X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje progesteron a poronienie
Odpowiedz

progesteron a poronienie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • PsotkaKotka Autorytet
    Postów: 4917 2366

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam do was pytanie, moze bedziecie umialy mi odpowiedziec.
    Wiele ciaz ulega w I trymastrze poronierniu i jest to najczescie spowodowane jakimis wadami plodu. Duzo kobiet bierze jednak progesteron ktory poronieniu przeciwdziala. Czy oznacza to, ze nawet taki wadliwy plod bedzie rozwijal sie wtedy dalej?

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie do końca. Jeżeli jest poważna wada płodu to żaden progesteron tego nie utrzyma. A jeśli utrzyma to i tak dojdzie do obumarcia i ciążę trzeba będzie usunąć. Progesteron zadziała na np. odklejające się łożysko co nie ma nic wspólnego z wadami samego zarodka/płodu. Nie martw sie tym że bierzesz progesterom na podtrzymanie. Cale rzesza kobiet to biorą i nie ma to nic wspólnego z wadami.

  • PsotkaKotka Autorytet
    Postów: 4917 2366

    Wysłany: 25 sierpnia 2014, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Sylwia wrote:
    nie do końca. Jeżeli jest poważna wada płodu to żaden progesteron tego nie utrzyma. A jeśli utrzyma to i tak dojdzie do obumarcia i ciążę trzeba będzie usunąć. Progesteron zadziała na np. odklejające się łożysko co nie ma nic wspólnego z wadami samego zarodka/płodu. Nie martw sie tym że bierzesz progesterom na podtrzymanie. Cale rzesza kobiet to biorą i nie ma to nic wspólnego z wadami.

    Dzieki. Bo ja sie trochre zagubiona czuje i sama z tym problemem. Lekarka powiedziala ze mam brac dalej ale to nei ta lekarka u ktorej dostalam na to recepte a tam gdzie dostalam nei moge isc bo to na skierowanie ktorego mi juz dac nie chca :/

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
  • misiakowa Przyjaciółka
    Postów: 83 40

    Wysłany: 30 września 2014, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z tego co wiem to progesteron ułatwia zagnieżdżenie się i rozwój ciąży, ale jak są wady to raczej nie pomoże, może podtrzymać ciążę ale to tylko tyle

    misiakowa
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ