X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje poSzyjkowe mamy 2016
Odpowiedz

poSzyjkowe mamy 2016

Oceń ten wątek:
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4525

    Wysłany: 3 listopada 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracamy na stare śmieci :)

    Magdula lubi tę wiadomość

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 3 listopada 2017, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem, jestem :D Może nas nie wywalą ;)

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4525

    Wysłany: 4 listopada 2017, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdula myślę że nie. Tamten wątek był w "po narodzinach" a wszystko co po narodzinach przeniesli :D

    pytałas o studia. Tak, zaczęły się :) chwala Bogu ze nie musze jezdzic te 100km bo bym nie dala rady, a tak mam 40km w jedną strone to do przeżycia. Minus jest taki że co sobota jeżdżę, ale plus znowu taki że w pierwszym semestrze nie musze jeździć w piątki bo to przedmioty z pedagogiki a ja mam już studia pedagogiczne :)

    Chyba bedziemy mieli drugą dziewczynkę :D narazie padło na Agatę bądź Beatę. Basia tuli się do brzucha, caluje go i krzyczy i piszczy hehe biedna ta dzidzia. Próbuje sie puszczac jak stoi i robic kroczki. Udalo jej się takie pojedyncze zrobić juz kilka razy :) a jaka jest szczęśliwa przy tym jak jej się uda :D No i wróciliśmy na normalne mleko i narazie skóra czysta a daję jej też jakieś jogurty i nawet ostatnio jadla na obiad kurczaka w sosie śmietanowym z brokulem!:) i nic!:) albo jej alergia ustąpiła albo to nie było od mleka. Przeżyłyśmy ostatnio ponad 2tyg katat razem z kaszlem... masakra. Teraz nam wypada szczepienie mmr i slyszalam ze często dzieci mają po nim katar. Az mnie skręca jak pomyślę o tej wojnie ze ściąganiem kataru na nowo :(

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 5 listopada 2017, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, że ze studiami się układa :)

    Weronika też wstaje z kucków i ustoi chwilkę sama ale kroczków jeszcze nie robi :)

    Co do szczepienia to my będziemy szczepić priorixem. Ale odraczam jak najdłużej, myślę, że postaram się do 2 r.ż. A już na pewno dopóki nie zacznie chodzić.
    Teraz zastanawiam się nad ospą i chyba się zdecyduję.

    A propos kataru to u nas ściąganie jest praktycznie niewykonalne. W małą jakby jakiś demon wstępował i aż strach na siłę jej głowę przytrzymywać. Dlatego praktycznie tego nie robimy. Na szczęście katar miała dwa razy i to nie wiem czy nie od zębów.

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2845 2715

    Wysłany: 5 listopada 2017, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze tu wrocic, tam bylo jakos mniej swojsko :P

    U nas z chodzeniem coraz lepiej. Kalina chodzi sama ale albo jest z niej len albo sie boi bo woli pomykac na czworaka :P. Jak sie zapomni czy ma cos w rece to idzie. Powoli ale idzie. Za raczke chodzi bez problemu i to jest ten czas kiedy woli spacerowac za reke niz w wozku. Nie powiem, fajne to, poczuc ze dziecko rosnie, robi sie bardziej samodzielne, ale z drugiej strony z wozkiem spaceruje sie zdecydowanie lepiej :P

    Szczepilismy ja dwa tygodnie temu Priorixem. Podobno zazwyczaj po tygodniu pokazuja sie jakies niechciane objawy ale u nas poki co jest ok.

    Co do jedzenia to jest coraz lepiej. Oczywiscie nadal miloscia nieskonczona kocha mleko i pije go duzo, ale zaczyna tez w koncu jesc normalnie. Nie je sloiczkow, czasem jedynie jakis owoc, deserek. Tak to dostaje po trochu to co my jemy, to co moze :). Jest wielka fanka ...ziemniakow :P No i najwazniejsze ze je sama :).

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4525

    Wysłany: 6 listopada 2017, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny mam pytanie o mmr. Szczepicie?

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 8 listopada 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, ja tak jak napisałam we wcześniejszym poście, będę szczepić priorixem. Podobno bezpieczniejszy i na szczęście nasza przychodni tą szczepionką dysponuje a nie mmr. Ale i z tym mi się nie spieszy.

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2845 2715

    Wysłany: 8 listopada 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez napisalam ze szczepilam priorixem, czytalam ze jest troche bardziej ok. U nas nic sie poki co nie dzieje po tym szczepieniu.

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4525

    Wysłany: 9 listopada 2017, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurcze to ja coś przegapilam sierotka... ale spoko ostatnio mi ciąża mózg odparowuje chyba bo robię dużo glupich rzeczy.... np. dzisiaj wracajac ok. godziny 18 (ciemno jak nie wiem) z zakupów z tesco jechalam przez pół miasta bez świateł bo jakos tak mi widno było że nie zauważyłam ze nie mam :D no porażka. A adresujac paczkę wpisalam siebie w adresacie zamiast nadawcy...


    ja zapytam czy u nas jest szansa na priorix bo chyba też bym wolała

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 736 163

    Wysłany: 10 listopada 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kochane:) tutaj od razu lepiej:) Sylwia ale ten czas leci już połowa ciąży za Tobą:)

    Jasiek od miesiąca chodzi sam:) zaczynało się od kliku kroczków, ostatnio przez tydzień zrobił ogromne postępy, wsiada na samochodzik odpycha się nóżkami:)
    też miałam Was pytać o szczepienie - póki co odwlekamy ale wydzwaniają z przychodni, ciekawe czy u nas można szczepić priorixem

    Sylwia91 lubi tę wiadomość

  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 11 listopada 2017, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola, już wydzwaniają? Co oni tacy nadgorliwi? :/
    Moja lekarka, której też się nie spieszy z tym szczepieniem, powiedziała, że pewnie w okolicach 2 r.ż. zaczną się upominać.
    Tak czy siak chwilowo w ogóle nie mam jak szczepić bo po tym morfologiach Weronika panicznie boi się lekarza. Tylko zobaczy drzwi do gabinetu i jest histeria. Nie ma szans na przepadanie przed szczepieniem. Pediatra powiedziała, że przy takim płaczu to może ewentualnie zapalenie oskrzeli by usłyszała :/
    Tak więc i z tej ospy muszę na razie zrezygnować.
    Kupię jej jakiś zestaw małego lekarza i będę próbowała ją oswajać ale jak się nie uda to nie wiem :(

    Sylwia, brawo za próbę wysłania paczki do siebie :D Może po prostu nie chciałaś się z nią rozstać? ;)

    Sylwia91 lubi tę wiadomość

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4525

    Wysłany: 11 listopada 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdula heheh może! To było ubranko ubranko do chrztu po Basi bo teraz wypadnie nam gdzieś na kwiecień a to było zimowe bo Basię chrzcilismy w lutym.

    Ja w poniedziałek będę dzwonić i pytać w przychodni czy jest opcja szczepic priorixem.

    Olu gratuluję kroczkow.super <3 co do ciąży to racja.. nie mam czasu nawet o tym myśleć a leci jak cholera :D tak naprawdę 16 lutego ciąża będzie już donoszona :O

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 25 listopada 2017, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :-) Coś tu cicho u nas ostatnio.

    U nas bez większych zmian. Chociaż wczoraj młodzież przeszła samodzielnie przez cały pokój. Chwiejnie bo chwiejnie, jak pijany zająć albo marynarz ;-) ale przeszła. I więcej tego wyczynu nie dokonała. Narazie.

    Za to wczoraj przeszła samą siebie - wróciłyśmy do domu po gimnastyce i zaraz poszła spać. To była godz. 16. I tak spała do 7 rano :-D 15 godzin!!

    Wszelkie szczepienia narazie odkładam, myślę, że do wiosny. Mam nadzieję, że do tego czasu paniczny lęk Weroniki przed lekarzem osłabnie i będę mogła ją zaszczepić przeciwko ospie a potem dawkę przypominająca 6w1. Tak czy siak czekam a w domu próbuję się bawić w lekarza chociaż zainteresowanie marne ;-)

    Sylwia91 lubi tę wiadomość

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4525

    Wysłany: 29 listopada 2017, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do mnie już dzwonili o mmr z przychodni :/ huk. Zapisze ją...

    Magdula gratuluję i kroków i spania! Ja to mogę pomarzyć o śnie dłuższym jak 3h ciągiem... :(
    Wczoraj byliśmy na wizycie, potwierdzona córka <3 no i waży już 900g! Na szczęście problemy szyjkowe nas narazie omijają :)

    Basia jeszcze nie chodzi i tu mam pytanie.. jak kupujecie buty dzieciakom? Ja nie mam pojęcia jak sprawdzić czy są dobre

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2845 2715

    Wysłany: 30 listopada 2017, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, super ze w tej ciazy idzie wszystko latwiej :) Oby juz do samego konca obylo sie bez lezenia :)

    U nas Kalinka od miesiaca juz smiga, mozna powiedziec ze biega. Wczesniej troszke chodzila ale glownie raczkowala, az pewnego dnia jak wstala tak chodzi do dzis :). Fakt ze jest wszedzie z predkoscia swiatla, ale zrobila sie bardziej samodzielna i czesto woli sama sie po domu krecic, chodzic, podgladac niz wisiec u matki na rekach, jak to bylo za czasow raczkowania ;P

    Co do butow to my mamy ciagle problem bo kupuje buty, ktore sa ciut wieksze i za chwile juz sa za male. Kilka drogich par wystarczylo nam doslownie na 3 miesiace. Nie mam pojecia jakim cudem :P. Jakie firmy bucikow polecacie dla takiego malucha ? Ja zawsze mierzylam nozke na kartce, obrysowywalam i dodawalam te 0,8- 1 cm. Albo w bucie patrzylam zeby mi palec za piete wszedl. Ogolnie wydaje mi sie ze moja mala ma wysokie podbicie i to tez utrudnia dobranie buta.

    Sylwia91 lubi tę wiadomość

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 30 listopada 2017, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jeszcze nie kupiliśmy butów :D Czekam aż zacznie faktycznie chodzić :)
    Teraz mamy tylko takie "kapcie" ale emu z H&M, żeby na spacerach nie marzła :)

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4525

    Wysłany: 2 grudnia 2017, 05:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My kupiliśmy Lasockiego w ccc. Takie trampki niby ale z futerkiem wysokie za kostkę. Zimowe. Musimy bo np. w kościele chce dreptać

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 3 grudnia 2017, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aktualizuje poprzedni wpis ;-) Jutro planujemy jechać po buty bo tak się już rozdreptała, że chyba najwyższa pora :-) Zwłaszcza, że chciałabym ją na śniegu postawić.
    Chciałabym emelki bo są piękne i podobno dobre ale zobaczymy co nam w sklepie doradzą. W doborze liczę na fachową obsługę bo sama nie wiedziałabym jak dobrze dobrać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2017, 11:39

    Sylwia91 lubi tę wiadomość

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 4 grudnia 2017, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, że Przychodnie błyskawicznie do Was dzwonią. Jest na to teraz wspaniała rada. Sezon infecji hihi. Czyli umawiacie się na wizytę, po czym w dniu wizyty dzwonicie, że dziecko chore i tak można do lata ;)

    Moja córka ma odroczone szczepienie do końca tego roku. Ciekawa jestem jak szybko do nas zadzwonią. W każdym razie przeciwko MMR nie mam zamiaru szczepić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2017, 21:54

  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4525

    Wysłany: 5 grudnia 2017, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My idziemy w czwartek... proszę trzymajcie kciuki żeby bez większych powikłań to przeżyć... <3

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ