X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Poszerzona boczna komora mózgu
Odpowiedz

Poszerzona boczna komora mózgu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • agaaa28 Autorytet
    Postów: 1139 689

    Wysłany: 3 października 2014, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem właśnie po usg połówkowym. Wszystko wyszło ok poza jednym parametrem - Mały ma poszerzoną boczną komorę mózgu do 87 mm:( Co to oznacza? Strasznie się tym zmartwiłam...

    polkosia lubi tę wiadomość

    Kubuś - 9 luty, 4100 gram, 59 cm

    951c9e183b.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, Aga, napisz jak u Ciebie się sprawa potoczyła. U nas dzisiaj jedna 5 mm, a druga 9 mm :( Zalecono dalszą obserwację i diagnostykę u specjalisty. Jestem załamana...

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • mitaka Autorytet
    Postów: 980 872

    Wysłany: 2 września 2016, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    9mm to nie jest duzo. Do 12 jest ok. 15 trzeba obserwowac. Lezalam dopiero co w lodzi u dr szaflika ktory sie tym zajmuje. U mnie jest ponad 20 jedna a druga 16. Wykryte na usg w 30 tyg wczesniej bylo ok. Nie poszerzaja sie, powiekszony jest tyl komor, 3 razy lezalam na obserwacji z podejrzeniem wodoglowia a teraz dodatkowo agenezji ciala modzelowatego. Twoje powiekszenie jest na prawde minimalne...a jezeli to chlopczyk to moze taki jego urok oni moga miec z natury wieksze komory. Kontroluj na usg co tydzien albo co dwa.

    zrz6ha0087gvqc3d.png
    ex2bi09kf6yrzsk3.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 4 września 2016, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mitaka, dzięki. 12.09 mamy USG u specjalisty od wad, mam nadzieję, że nie urośnie już... Ten od prenatalnych mocno nas nastraszył, że od 10 zaczynają się kłopoty... Poczytałam trochę w necie i na szczęście w większości przypadków kończy się to OK i dzieci są zdrowe, ale wiesz jak to jest...

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • mitaka Autorytet
    Postów: 980 872

    Wysłany: 7 września 2016, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem wiem swoje przeszlam i niestety u mnie jest jak jest ale u Ciebie mam nadzieje ze tylko strasza a to 10 to taki urok Twojego malenstwa i wszystko bedzie dobrze. Powodzenia

    polkosia lubi tę wiadomość

    zrz6ha0087gvqc3d.png
    ex2bi09kf6yrzsk3.png
  • pati87 Autorytet
    Postów: 2474 1509

    Wysłany: 19 września 2016, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojego synka aniolka komora miala okolo 12mm w 18tc. Pojechalam do dr Roszkowskiego w Warszawie stwierdzil wodoglowie objaw banana i cytryny oraz otwarta przepukline kręgosłupa w 6segmentach.

    iv09df9hp0ju3od9.png
    28.09.2015 mój kochany aniołek Ksawierek 20tc [*]
    polimorfizm C.677C/T heterozygota MTHFR

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 19 września 2016, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy na konsultacji u dr Zwolińskiego. Asymetria była nadal, ale wszystkie inne parametry w główce, sercu i kręgosłupie OK, dlatego powiedział, że to zapewne "uroda" dziecka i na pewno nie kwalifikuje się do żadnej wady. Jesteśmy spokojniejsi, ale pewnie będziemy na to dalej zwracać uwagę.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Ewa1984 Autorytet
    Postów: 337 226

    Wysłany: 23 marca 2019, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    W czwartek na badaniu polowkowym w 19t4d wyszlo ze maluch ma symetrycznie powiekszone komory boczne do 10.3mm, czyli wynik minimalnie przekracza normę. Wysztko inne jest ok. Mieszkam w UK. Skierowano mnie na konsultację do innego szpitala i we wtorek specjalista od usg bedzie jeszcze raz przeprowadzal badanie.

    Zaglada tu jeszcze ktos? Ciekawa jestem jak potoczyly się historie dziewcznyn z watku?

    c55frjjgkyizwxfz.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 24 marca 2019, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja córka miala cała ciążę poszerzona komorę a na usg w 3dobie życia już byla normalna ta komora. Bez zmian. Teraz mamy ponad 3lata i wszystko jest dobrze. Rozwija się zupełnie prawidlowo

    201512131765.png

    201909081765.png
  • Ewa1984 Autorytet
    Postów: 337 226

    Wysłany: 24 marca 2019, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    animka899 wrote:
    Moja córka miala cała ciążę poszerzona komorę a na usg w 3dobie życia już byla normalna ta komora. Bez zmian. Teraz mamy ponad 3lata i wszystko jest dobrze. Rozwija się zupełnie prawidlowo

    Dziekuje za informacje :) Dobrze slyszec ze coreczka ma sie dobrze.

    c55frjjgkyizwxfz.png
  • Ewa1984 Autorytet
    Postów: 337 226

    Wysłany: 26 marca 2019, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis bylam na konsultacji w drugim szpitalu. Lekarz pomierzył komory maluszka i obie mają po 7mm. Uznał że poprzednia osoba błędnie zmierzyła inne przestrzenie mózgu biorąc je za komory boczne i stąd te zawyżone rozmiary. Podobno jest to częsty błąd. Pokazał mi na usg co prawdopodobnie mierzył poprzedni specjalista i faktycznie tamte przestrzenie miały rozmiar 10mm.

    Mam nadzieję, że ta informacja kiedys przyda się komuś tu na forum. Wniosek jest taki że warto zasięgnąć opinii drugiego lekarza/specjalisty.

    RysiaczkoweLove lubi tę wiadomość

    c55frjjgkyizwxfz.png
  • Casjopea Autorytet
    Postów: 4468 3108

    Wysłany: 10 kwietnia 2019, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W jednej i drugiej ciąży na badaniach połówkowych wyszły symetrycznie nieznacznie powiększone rogi tylne komory bocznej. Za jednym i za drugim razem przechodziłam wówczas infekcję i prawdopodobnie stąd to powiększenie.. Na następnych wizytach było już ok :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ