X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Problemy z łożyskiem - niskie położenie
Odpowiedz

Problemy z łożyskiem - niskie położenie

Oceń ten wątek:
  • Gusiak Autorytet
    Postów: 2544 1478

    Wysłany: 17 kwietnia 2015, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    mam pytanie i prośbę do dziewczyn które miały podobny problem do mnie... ułożenie łożyska na ścianie tylnej, bardzo nisko... na każdej wizycie kontrola i póki co jakoś się nie podnosi, niby inny lekarz uspokajal mnie, ze jest jeszcze na to czas...
    Jak to wyglądało u was, w którym tygodniu łożysko się podniosło?
    Albo do ktorego tygodnia jest jeszcze szansa, ze się to zmieni?
    Może jakieś szczególne zalecenia?

    qb3c9vvjejpwrdmi.png

    https://www.maluchy.pl/sl-70344.png
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każda z nas jest inna, łożysko się podniesie, odpoczywaj teraz i nie przemęczaj organizmu. A przede wszystkim się nie stresuj. Jak to dobrze ja mam że lekarz mi nie mówi wszystkiego, bo chyba bym zwariowała.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam to samo, ściana tylna, łożysko niziutko. Bodajże jeszcze na połówkowym tak było, a potem zaczęło się podnosić. To się bardzo często zdarza i podnosi samoistnie, także spokojnie.

    .ona. lubi tę wiadomość

  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 04:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta sama sytuacja u mnie
    Wygladalo to tak w 12 tc krwawienie i szpital diagnoza łożysko nachodzące na ujście szyjki macicy, zalecenia leżenie plus duphaston i luteina, zakaz współżycia, wysiłku fizycznego
    Kontrola usg na kazdej wizycie
    Na połówkowym w 23 t już było wyżej i nie nachodziło na ujście szyjki
    A na usg III trymestru już wysoko i tak pozostało

    Głowa do góry jest jeszcze czas aby się podniosło

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • Gusiak Autorytet
    Postów: 2544 1478

    Wysłany: 19 kwietnia 2015, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ślicznie dziękuję, znaczy ze jeszcze faktycznie ma sporo czasu żeby sie 'naprawic' =)
    Wolalm usłyszeć opinie osób, które miały podobnie bo z lekarzami to różnie bywa... co lekarz to inna teoria i bądź tu człowieku mądry =)

    qb3c9vvjejpwrdmi.png

    https://www.maluchy.pl/sl-70344.png
  • Mama Marty Koleżanka
    Postów: 35 12

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 20 tygodniu dowiedziałam się o łożysku przodującym, lekarz też mówił, że może się jeszcze podnieść, ale się nie podniosło. Mały urodził się poprzez cc tylko taka jest możliwość wyjścia dziecka na świat przy łożysku przodującym. Tylko u mnie była taka sytuacja, że córkę (pierwsze dziecko) też rodziłam przez cc i jest wtedy duże prawdopodobieństwo, że łożysko będzie przodujące.
    Musiałam bardzo dużo leżeć bo groziło mi krwawienie, nie wysilać się , zero seksu. Po prostu przetrwać do dnia zaplanowanej cesarki. Całe szczęście obyło się bez komplikacji i mały w zaplanowanym czasie przyszedł na świat.
    Gusiak wszystko możliwe, że u Ciebie łożysko się podniesie i będzie ok, ale tak na wszelki wypadek dbaj bardzo o siebie.

    km5suay3zjzqmbv7.png

    f2wll6d83w8rei3d.png
  • Miley24 Ekspertka
    Postów: 588 84

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja (pocz. 15 tyg) mam krwiaka w macicy i podobno nisko łozysko. moj lekarz nie widzi potrzeby zwolnienia. jak myslicie sluchac go czy olac i znalezc innego?

    d0be8675e9.png
    74di3e5e3sl020iq.png
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 02:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miley ja bym szukała innego lekarza choćby dla samej konsultacji
    Ten krwiak jest niepokojący

    Pari lubi tę wiadomość

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • .ona. Autorytet
    Postów: 1287 698

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam to samo, łożysko na tylnej ścianie 3 cm od ujścia. Odkąd dowiedziałam się o tym na badaniu połówkowym, to nie daje mi to spokoju :(
    Jestem w 20/21 tygodniu, podobno jest szansa na podniesienie. Oby!
    I również pocieszają mnie BARDZO pozytywne odpowiedzi.

    Co mnie najbardziej zadziwiło, to fakt, że na badaniu w 12 tygodniu łożysko było na ścianie przedniej wysoko. Nie wiedzialam, że może wędrować aż tak (z jednej ściany na drugą).


    majowy chłopczyk i wrześniowa dziewczynka
  • .ona. Autorytet
    Postów: 1287 698

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusiak wrote:
    Hej,
    mam pytanie i prośbę do dziewczyn które miały podobny problem do mnie... ułożenie łożyska na ścianie tylnej, bardzo nisko... na każdej wizycie kontrola i póki co jakoś się nie podnosi, niby inny lekarz uspokajal mnie, ze jest jeszcze na to czas...
    Jak to wyglądało u was, w którym tygodniu łożysko się podniosło?
    Albo do ktorego tygodnia jest jeszcze szansa, ze się to zmieni?
    Może jakieś szczególne zalecenia?

    Daj znać jak sytuacja u Ciebie Droga Wrześniówko! :)

    Gusiak lubi tę wiadomość


    majowy chłopczyk i wrześniowa dziewczynka
  • Miley24 Ekspertka
    Postów: 588 84

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam tego krwiaka od poczatku ciazy i slysze tylko "wchlonie sie - zero seksu". to sie nie przejmowalam nawet nie wiem czy sie zmniejszyl. mialam plamienie niedawno w szpitalu wyladowalam, inny lekarz na ip sie dziwnie na mnie patrzyl jak wyszlo na to ze dla mnie ten krwiak nie byl dotad problemem...poczytalam w necie i jednak to jakis problem jest okazuje sie.
    teraz jeszcze mi dowalil niedawno z tym lozyskiem. juz sama nie wiem czy mozna mu zaufac :/

    d0be8675e9.png
    74di3e5e3sl020iq.png
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja znajoma też się martwiła czy łożysko się podniesie. Uspokajałyśmy ją, że na pewno się podniesie i faktycznie podniosło się i wszystko było dobrze.

    Ona, ja tak samo miałam z tym łożyskiem. Byłam pewna, że jest na przedniej ścianie, bo słabo czułam ruchy i gdy robiłam echo serca płodu to na karcie mam wyraźnie opisane, że łożysko na przedniej ścianie. Ale jak robiłam połówkowe, to lekarz powiedział, że jest na tylnej... Najważniejsze dla mnie, że nie jest przodujące, więc nie dopytywałam czy możliwa jest taka wędrówka.

  • Gusiak Autorytet
    Postów: 2544 1478

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miley ja bym chyba zmieniał lekarza... moim zdaniem jesli kobieta w ciąży w jaki kolwiek sposób martwi sie o siebie, czy o swoje malenstwo - w Twoim wypadku ten krwiak to jak najbardziej powinna od swojego lekarza prowadzącego dostać zwolnienie ...

    A co do mojego łożyska, wizyta 10.05 wiec dopiero wtedy dowiem się jak się sprawy maja... staram się oszczędzać i duzo odpoczywać, ale jak to w domu zawsze znajdzie się coś do zrobienia =)

    qb3c9vvjejpwrdmi.png

    https://www.maluchy.pl/sl-70344.png
  • Miley24 Ekspertka
    Postów: 588 84

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Racja Gusiak, ten jest bardzo pewny siebie i swojej madrosci. ale wybieram się do innego w piatek (1go maja sie zgodził przyjąć...^^)na konsultacje zobaczymy co on mi powie. praktycznie 2 tyg lezenia za mna wiec licze ze krwiak sie wchlonal a to lozysko sie podnioslo. zobaczymy.

    d0be8675e9.png
    74di3e5e3sl020iq.png
  • .ona. Autorytet
    Postów: 1287 698

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosia86 wrote:
    Ta sama sytuacja u mnie
    Wygladalo to tak w 12 tc krwawienie i szpital diagnoza łożysko nachodzące na ujście szyjki macicy, zalecenia leżenie plus duphaston i luteina, zakaz współżycia, wysiłku fizycznego
    Kontrola usg na kazdej wizycie
    Na połówkowym w 23 t już było wyżej i nie nachodziło na ujście szyjki
    A na usg III trymestru już wysoko i tak pozostało

    Głowa do góry jest jeszcze czas aby się podniosło

    Pociesza mnie Twoja odpowiedź. Zwłaszcza jak jeszcze widzę, że do mety już lada dzień.
    Zapytam z ciekawości, czy po 23 tygodniu nadal miałaś zalecane leżenie i zero wysiłku fizycznego + luteina i duphaston?

    Nie znam się na tym, ja duphaston brałam na samym początku z powodu niskiego progesteronu do 12 tygodnia. Czy na kłopoty z łożyskiem też się to bierze?


    majowy chłopczyk i wrześniowa dziewczynka
  • Gusiak Autorytet
    Postów: 2544 1478

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miley24 wrote:
    Racja Gusiak, ten jest bardzo pewny siebie i swojej madrosci. ale wybieram się do innego w piatek (1go maja sie zgodził przyjąć...^^)na konsultacje zobaczymy co on mi powie. praktycznie 2 tyg lezenia za mna wiec licze ze krwiak sie wchlonal a to lozysko sie podnioslo. zobaczymy.


    I bardzo dobrze robisz... najważniejsze jest to, żebyś nie musiała się stresować kazdego dnia idąc do pracy czy z Twoim maleństwem jest wszystko w porządku =)
    Zresztą na pewno po tej wizycie okaże się, ze juz wszystko się poprawiło... i jest w porządku =)

    qb3c9vvjejpwrdmi.png

    https://www.maluchy.pl/sl-70344.png
  • anusia7 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 12 maja 2015, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Gusiak ja jestem w takiej samej sytuacji. W piątek wróciłam ze szpitala, gdzie się dowiedziałam, że łożysko jest nisko na tylniej ścianie co powoduje u mnie plamienia. Musze brać Nospe i Duphaston no i leżeć.
    Trzymam za Ciebie kciuki i mam nadzieje, że wszystko się nam ułoży :)
    Proszę daj znać jak u Ciebie się już podniesie.




    5a51df039104e294f47d43dff3e96d8c.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2015, 10:06

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2015, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam nisko położone łożysko 2 tyg temu tydzien leżałam w szpitalu bo miałam krwawienie, lekarz w szpitalu uspakajał że na tym etapie należy odpoczywać, nie forsować się i jest duże prawdopodobieństwo że do 20-24tyg podniesie się.

    12 lat temu gdy byłam w ciąży z córą mialam to samo i łożysko podniosło się.

  • Gusiak Autorytet
    Postów: 2544 1478

    Wysłany: 12 maja 2015, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj mialam wizytę u gina i jest lepiej... łożysko nie zaslania juz szyjki, podniosło się na ok. 1.5 cm niby to nie jakos baaardzo dużo, ale lekarz powiedział ze teraz nie ma zagrożenia i do 30 tygodnia powinno podnieść się znacznie wyżej =)

    U Was dziewczyny na pewno też sytuacja się jeszcze poprawi i łożysko w koncu zacznie podnosić, a póki co starajcie się duzo odpoczywać, leżeć i nie dźwigać żadnych rzeczy ... u mnie chyba właśnie ten tryb oszczędnościowy pomógł.

    Trzymam mocno za Was kciuki, żebyście i Wy przy następnej wizycie usłyszały dobre wieści =)

    binka76, .ona. lubią tę wiadomość

    qb3c9vvjejpwrdmi.png

    https://www.maluchy.pl/sl-70344.png
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 12 maja 2015, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również miałam nisko łożysko i to na przedniej ścianie. Będąc w 18tc ginka straszyła już mnie cc, ale po 20-tym tygodniu łożysko już było wyżej i wszystko było ok. To nieprawda, że jeśli do 20-tyg się nie podniesie, to nie podniesie się w ogóle. A takie opinie słyszałam nie raz.

    .ona. lubi tę wiadomość

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ