X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje późne poronienie
Odpowiedz

późne poronienie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kedi Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 25 września 2021, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny.
    przeglądałam to forum w trakcie ciąży, żeby szukać odpowiedzi na różne pytania, teraz czuję potrzebę wygadania się :(

    wszystko było u nas w porządku do pierwszych badań prenatalnych, gdzie nie udało się zlokalizować przewodu żylnego.

    potem nerwy, dalsze badania. podejrzenie wczesnej hipotrofii płodu, pobrania na Nifty i Panoramę..pappa wróciło skrajnie niskie 0,036Mom, dziecko jednak nadal rosło.

    oba badania wolnego dna płodowego niestety cały czas wracały, z powodu zbyt małego % frakcji dna dziecka.

    tygodnie mijały, pojawiło się małowodzie, złe przepływy... obiecałam się, że póki dziecko walczy, to i ja się nie poddam.

    wszystko to zakończyło się w 17tc.
    jestem kilka dni po indukcji poronienia i łyżeczkowaniu. nie będę opisywać pobytu w szpitalu, bo nie chcę Wam robić traumy, jaką ja przeżyłam.

    walczę z myślami, zastanawiam się jak się pozbierać. oczywiście dopadają mnie wszystkie te natrętne myśli, zastanawiam się, czemu akurat mnie to wszystko spotkało. boję się kolejnej ciąży, boję się, że nie będę mogła zajść w kolejną ciążę. jestem totalnie rozbita. wiem, że tylko czas może pomóc, chcę się wyciszyć, ustabilizować hormony...

    jak sobie poradziłyście z taką stratą?

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 26 września 2021, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kedi bardzo mi przykro 😞 polecam wątek https://ovufriend.pl/forum/poronienie/porod-martwego-dziecka,1096,473.html są tam dziewczyny które straciły ciąże na Twoim etapie i na końcówce 😔

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • kedi Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 26 września 2021, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki kochana, zajrzę tam na pewno.

  • Olenkaa Autorytet
    Postów: 943 722

    Wysłany: 26 września 2021, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo mi przykro. Też straciłam ciążę 17 tc. Miałam uczucie że już natychmiast chce być w kolejnej, jednak po łyżeczkowaniu musiałam czekać 3 cykle. Szczerze? Na początku miałam od psychiatry hydroxyzyne, na niej funkcjonowałam kilka dni, później melisa. Wróciłam do pracy i zajęłam się sobą, badaniami, wakacjami i tak zleciało. A teraz jestem znów w ciąży. Strach jest od samego początku. Nie ma dnia żebym nie myślała o tym co było, ale teraz jestem dobrej myśli

    eiktflw1q59xy68t.png
    09.09.2021 ⏸️
    5.11 - 1 prenatalne, synek 💙
    31.12 - polowkowe ✊🙏
    26+0- 996g
    30+5- 2010g

    Euthyrox, Clexane, Acard

    04.2021 17tc 💔
  • Olenkaa Autorytet
    Postów: 943 722

    Wysłany: 26 września 2021, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale na pewno ciąża po stracie dość zaawansowanej ciąży jest zupełnie inna od tej pierwszej.. Zależy też pewnie czy już masz dziecko. Ja już nie podchodzę z takim entuzjazmem jak wcześniej, nie ma euforii i radości, wszystko ostrożnie, nikomu nie mówimy

    eiktflw1q59xy68t.png
    09.09.2021 ⏸️
    5.11 - 1 prenatalne, synek 💙
    31.12 - polowkowe ✊🙏
    26+0- 996g
    30+5- 2010g

    Euthyrox, Clexane, Acard

    04.2021 17tc 💔
  • Wombi Nowa
    Postów: 4 8

    Wysłany: 12 października 2021, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ciąża się zakończyła na samym początku /17, tygodnia. Nie wiem jak sobie z tym wszystkim poradzić. Czy lepiej isc na 8 tygodni na skrócony macierzyński czy może wrócić do pracy.
    Na razie nie czuje się na siłach żeby zrobić cokolwiek. Myśle ze póki nie dostanę wyników badań genetycznych nie będę umiałam podjąć jakiejkolwiek decyzji :(

    Starania od 2013
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek
    05.2016 II ICSI 1 zarodek [*] 6tc <3
    06.2020 III IMSI brak transferu
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 29dpt <3
    16tc 💔
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ