X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Problemy z łożyskiem - niskie położenie
Odpowiedz

Problemy z łożyskiem - niskie położenie

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis byłam na wizycie moje łożysko na przedniej ścianie, podniosło się :))))

    Gusiak, aaaa09 lubią tę wiadomość

  • Gusiak Autorytet
    Postów: 2544 1478

    Wysłany: 25 maja 2015, 07:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Binka super wiadomość... w takim razie teraz już może być tylko lepiej! =)

    qb3c9vvjejpwrdmi.png

    https://www.maluchy.pl/sl-70344.png
  • .ona. Autorytet
    Postów: 1287 698

    Wysłany: 25 maja 2015, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje też się podniosło :D i ma być podobno już tylko lepiej.


    majowy chłopczyk i wrześniowa dziewczynka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2015, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to teraz tylko cieszyć sie ciązą :)

  • maciejka77 Koleżanka
    Postów: 33 3

    Wysłany: 1 sierpnia 2015, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 16tc i moja gin stwierdzila na usg lozysko bardzo nisko osadzone.. nie pamietam na ktorej scianie bo troche mnie nastraszyla ze to ja martwi a ja jestem cala w stresie w tej ciazy bo poprzednia stracilam w styczniu. 2 lata temu mialsm cesarke a w styczniu zabieg lyzrczkowania po poronieniu zatrzymanym. Moja gin mowi ze pewnie lozysko wroslo w blizne po cc... jesli tak jest to czy jest wogole szansa ze sie podniesie? Boję sie bardzo :(

  • .ona. Autorytet
    Postów: 1287 698

    Wysłany: 7 sierpnia 2015, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maciejka77 wrote:
    Jestem w 16tc i moja gin stwierdzila na usg lozysko bardzo nisko osadzone.. nie pamietam na ktorej scianie bo troche mnie nastraszyla ze to ja martwi a ja jestem cala w stresie w tej ciazy bo poprzednia stracilam w styczniu. 2 lata temu mialsm cesarke a w styczniu zabieg lyzrczkowania po poronieniu zatrzymanym. Moja gin mowi ze pewnie lozysko wroslo w blizne po cc... jesli tak jest to czy jest wogole szansa ze sie podniesie? Boję sie bardzo :(
    U mnie bylo nisko ok.20tc, tez sie martwilam, ale potem stopniowo szlo do gory.


    majowy chłopczyk i wrześniowa dziewczynka
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 17 sierpnia 2015, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam nisko lozysko zdiagnozowane w 12tc. Za 3 tygodnie mam polowkowe i wtedy sie wszystko okaze. Oprocz tego mam krotka szyjke, 1,5cm mierzona jak narazir tylko przy badaniu ginekologicznym. Ale taka krotka mam od poczatku, poza tym jest twarda i nie ma rozwarcia. Ale mimo to jestem w strachu ze jest za krotka

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 września 2015, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co to znaczy, że łożysko jest przodujące I stopnia? Łożysko mam na przedniej ścianie, a dziecię jest ułożone miednicowo. Lekarz nic nie mówił, mam przyjść za miesiąc na USG połówkowe, więc pewnie wtedy więcej się dowiem.

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 3 września 2015, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bylam wczoraj na polowkowym, lozysko jest wyzej, nie wiem na jakiej wysokosci konkretnie ale lekarz mowi ze nie ma problemu z lozyskiem nie ma czym sie przejmowac, szyjka zmierzona usg 38mm

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 14 września 2015, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,u mnie też łożysko przodujące na tylniej ścianie i raczej nikłe szanse,że się podniesie bo jestem już w 35tc (34+1).Ginka za 2 tyg chce mnie już kierować do szpitala na cc,bo to jedyne rozsądne i bezpieczne zakończenie ciąży przy takim łożysku,bo mogą wystapic plamienia i krwawienia.Chyba,że za 2 tyg okaze sie,ze lozysko sie podnioslo ale jakos w to nie wierze i moja ginka tez.Pożyjemy,zobaczymy,chciałam rodzić naturalnie ale pewnych rzeczy nie jestesmy w stanie przeskoczyć,no trudno,byleby cc byla bez komplikacji i dziudziuś zdrowy a wszystko na to wskazuje :)
    A jak u was brzuchatki z łożyskiem???

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 16 września 2015, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w 18tc bylo nisko na przedniej scianie i zakrywalo calkowicie ujscie wewnetrzne. Teraz w piatek mam wizyte i zobaczymy czy cos sie zmienilo. Oby... Jestem w 23 tygodniu.

    agatia lubi tę wiadomość

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 21 września 2015, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agjot1979 wrote:
    U mnie w 18tc bylo nisko na przedniej scianie i zakrywalo calkowicie ujscie wewnetrzne. Teraz w piatek mam wizyte i zobaczymy czy cos sie zmienilo. Oby... Jestem w 23 tygodniu.

    Jak po wizycie???
    Zmieniło sie na lepsze? :)

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 1 października 2015, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wczoraj zdiagnozowano, że łożysko jest 13 mm od szyjki i dotyka ujścia bokiem :/ Jestem w 21 tc. Mam wielką nadzieję, że się jeszcze podniesie. Lekarz z miejsca wysłał mnie na zwolnienie (jestem nieco w szoku, bo miałam pracować do 1 listopada) i kazał dużo odpoczywać. Powiedział też, że jak na razie to jest wskazanie do cc.
    Dziewczyny, podniosło się któreś z was to łożysko po 21 tc? Cesarka mnie nie martwi. Chciałam bardzo rodzić naturalnie i może jeszcze będę. Martwi mnie możliwość straty ciąży, bo tego bym chyba nie przeżyła :(

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 1 października 2015, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No u mnie sie nie podnioslo niestety wiec bedzie cc,juz mam skierowanie do szpitala tylko powalcze jeszcze z moja ginka o dodatkowy tydzien w domu,bo 3 tyg w szpitalu to nie zdzierżę :/

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 1 października 2015, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde. Wszędzie piszą, że do 20 tc może się podnieść, a ja w sumie 21, więc tak na granicy. Bardzo jestem ciekawa co wyjdzie na następnej wizycie. A miałaś jakieś krwawienia? Ja TFU TFU na razie nic.

    ajjot1979 i jak u Ciebie?? Podniosło się?

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 2 października 2015, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mialam i nie mam plamień/krwawień :)

    Mi ginka mówila,ze do 35tc moze lozysko sie podniesc,pozniej jest to juz raczej niemożliwe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2015, 13:15

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 2 października 2015, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo, czyli jest dla mnie nadzieja :) Dobrze, że Ci się udało bez krwawień dotrwać już praktycznie do samego końca!

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • Madzia82 Autorytet
    Postów: 979 1299

    Wysłany: 2 października 2015, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 19tc i łożysko całkowicie zasłania szyjkę. Czekam aż pójdzie do góry jak na zbawienie, bo skraca mi się szyjka i gdyby łożysko poszło do góry założono by mi szew.
    W poprzedniej ciąży miałam ten sam problem i łożysko poszło odrobinę do góry w 24tc.

  • PeggyOlsen Autorytet
    Postów: 635 300

    Wysłany: 4 października 2015, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia, a kiedy masz wizytę żeby sprawdzić czy idzie do góry? Oszczędzasz się jakoś szczególnie? Wysłał Cię lekarz na zwolnienie?

    dd33bf3125525685d704e02b1b3d1bc6.png

  • Est Autorytet
    Postów: 1852 3098

    Wysłany: 13 października 2015, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam nisko, ok 0,5 cm od szyjki. Mam nadzieje, ze sie podniesie.

    n59yupjy49d2u6s1.png
    l22ndf9hwok87b7m.png

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ