X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Przepuklina mózgowa... :(
Odpowiedz

Przepuklina mózgowa... :(

Oceń ten wątek:
  • alexis Autorytet
    Postów: 254 272

    Wysłany: 4 czerwca 2013, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki Marta14, spróbowałam i chyba mail poszedł...miejmy nadzieję że Pan dr się odezwie...wtedy pojadę po rezonansie magnetycznym do tych 3 miejscowości (Warszawa, Kraków i Szczecin) i do 3 specjalistów (dr Roszkowski, dr Kwiatkowski i dr Sagan)- zobaczę co mi będą proponować i zdecyduję się na jakiegoś...oby mi pomogli...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2013, 16:41

    km5shdges7mhg8ze.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2013, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prosze bardzo :) chociaz tak moge pomoc :)
    Jakby coś znowu nie było halo z mailem, to daj znać. Popytam moze któraś z koleżanek coś wiecej wie, ma jakieś znajomosci - akurat mieszkam w Szczecinie :)

    alexis lubi tę wiadomość

  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 4 czerwca 2013, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexis gdybys chciala telefon do prof. Preisa z Gdanska o ktorym pisala Ci Kleopatra to daj znac

    alexis lubi tę wiadomość

    201306215365.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2013, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do Roszkowskiego tylko z wynikami amnio, bez tego niewiele Ci powie. Jego ojciec prowadził obie ciąże mojej mamy i ona młodego Roszkowskiego też zna, ale ja nigdy nie korzystalam z usług tego lekarza. Podobno nie jest najsympatyczniejszy a w Warszawie jest kilku równie dobrych diagnostów co on.

  • alexis Autorytet
    Postów: 254 272

    Wysłany: 4 czerwca 2013, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    she wrote:
    Alexis gdybys chciala telefon do prof. Preisa z Gdanska o ktorym pisala Ci Kleopatra to daj znac

    Pewnie, że bym chciała, chociaż nie wiem czy nie wolałabym własnie adresu e-mail...żeby podesłać od razu zdjęcia i opisy usg i innch badań, żeby wiedział z czym ma do czynienia...jestem baaardzo wdzięczna za Waszą pomoc :)

    km5shdges7mhg8ze.png
  • she Autorytet
    Postów: 1380 2002

    Wysłany: 4 czerwca 2013, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wyslalam Ci zaproszenie na priv. Jak zaakceptujesz to wysle Ci dane kontaktowe prof. Preisa

    alexis lubi tę wiadomość

    201306215365.png
  • monia Autorytet
    Postów: 831 618

    Wysłany: 4 czerwca 2013, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek 3mamy kciuki za Was :)

    alexis lubi tę wiadomość

    1usa3e5ekxdyq5kw.png

    bfarxzdvkigpjrom.png[/url]
    img5-110_d_5_Anto%B6+%3A%29_1+z%B1bek+5.10.13r.jpg
  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 4 czerwca 2013, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alexis- ja będę u tego Sagana jutro na oddziale,zapytam o maila. U nas amniopunkcja nie wykazała żadnych nieprawidłowości, wykluczyła większość zespołów genetycznych, ujawniła prawidłowy kariotyp żeński i dzięki tym wynikom zdecydowaliśmy się kontynuować ciążę, bo mamy na temat jakości życia z niepełnosprawnością podobne zdanie jak Ty. W rezonansie 16 maja, też nie było mowy o zwiększonej główce, a tu dziś takie wieści... Wzięłam sprawę na poważnie i dziś dopięłam na ostatni guzik listę zakupów wyprawki. Spakowałam też torbę dla małej i drugą z rzeczami typu- podkłady porodowe, wkładki laktacyjne...trzecia torba jedzie od razu ze mną do szpitala....


  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 4 czerwca 2013, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek z całego serca trzymam za Was kciuki!
    Alexis ten Preis to trochę specyficzny lekarz ale świetny specjalista i jak Ci pisałam przeprowadzał już operacje przepukliny mózgowo-rdzeniowej w łonie matki. Spróbuj się z nim jakoś kontaktować i oczywiście za Was też się modlę!

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • alexis Autorytet
    Postów: 254 272

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny- Martek- trzymam kciuki za Ciebie i za Twoją córcię- dawaj koniecznie znać co i jak- mam nadzieję że wszystko będzie dobrze...
    Już nie potrzebuję e-maila do dr Sagana- już mam- nawet mi dziś odpisał- także jestem z nim w kontakcie...co do dr Preisa to jeszcze sie z nim nie kontaktowałam ale mam taki zamiar- ale chyba napisze mu już po rezonansie magnetycznym, kiedy więcej będziemy wiedzieć...
    dziś byłam na usg, przed wejściem do gabinetu byłam przerażona ale okazało się że przepuklina się nawet jakoś spłaszczyła i to sporo bo z 7mm do 3mm, więc nie jest źle ale za to powiększyła się dziura- tam gdzie jest ubytek kości- ale dr powiedział że to normalne bo główka rośnie a to się nie będzie zmniejszać...no zobaczymy co i jak- narazie sie cieszę że mózg i móżdżek są na swoim miejscu...dr mi powiedział że też prawdopodobnie córeczkę będziemy mieli :)

    martek, vivien, monia, anetta28, иιєиσямαℓиα lubią tę wiadomość

    km5shdges7mhg8ze.png
  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo cię cieszę Alexis że na Usg bylo lepiej. Ja jestem na oddziale w Zdrojach, zaczęli mi podawać sterydy na przyspieszenie rozwoju płuc małej i czekam na wieczorny obchód, może jakieś konkrety mi podadzą. Rano wspominali o cięciu po 35 tygodniu... boję się jak cholera, chyba nigdy w życiu się tak nie bałam...


  • alexis Autorytet
    Postów: 254 272

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymaj się Martek- musisz być teraz silna dla swojej córeczki- lekarze wiedzą co robią...dobrze, że jesteś w dobrych rękach- dr Sagan to rewelacyjny specjalista...napewno zrobi wszystko co w jego mocy żeby było dobrze...ja mooocno trzymam kciuki za Was... &&

    km5shdges7mhg8ze.png
  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 5 czerwca 2013, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i wiemy co i jak- mała urodzi się przez cesarkę w przyszłym tygodniu ( być może już w poniedziałek) a później trafi w ręce neurochirurgów, ja pierniczę jak to wszystko szybko się dzieje, za szybko


  • alexis Autorytet
    Postów: 254 272

    Wysłany: 6 czerwca 2013, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek naprawdę mocno trzymam kciuki za Ciebie a przede wszystkim za Twoją córeczkę- niestety na nic nie mamy wpływu...możemy teraz tylko oddać się w ręce specjalistów i się modlić...Natalka to silna dziewczynka...dacie radę!

    km5shdges7mhg8ze.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2013, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek, trzymam kciuki za Ciebie i Natalkę, oby wszystko było ok!

  • Stokrotka84 Autorytet
    Postów: 861 933

    Wysłany: 6 czerwca 2013, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek ja rowniez trzymam kciuki za Ciebie i za Natalke. Bede sie modlic, aby wszystko dobrze sie zakonczylo:) silne z Was dziewczyny, bedzie dobrze

    relgi09k52jutqx1.png
  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 7 czerwca 2013, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alexis- zaczynam wierzyć, że wszystko jest możliwe. oglądali nas neurochirurdzy i twierdzą,że nie mają nic do roboty w główce małej... oglądali ją na usg we wszystkie strony, wykluczyli przepukliny, rozszczepy, nawet twierdzą że główka nie jest rozpychana przez przez płyn mózgowy, tylko po prostu jest większa...wysunęli tezę,że może ciąża jest starsza niż wskazują na to zapisy w karcie ciąży. Zabrali wszystkie wyniki,obrazy usg, płytę z rezonansu i mają to jeszcze omawiać...
    Neuro mówił też, że ostatnio miał wiele przypadków kiedy przysyłano do niego dzieci z różnymi rozpoznaniami w ciąży, a u niego nie było widać żadnych nieprawidłowości... z drugiej strony mieli dziecko, u którego żadnych odchyleń usg nie wykazywało a urodziło się z przepukliną rdzeniową... Nie wiem sama co myśleć, czekam dalej na jakieś decyzje

    michaela, Anka-Skakanka, alexis, she, anilorak, yoku, Selena, monia, Ana27, Anette lubią tę wiadomość


  • Kleopatra Autorytet
    Postów: 4163 5429

    Wysłany: 7 czerwca 2013, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek to bardzo dobra wiadomość! U mojego brata też diagnozowali wodogłowie, a urodził się w 100% zdrowy, po prostu miał trochę większa główkę :) Mam nadzieję że się okaże, tak jak mówią neurochirurdzy!

    martek lubi tę wiadomość

    l22nzbmhc97dgg3u.png
    Wiktor 2010, Maksymilian 2013, Mikołaj 2017
  • alexis Autorytet
    Postów: 254 272

    Wysłany: 7 czerwca 2013, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martek super wiadomość!!! Bardzo sie cieszę i oby nic się nie zmieniło :) dawaj znać co i jak. Buziaki

    km5shdges7mhg8ze.png
  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 7 czerwca 2013, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, trzymam kciuki i wierzę, że Wasze pociechy przyjdą na świat zdrowe i silne :)

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ