X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje poSzyjkowe mamy 2016
Odpowiedz

poSzyjkowe mamy 2016

Oceń ten wątek:
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 7 lutego 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sidney, Basię rodziłam sn :) teraz też zapowiada się sn, bo mała jest ładnie ułożona, w ogóle takie grzeczne pod tym względem moje dzieci od razu od początku całą ciążę głową w dół leżą heheh
    A nie wiem czy się chwaliłam bo w sumie cicho na tym wątku było... Basia od grudnia pięknie chodzi. Świetnie daje sobie też radę w zimowych butach na dworku! Ciągle gada coś po swojemu ale nie chce bardzo powtarzać nic po nas, powtórzy tata i takie nasze wygłupy typu "dzidziaaaaoooo" heheh umie ładnie pokazać jaka jest zmartwiona łapiąc się za głowę, pokazuje też jaka duża urośnie :D no i rozumie wszystko co do niej mówię. Chętnie daje i przynosi różne przedmioty i które poproszę, a jak psoci to wystarczy że powiem "idę po Ciebie" i się podniosę a ona już ucieka :D ogólnie pocieszna jest gdyby nie to jej spanie. Zawsze mieliśmy problem z jej snem i nigdy nie było kolorowo ale od grudnia to po prostu jest masakra. Raz zarwała noc i wstała późno i tak od tamtej pory wpadliśmy w błędne koło. Zaczęła spać jedną drzemkę w dzień, a sen nocny traktowała jako drugą drzemkę. Budziła się w nocy i potrafiła nawet 4h nie spać mimo że była wciąż usypiana i nie bawiła się. Próbowaliśmy już chyba wszystkiego. Badaliśmy pod kątem pasożytów, nawet syrop na sen dostała kilka razy i tak jakoś nie specjalnie podziałał. W końcu zaczęliśmy robić wszystko z zegarkiem w ręku począwszy od pobudki. Nieważne czy w nocy spala 4 czy 8h to i tak pobudka skoro świt o 6:30. Wieczorem tak samo kąpiel o 19:30 i po kąpieli od razu do sypialni bez zabawy tylko kolacja, książeczka i spać. Powiem Wam że było ciężko bo potrafiła już być tak zmęczona że kładła się na podłodze a ja bezlitosna nie pozwalałam jej spać. Trochę się pomeczyłyśmy ale już tydzień to praktykujemy i są efekty. Kilka nocy udało się ładnie przespać i ćwiczymy żeby już tak zostało bo jak się Marysia urodzi to będzie nam mega ciężko....

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Sidney Autorytet
    Postów: 592 163

    Wysłany: 8 lutego 2018, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje, że Basia już chodzi i zaczyna gadać po swojemu. Co do snu u nas też się wszystko poprzewracało. Jak była mała tak jeszcze gdzies do 15 miesiaca to całą noc z jedna pobudka na mleko przesypiała. A teraz. Raz, że w nocy zawsze wychodzi z łóżeczka i przychodni do nas do łóżka. Wierci sie, kreci, wybija ze snu. Eh czasami brakuje mi już do niej cierpliwosci, wiec wiem co przezywasz. Przy czym u nas dzien jest rutynowy. Pobudka 7-7:30. Drzemka w dzień zasypia miedzy 13-14. Pozniej idzie spac koło 20-21. Mimo to takie charce wyczynia.
    A u Was juz za kilka tygodni Marysia, ktora tez nie da spac. Bedziecie mieli ciekawie.

    Na kiedy masz dokładnie termin?

  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 9 lutego 2018, 03:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sidney my też ćwiczymy taką rutynę ale o ile przez pierwsze dni były efekty tak teraz widzę że się przyzwyczaiła i koniec sielanki... W dodatku zaczęła się zanosić przy zasypianiu i zrywa się okrutnie ze snu więc stwierdziłam że koniec z tym budzeniem bo ona z przemęczenia już ma.jakies koszmary chyba... Niech śpi ile chce rano, i tak i tak się budzi w nocy...

    Termin na 10 marzec, ale 22 lutego zdejmujemy pessar i zobaczymy jak tam bo było w 31tc rozwarcie już na dobry 1-1.5cm

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2849 2730

    Wysłany: 9 lutego 2018, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez jest ciezko ze spaniem. Mala nam zasypia bardzo pozno, czesto nawet ok 23. Spi albo do 6 albo do 8, potem jest problem z drzemka, walczymy i z dobra godzine zeby usnela, oczywiscie bujamy w wozku albo na rekach. Nie wiem jak to bedzie pozniej bo nie umiem jej tego oduczyc. Probowalam Zostawiac sama w lozeczku Ale albo krzyczy bez konca albo potrafi krecic sie i nie usnie.

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 11 lutego 2018, 03:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza chętnie bym się zamienila... U nas nieważne o której pójdzie spać i nie ważne czy spala coś w dzień czy noc to i tak w nocy obudzi się na milion % i usypianie trwa 2 a czasem nawet i 4h....

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 5 marca 2018, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny 26.02 o 12:10 przyszła na świat Marysia 52cm i 3100 :) poród ciężki trochę i powikłany węzłem na pępowinie ale młoda jest zdrowa więc Bogu dziękuję :) w domu póki co ciężko ale dajemy radę i z dnia na dzień jest lepiej

    Tęskniąca, Magdula lubią tę wiadomość

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Magdula Autorytet
    Postów: 846 299

    Wysłany: 25 marca 2018, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)
    Po pierwsze - Sylwia wielkie gratulacje!! <3 Bardzo się cieszę, że Marysia zdrowa :* Ucałowania dla całej Waszej trójki :) No niech będzie czwórki, mąż może też zasłużył ;)
    Pochwal się zdjęciem jak możesz :)

    Po drugie - przepraszam, że tak ostatnio się wyłączyłam ale na początku stycznia zmarł mój tata i ostatnie tygodnie nie były dla mnie łatwe. Byliśmy bardzo blisko, bardzo związani i to był koszmarny czas...

    Sidney, z Weroniki mały łobuziak, żywe srebro :) Wszędzie jej pełno, ciągle gdzieś chodzi, biega, "rozrabia". Czekam aż się cieplej zrobi, żebyśmy mogły zacząć na plac zabaw chodzić. Już raz byłyśmy ale wróciła taka ubłocona, że miałam ochotę całą ją do pralki wrzucić ;)

    Mówić jeszcze za wiele nie mówi. Pojedyncze słowa typu miał (to jej pierwsze słowo), oć (chodź), tu i oczywiście mama (a najczęściej wykrzykiwane "ma"):D
    Zdarza się jeszcze auć, hau i coś w rodzaju apsik jak ktoś kichnie :)

    A jeszcze pisałyście o spaniu - Weronika od urodzenia nie przespała całej nocy. Aktualnie pobudki są średnio co 1,5h, kwestia przyzwyczajenia :D Ale dostaje cyca i śpi dalej :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2018, 23:13

    wd3wnub.png

    576fa95f1296f.png
  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 10 kwietnia 2018, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/29b2d30f15c0.jpg
    To Maryśka :) mi bardzo przypomina małą Basię :)

    Magdula na wstępie przyjmij wyrazy współczucia.. nie straciłam nigdy nikogo aż tak bliskiego ale domyślam się że bardzo Ci ciężko <3

    My byliśmy z Basią i jej brakiem snu w nocy u neurologa. Mała jest zdrowa ale i tak mamy zrobić EEG. Dodatkowo dostała hydroksyzynę żeby uregulować jakiś rytm dobowy. Dajemy już 5 dni i jeszcze 2 dni jej podam. W końcu wiem że żyję. Mała w nocy śpi w sumie obie śpią bo Marysia tylko raz w nocy wstaje na jedzenie :)
    Już była taka piękna pogoda a tu dzisiaj u nas grad :(

    Ola31 lubi tę wiadomość

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 26 kwietnia 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia gratulacje:)))) Śliczna Marysia:)

    Magdula również ode mnie przyjmij wyrazy współczucia.

    Sylwia u nas Jasiek budzi się w nocy jeszcze ok 2 razy.

    My nadal bez szczepień - dostałam już dwa wezwania. Mały powinien dostać już kolejną dawkę 6w1 ale zapewne zgłaszając się do przychodni w pierwszej kolejności dadzą mu: odra świnka różyczka.

    U nas troszkę zabiegania bo 6 maja mamy komunię. Niedawno Gosia byłą malutka a już taka pannica:)

    Sylwia91 lubi tę wiadomość

  • Sylwia91 Autorytet
    Postów: 5779 4526

    Wysłany: 28 maja 2018, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olu trzymam kciuki za komunię chyba że już po hehe. Dziewczyny żyjecie? Ale tu pusto i cicho :( wszystko przez tą zmianę belly po narodzinach straciłyśmy trochę kontakt z resztą naszego wątku :(

    qb3cjw4z459az3ou.pngklz99vvjlhtpt58w.pngx7g1xzdvar8apynv.png
  • Ola31 Autorytet
    Postów: 737 163

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co u Was:)

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ