poczatku czerwca, nie wiem czy nie powinnam wczesniej skonsultować tego z ginekologiem..

    c55fpc0zrgvwmkpn.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 26 czerwca 2015, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżam, czy są tu przyszłe mamy zmagające się z przepuklina pachwinowa ?

    10 lat temu miałam operowaną przepuklinę pachwinową z lewej strony (samo zszycie, w dniu operacji dowiedziałam się, że skończyły się siatki na NFZ i że kwestią czasu jest jak pojawi mi się przepuklina z drugiej strony).
    Jestem w 25tc, kilka dni temu zrobiła mi się przepuklina pachwinowa z prawej strony. Czy są tu jakieś mamy, które miały taką sytuację ? Jak wyglądał poród ? Czy przepuklina powiększyła się lub uwięzła przez parcie ? Nie wiem na jaki poród się zdecydować SN czy CC, chciałam zacząć się starać o kolejne dziecko po 3-6ms od porodu, bo o te maleństwo też trochę walczyliśmy a wiek ponagla...Czy lekarze decydują się na przeprowadzenie operacji przepukliny od razu tego samego dnia po CC lub SN ? Lekarz wspominał, ze unika się przeprowadzania operacji w dniu porodu lub w niedługim czasie po ze względu na rozciągnięte powłoki brzuszne i kiepskie gojenie się i ze starają się przeprowadzać operacje kiedy brzuch dojdzie do siebie czyli może trwać to dłużej niż pól roku. Mam wiele pytań i wątpliwości, jestem dopiero przed wizyta u chirurga a przybiła mnie ta informacja, z zoperowana przepuklina tez coś się dzieje wiec może to dotyczyć całego podbrzusza :( Generalnie ginekolog nie był zachwycony, bo jeszcze kupę czasu mam do rozwiązania i jak coś się będzie dziać trzeba będzie skrócić ciążę :/

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 28 czerwca 2015, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyżbym była sama na forum z podobnym problemem ? Żadna mama nie była w podobnej sytuacji :( ?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Cosmia Koleżanka
    Postów: 55 13

    Wysłany: 17 sierpnia 2023, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam chyba podobny problem :/
    Jak się skończyło w waszym przypadku?

    👩🧔🏻rocznik '88 ; starania od X.2019

    kariotypy - OK

    🧔🏻 plemniki o nieprawidłowej budowie (99%) i w 90% nieruchome
    👩 AMH 2,53
    wysokie CD4/CD8 - 3,4
    mutacja PAI-1 homo
    haplotyp KIR Bx; brak 3 najważniejszych KIR-ów implantacyjnych

    Gyncentrum Katowice
    ❤‍🔥 I procedura - ICSI
    protokół krótki (Bemfola, Orgalutran, Gonapeptyl Daily)
    💉 19.08.22 - punkcja - 10 komórek jajowych - 7 zarodków - 4 blastocysty do badania genetycznego - 3 zdrowe zarodki ❄️❄️❄️
    ☀️13.10.22 - próbny transfer (biopsja endometrium) - wyniki prawidłowe
    🍀3.12.22 - pierwszy transfer ❄️ na cyklu sztucznym - nieudany 😔 (beta <0,1 )
    🍀27.03.23 - drugi transfer ❄️ na cyklu sztucznym - udany! 🙏 Cudzie trwaj! 🌟

    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ