X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje pozytywny odczyn coombsa
Odpowiedz

pozytywny odczyn coombsa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • a g n i e s z k a Znajoma
    Postów: 21 11

    Wysłany: 10 listopada 2015, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy miał ktoś pozytywny odczyn coombsa przy grupie krwi z rh+? Czy trzeba było coś z tym robić? Czy zagrażało dziecku?

  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 10 listopada 2015, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale nie rozumiem. Jak ty masz grupe rh+ to nie ma szans na konflikt serologiczny. Ja mam rh- wiec musze czesto robic coombsa

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 10 listopada 2015, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tygrys - kobieta nie musi mieć RH- żeby był konflikt, zdarza się konflikt serologiczny mimo to, rzadko, ale zdarza się. Lekarze jednak patrzą tylko na główne grupy krwi i olewają trochę sprawę, dlatego obowiązkowo moim zdaniem każda kobieta powinna robić sobie badania w tym kierunku, zwłaszcza jeśli nie jest to już pierwsza ciąża tylko druga czy kolejna a wcześniej było dobrze.

    Ewela87 lubi tę wiadomość

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • a g n i e s z k a Znajoma
    Postów: 21 11

    Wysłany: 11 listopada 2015, 05:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi właśnie wyszły przeciwciała przy moim i męża rh+
    Musiałam pojechać je zweryfikować do krwiodawstwa i krwiolecznictwa, ale nie mam jeszcze wyniku. Zastanawiam się, co po takiej weryfikacji się robi i czy to zagraża dziecku.

  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 11 listopada 2015, 06:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie orientuję się niestety w tym temacie zbytnio więc nie pomogę.

    Szkoda, że większość lekarzy no i zresztą ludzi, że konflikt może występować tylko wtedy, gdy kobieta ma Rh- a partner Rh+ :/ I w wielu źródłach są powielane też tylko takie informacje. A może zdarzyć się tez tak (cytuję):

    "Konflikt serologiczny może mieć kilka typów. Bardzo rzadko, ale zdarza się konflikt grup głównych krwi. Ten rodzaj konfliktu występuje, gdy matka ma grupę krwi np. 0 a dziecko dziedziczy po ojcu A lub B. W przeciwieństwie do niezgodności w zakresie Rh, w konfliktach grup głównych krwi pierwsze dziecko też jest zagrożone skutkami konfliktu.

    Jeszcze inny rodzaj konfliktu to tzw. płytkowy. Ma on ścisły związek z antygenem oznaczonym symbolem HPA-1a. W przypadku gdy został on przekazany dziecku przez ojca, a matka nie posiada tego przeciwciała (w jej przypadku HPA - 1a jest ujemna), to jej organizm potraktuje rozwijające się dziecko jako zagrożenie. Konflikt płytkowy stanowi jedną z najczęstszych przyczyn alloimmunologicznej małopłytkowości płodu lub noworodka (AIMP/N) i poważnych powikłań. Konflikt płytkowy może nawet doprowadzić do poronienia. W przeciwieństwie do konfliktu serologicznego, który obserwuje się w czasie drugiej ciąży, ten płytkowy, może pojawić się już podczas pierwszej. Dlatego warto wykonać badania, nawet w sytuacji kiedy wydaje się, że rodzice mają zgodną krew. Konflikt płytkowy występuje u jednej na półtora tysiąca par."


    Ale pdobno ten rodzaj konfliktu jest mniej groźny. I chyba na forum jakimś też czytałam, że w badaniach wyszedł konflikt jakiś, a partnerzy mieli nawet te same główne grupy krwi i czynniki RH. Ale to już podobno bardzo rzadko się zdarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2015, 06:36

    a g n i e s z k a lubi tę wiadomość

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 11 listopada 2015, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale z kolei to też nieprawda ze przy rh- pierwsze dziecko jest bezpieczne. Bo ja mialam plamienia i krwawienia i tez moglo dojsc do zmieszania wiec dostawalam immuno. I faktycznie o tym drugim konflikcie pierwsze slysze a tylu lekarzy ze mna gadalo o konflikcie :( troche to straszne ze nikt o tym nie wie

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 11 listopada 2015, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tygrysku - co do konfliktu na bazie czynnika Rh to się zgadza co piszesz, ale przyjmuje się, że pierwsze dziecko jest bezpieczne. A raczej chodzi o to, że jest bardzo małe ryzyko przy pierwszej ciąży.

    A o tym drugim rodzaju konfliktu to tak przypadkiem też się dowiedziałam, już po poronieniu szukałam informacji o konflikcie i chyba na forum ciążowym na stronie gazeta.pl czytałam o przypadku gdzie kobieta opisywała, że mają obydwoje RH+ z partnerem, ale nie pamiętam już czy grupy krwi mają te same. W każdym bądź razie w badaniach wyszedł jej jakiś konflikt, co zdarza się rzadko, może tak rzadko jak konflikt przy pierwszej ciąży przy tym czynniku Rh- u kobiety, ale zdarza się. Nie mieli chyba konfliktu głównych grup krwi, tylko na jakimś tam poziomie coś się nie zgrywało i wyszły jej przeciwciała właśnie.

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • a g n i e s z k a Znajoma
    Postów: 21 11

    Wysłany: 13 listopada 2015, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyszły mi immunoglobuliny klasy igg na krwinkach czerwonych. Teraz mężowi będą oznzczać fenotyp rh w celu wykluczenia lub potwierdzenia konfliktu matczyno-płodowego. Za kilka tygodni mam mieć ponowne badanie, do końca ciąży jeszcze 3x.
    Czy ktoś robił te badania na nfz? Mi lekarz rodzinny odmówił skierowania, a do ginekologa chodzę prywatnie. Jednorazowo z kosztami przejazdu wychodzi mi 300zł :-(

  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 13 listopada 2015, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej byłoby się położyć do szpitala i tam przedstawić problem tylko musislabys mieć dodatkowy pretekst ale zawsze można powiedzieć że masz plamienia i brzuch cię boli ;) to faktycznie drogo a sprawą jest wazna

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ