X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Prenatalne
Odpowiedz

Prenatalne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • malif Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 18 grudnia 2020, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Niebawem mam badania prenatalne, jestem nimi przerażona. Mam 35 lat, to moje pierwsze dziecko po 5 latach starań. Mam cukrzycę, lekkie nadciśnienie, niedoczynnosx tarczycy. Proszę mi napiszcie co jak wyjdą źle badania.lekarz już mnie poinformował, że na usg jest wszystko ok ale przez te moje schorzenia mogą one wyjść nieprawidłowo. Na samą myśl mam dość ☹️ Czy wam wyszły np źle wyniki a dzidziuś był zdrowy?

    Malif35
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2020, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Na poczatku chce powiedziec,zebys nie zakladala od razu,ze badania wyjda zle po co sie stresowac niepotrzebnie no ipo co stresowac dzidzisia :)
    Niestety prenatalne sa robione dla danej populacji i zwykle ze wzgledu na wiek wychodza zawyzone te dane.Jednak kazdy madry dobry lekarz z certyfikatem opiera sie glownie na USG.
    Ja staralam sie 4 lata o pierwsze dziecko ktore urodzilam majac prawie 41 lat przed poronilam 6 razy mam wiele chorob i to dosc powaznych bo immunologicznych mialam cukrzyce ciazowa, arytmie,nadcisnienie lekkie, mam Haschimoto, trombofilie,zespol antyfosfolipidowy bylam na lekach a wynik prenatalnych zaskoczyl nawet lekarzy :) byl jak na moj wiek b.dobry.
    Drugie dziecko urodzilam poltora roku pozniej czyli majac prawie 43 lata przed znoe poronilam a wyniki byly troche gorsze ale i tak miescily sie w normach.
    Gdybym miala pieniadze to poprosilabym tylko o porzadne USG a z krwi zrobilabym np.Nifty Pro.
    Jednak PaPPA wielu dziewczynom namieszala niepotrzebnie a dzieci rodzily sie zdrowe.
    Oczywiscie zaden wynik nie da 100% pewnosci czy dziecko urodzi sie zdrowe dowiesz sie o tym w dniu narodzin.
    Życze spokojnej ciazy i zdrowka dla Cieboe i dziecka 🥰

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ