X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Prawie płaski brzuch i brak przybierania na wadze
Odpowiedz

Prawie płaski brzuch i brak przybierania na wadze

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • askia Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 25 września 2015, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!
    Jutro zaczynam 19 tydz. ciąży a brzuch mam ciągle prawie płaski. Nie martwiłoby mnie to gdyby nie fakt, że przytyłam do tej pory tylko 1kg, a należę do osób raczej szczupłych. Czy któraś z Was miała podobnie? Wizytę u lekarza mam w przyszłym tygodniu, a USG za 2,5 tyg.

    mamaasia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2015, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! W pierwszym trymestrze schudłam z 57-58kg do 54-55kg. Ta waga cały czas się trzyma. Nie przytyłam nawet pół kg. Nie mam zbytnio apetytu (czasem, ale to raczej zachcianki w małych porcjach), kilka razy zdarzały się mdłości i nie mam brzucha. Gin 2 tygodnie temu powiedział, że na tym etapie ciąży nie mam się tym przejmować. Do porodu wg lekarza przytyje 7kg. Po prostu taka nasza uroda- będzie mniej do zrzucania :) :)
    Tez jestem szczupła. I chodzę dużo na siłownię (oczywiście w ciąży się nie przemęczam).

  • askia Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 27 września 2015, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To się cieszę, że u Ciebie wszystko ok. Mam nadzieję, że u mnie na wizycie też tak powie. Pozdrawiam

    lula.91 lubi tę wiadomość

    mamaasia
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 28 września 2015, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic się nie martw, z pierwszymi ciążami tak po prostu bywa. Mi do 7 miesiąca nikt nie wierzył, że w ciąży jestem (za to dziecko od początku miałam spore, nie wiem, gdzie on się chował), jeszcze jak byłam luźniej ubrana to już w ogóle... Brzuch zaczął rosnąć zupełnie nagle i sporo tak naprawdę pod sam koniec ciąży, wtedy też szybko przybierałam na wadze.

    Za to zupełnie inaczej to wygląda w obecnej (drugiej) ciąży. Tutaj "wydęło" mnie niemalże od razu, a chociaż jestem raptem na początku 7 miesiąca, to wszyscy wokół myślą, że niedługo rodzę...

    I tak źle i tak nie dobrze :).

  • askia Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 14 października 2015, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika, mój synek też jest dużo większy niż to wskazuje wiek ciąży, byłam w poniedziałek na usg. Brzuch mam tak płaski, że mogę chodzić na basen w stroju dwuczęściowym i nikt nie zauważy mojego odmiennego stanu.

    mamaasia
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 15 listopada 2015, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży w pierwszym trymestrze schudłam 5kg (nie wymiotowałam, jadłam bardzo dużo). Brzuch zaczął być widoczny dopiero prawie w szóstym miesiącu ale bez szału - wciąż chodziłam w spodniach sprzed ciąży i tylko jak byłam nago to było widać delikatną wypukłość, w ciuchach wszystko się chowało.
    W drugiej ciąży nie schudłam ale waga stała mi bardzo długo w miejscu.

    Niektóre kobiety tak po prostu mają, zwłaszcza jeśli wcześniej się ćwiczyło i mięśnie są mocne i "trzymają" bo wtedy brzucha nie widać. Zapytaj mamy i siostry (jeśli ją masz) jak one przechodziły ciąże, bo może się okazać, że miały identycznie.

  • askia Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki nanu za odpowiedź. Teraz jestem w 7m-cu właśnie wyszłam ze szpitala i nawet położne się dziwiły, że praktycznie nie ma brzucha. Moja mama miała ogromny brzuch, który był widoczny już w 1 trymestrze. W każdym razie dziecko ładnie rośnie, nie wiem gdzie ono się mieści, ale wierci się bardzo. Już przywykłam do tego, że go nie ma, skoro maluch znajduje tam sobie miejsce i wszystko jest w porządku to ja się cieszę :). Pozdrawiam

    mamaasia
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Askia, tu jest zdjęcie na dosłownie godzinę przed tym jak urodziłam

    f4a44e40d62f123fmed.jpg

    Tu jest na dwie godziny po, gdy mogłam wstać i iść się umyć

    f0f4ab17427bbd1dmed.jpg

    Tutaj piąta doba po porodzie

    f24ce7ae8e46904bmed.jpg

    Dodam, że ostatecznie miałam +10kg.

    Najważniejsze aby dziecko było zdrowe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2015, 13:43

    Est lubi tę wiadomość

  • askia Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanu rewelacja :) Ja chyba będę miała podobnie :), zgadzam się - dziecko najważniejsze. Ja wcześniej się martwiłam, ale kiedy wiem, że wszystko z dzieckiem jest dobrze,to się cieszę, że nie mam brzucha, przynajmniej nie będę musiała go zrzucać :)

    mamaasia
  • Est Autorytet
    Postów: 1852 3098

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nanu, świetnie wygladalas!

    n59yupjy49d2u6s1.png
    l22ndf9hwok87b7m.png

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    askia wrote:
    Nanu rewelacja :) Ja chyba będę miała podobnie :), zgadzam się - dziecko najważniejsze. Ja wcześniej się martwiłam, ale kiedy wiem, że wszystko z dzieckiem jest dobrze,to się cieszę, że nie mam brzucha, przynajmniej nie będę musiała go zrzucać :)

    Wiadomo, że każda kobieta się martwi jeśli ma malutki brzuszek. Człowiek przyzwyczajony jest do tego, że jednak ciężarna ma duży brzuch, który dość szybko widać. Ale czasami taka natura danej kobiety i tyle. Jak stawiłam się na porodówkę do drugiego porodu to każda położna która mnie widziała nie chciała mi uwierzyć jak mówiłam który to tydzień ciąży i tylko powtarzały "za mały ma pani brzuch". No ale przecież go sobie dodatkowo nie napompuję ;) Owsem, dziecko było małe ale podejrzewam, że jakby ważyło to kilo więcej to jakoś wiele większego brzucha bym nie miała.

  • askia Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje jest większe niż na swój wiek ciążowy, ale dowiedziałam się,że siostra mojej mamy do porodu nie miała brzucha i potem ludzie pytali skąd ma dziecko, więc to chyba po niej tak mam :)

    mamaasia
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ