X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Poronienie I co dalej...
Odpowiedz

Poronienie I co dalej...

Oceń ten wątek:
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 8 maja 2019, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna na pewno będzie dobrze ;) masz to pod kontrolą więc spokojnie dotrwasz. Trzymam kciuki za wizytę;)
    Ja dostanę skierowanie od mojego gina. Na prenatalne też mi wypisywał chociaż chodzę prywatnie to skierowanie miałam na NFZ. Bo to chyba wystarczy że on na nfz też tam przyjmuje i placówka ma kontrakt. A echo serca małej, jak są wskazania to robią jako 3 prenatalne.

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Panna_Justyna Autorytet
    Postów: 282 184

    Wysłany: 8 maja 2019, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A rozumiem, to jak będę miała okazje jutro to podpytam mojego lekarza, czy mam wskazania bo w sumie teraz dopiero pomyślałam, ze z ta moja szyjka to nie mogę sobie chodzić na badania jako widzimisie bo to tez jakiś ruch jest 🙄
    W ogóle Wam pwoien dziewczyny, korzystajcie z ciąży , póki możecie, tzn spacerujcie, doceniajcie , ze możecie obiad ugotować czy wyjść na balkon bo to jest taka loteria... ja cały czas żyłam , byle do 20 tygodnia , bo jeden lekarz mi pwoiedzial ze wtedy już będzie z górki. A ja wyszłam z strachu zwiAnego z immunologia i płynnym krokiem weszłam w stres szyjkowy w 23 tygodniu.

    7v8r3e3kkmc46f7u.png

    23.08.2018 [*] Nasza Dziewczynka (11+0 tc)
    23.08.2017 [*] Nasz Chłopczyk (8+5 tc)

    Dodatnie ANA
    MTHFR 1298A (homozygota)
    PAI-1 4G/5G
    Fatalne cytokiny
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 8 maja 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) a czy mozesz powiedziec coś wiecej o tej immunologii? Ja jestem dopiero w 9tyg i ginekolog mi zapisal steryd encorton 5mg. Tylko on chce go szybko odstawic juz kolo 12tyg i troche sie boje. Chetnie bym sie skonsultowala u jakiegos immunologa albo genetyka. Myslisz ze przesadzam? Juz sama nie wiem co robic bo strach jest duzy🤷🏼‍♀️
    Panna_Justyna wrote:
    A rozumiem, to jak będę miała okazje jutro to podpytam mojego lekarza, czy mam wskazania bo w sumie teraz dopiero pomyślałam, ze z ta moja szyjka to nie mogę sobie chodzić na badania jako widzimisie bo to tez jakiś ruch jest 🙄
    W ogóle Wam pwoien dziewczyny, korzystajcie z ciąży , póki możecie, tzn spacerujcie, doceniajcie , ze możecie obiad ugotować czy wyjść na balkon bo to jest taka loteria... ja cały czas żyłam , byle do 20 tygodnia , bo jeden lekarz mi pwoiedzial ze wtedy już będzie z górki. A ja wyszłam z strachu zwiAnego z immunologia i płynnym krokiem weszłam w stres szyjkowy w 23 tygodniu.

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • Panna_Justyna Autorytet
    Postów: 282 184

    Wysłany: 8 maja 2019, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madera, jestem ostatnia osoba, która miałaby prawo powiedzieć, ze przesadzasz :) jeśli jesteś z okolic poznania - nogę polecić cudownego lekarza.
    U mnie wyszły przeciwciała ana dodatnie i cytokiny totalnie rozjechane , było wszystko na odwrót niż powinno być, najgorszy bhl czynnik martwicy nowotworu, który był mega wysoki i chhba on najbardziej atakował moje dzieci. Do tego miałam nk 17%.
    Ja encorton miałam odstawiony całkowicie dopeiro teraz w szpitalu, to był 26 tc, dlatego ze prosiłam mojego lekarza by moc brać maksymalnie jak najdłużej, są dziewczyny które cała ciąże biorą, mój lekarz zaczął wspominać o odstawieniu dopeiro w okolicach 20 tc, z tego co czytalam to jak się odstawia to w okolicach 16-20 tyg lub właśnie cała ciąże. Ja miałam najpierw dawkę 3x5mg, od 20 tyg 2x5 i później 1x5. Do tego luteina doustną 3x2, lutinus dopochowowy 3x1 do chyba 20 tyg. Do 26 tyg miałam heparynę 2x0,6 , teraz 2x0,4. A i do 16 tyg miałam neszcze zastrzyki z progesteronu ale nie pamietam twraz jak się nazywały

    Madera2000, Anna1983! lubią tę wiadomość

    7v8r3e3kkmc46f7u.png

    23.08.2018 [*] Nasza Dziewczynka (11+0 tc)
    23.08.2017 [*] Nasz Chłopczyk (8+5 tc)

    Dodatnie ANA
    MTHFR 1298A (homozygota)
    PAI-1 4G/5G
    Fatalne cytokiny
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 8 maja 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem z Poznania!:) dodalam Cie do przyjaciolek prosze zaakceptuj moje zaproszenie to odezwe sie na priv ❤️
    Panna_Justyna wrote:
    Madera, jestem ostatnia osoba, która miałaby prawo powiedzieć, ze przesadzasz :) jeśli jesteś z okolic poznania - nogę polecić cudownego lekarza.
    U mnie wyszły przeciwciała ana dodatnie i cytokiny totalnie rozjechane , było wszystko na odwrót niż powinno być, najgorszy bhl czynnik martwicy nowotworu, który był mega wysoki i chhba on najbardziej atakował moje dzieci. Do tego miałam nk 17%.
    Ja encorton miałam odstawiony całkowicie dopeiro teraz w szpitalu, to był 26 tc, dlatego ze prosiłam mojego lekarza by moc brać maksymalnie jak najdłużej, są dziewczyny które cała ciąże biorą, mój lekarz zaczął wspominać o odstawieniu dopeiro w okolicach 20 tc, z tego co czytalam to jak się odstawia to w okolicach 16-20 tyg lub właśnie cała ciąże. Ja miałam najpierw dawkę 3x5mg, od 20 tyg 2x5 i później 1x5. Do tego luteina doustną 3x2, lutinus dopochowowy 3x1 do chyba 20 tyg. Do 26 tyg miałam heparynę 2x0,6 , teraz 2x0,4. A i do 16 tyg miałam neszcze zastrzyki z progesteronu ale nie pamietam twraz jak się nazywały

    Panna_Justyna lubi tę wiadomość

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 13 maja 2019, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tam ciężarówki? Toczycie się? A jak Tęczowe dzieciaczki?

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 14 maja 2019, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa ja się toczę :) Ostatnio miewam mega bóle bioder i pleców, mała kopie jak szalona i czasem w nocy ułoży się tak, że spać nie mogę. Za tydzień mamy wizytę :) Mam nadzieję, że pięknie przybiera na wadze i rośnie :)
    A jak u Ciebie? Dziewczynki zdrowe? :) Już takie duże pewnie :)

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 15 maja 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zdrowe, daja popalić :D Dzisiaj kończą 4 miesiące :)

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/84c4c2015f4f.jpg

    Super reaguja na nas i na siebie nawzajem :) gruchają i się uśmiechają :) Czas pędzi jak szalony

    Daj znać jak po wizycie

    alex0806, kropka123, Kat_, Daniela lubią tę wiadomość

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 15 maja 2019, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale one cudowne <3

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 16 maja 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa jakie słodkie dziewczynki!! :) ;)
    Ja powoli zaczynam też się toczyć ale nir jest jeszcze tak źle ;) Brzuch raz większy raz mniejszy :) Ale młody szaleje i potrafi dać czadu-zwlaszcza jak mam zamiar iść spać :) w zeszły poniedziałek byłam u mojego starego lekarza i okazalo się że kłody jest starszy o tydzień i waży 800g. W najbliższy poniedziałek idę do mojej lekarki na wizytę więc zobaczymy co ona powie ;) Bo jemu nie do końca ufam :)

    A jak reszta dziewczyn?
    Panna Justyna jak sytuacja? Staraczki?
    Violet, Kat? Wy chyba zaraz rodzicie prawda?
    Leira jak synus? Coś się dowiedziałam konkretnego w końcu?
    Sunshine? Ty chyba już po połowkowych?

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 16 maja 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubięświeczki cieszę się, że u Ciebie OK i synuś już taki pokaźny! :)

    U nas sytuacja chyba się rozwiązała. Drążyłam temat tych oczu małego i.. po kilku wieczorach w google, przeczytaniu tysiącu postów na forach o problemach z oczami, trafiłam na post dziewczyny, która napisała, że 8 lat "leczyli" ją na alergię, a okazało się, że ma w oczach pasożyta - nużeńca. Zaczęłam więc drążyć temat pasożyta i zdecydowałam się na wykonanie badania laboratoryjnego, co nie było proste, bo nikt nie chciał mi niemowlaka zbadać bo "jest pani przewrażliwiona, dzieci nie mają takich pasożytów". Trafiłam na 1 lekarkę, która zdecydowała się przeprowadzić badanie i.. okazało się, że mój synek ma tego pasożyta! Ulga i stres w jednym momencie, ale teraz już leczymy pasożyta, niestety lekami dla dorosłych, bo nie ma na to leków dla niemowląt i póki co (tfu, tfu!) oczy wyglądają dobrze! Jak sobie pomyślę, że faszerowaliby mi dziecko lekami na alergię X lat to aż mi słabo.

    Lubieswieczki, Kat_ lubią tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 07:03

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 16 maja 2019, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sunshine Ty już w 21 tygodniu, ja pierdzielę, a pamiętam jak dopiero co chwaliłaś się pozytywnym wynikiem testu, ale ten czas leci :) A kupowanie ciuszków to najlepsza rzecz pod słońcem <3 Oby wszystko było już u Was tylko lepiej!

    Co do wózka to nadal jestem zadowolona, ze spacerówki to znacznie bardziej nawet niż z wersji z gondolą. Generalnie największe plusy spacerówki to możliwość przełożenia siedzenia, co jest banalnie proste, przodem do mamy i przodem do świata, regulacja siedziska do pozycji siedzącej, półleżącej i leżącej, możliwość opuszczenia budki na 1/2 i 3/4 - genialne zwłaszcza jak dziecko śpi, wbudowana moskitiera i pojemna, zamykana torba pod wózkiem. Do tego zestaw akcesoriów zimowych: spiworek, rękawiczki na rączkę wózka, zimnowy polarowy kocyk - bardzo się przydało. A sam wózek jest niesamowicie zwrotny, radzi sobie świetnie i w mieście i na bezdrożach. Do tego cena jest bardziej niż atrakcyjna, zwłaszcza, że można kupić go już za 1600-1700 pln, tyle że w jakimś czerwonym kolorze, najdroższy jest chyba szary i czarny (ok. 2000 pln).

    Natomiast na pewno odradzałabym ten wózek jeśli musiałabyś go wnosić po schodach. Jest niesamowicie ciężki, chyba ok. 18 kg + dziecko + ewentualne zakupy. U nas nie ma problemu ze schodami w domu, ale jak idę w odwiedziny to musi mi ktoś z wózkiem pomóc bo sama nie daję rady wnieść go po schodach.

    sunshine03 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 16 maja 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunshine, Leira, też rozważam ten wózek :) Uznałam, że skoro jesienno/zimowe dziecko to będzie trzeba większej gondoli. Dodatkowym plusem jest to, że wszystko się super składa, nawet gondola na płasko. A my mamy maly samochód więc idealnie :)
    Co prawda mieszkamy na 1 piętrze, ale zawsze mąż może mi rano znieść wózek na parter i z głowy. Albo w 2 częściach :)
    Widziałam ten wózek na żywo i mega mi się podoba, chcę w takim szarym kolorze (model 2019), w czerwcu zamawiamy :)

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Nynka86 Autorytet
    Postów: 430 234

    Wysłany: 16 maja 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa ale dziewczynki słodziutkie :)
    Leira dobrze że nie odpuściłaś z tymi badaniami...
    Lubieswieczki duży ten twój synek :)
    Sunshine daj znać po połówkowych

    Pawełek 21.08.2008
    Dominiś 24.03.2010
    Karolinka 11.12.2014
    Aniołek Urszulka 26.06 2018 [*]
    bl9czbmhgswa7kra.png
    Dorotka 08.08.2019
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 16 maja 2019, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 wrote:
    Sunshine, Leira, też rozważam ten wózek :) Uznałam, że skoro jesienno/zimowe dziecko to będzie trzeba większej gondoli. Dodatkowym plusem jest to, że wszystko się super składa, nawet gondola na płasko. A my mamy maly samochód więc idealnie :)
    Co prawda mieszkamy na 1 piętrze, ale zawsze mąż może mi rano znieść wózek na parter i z głowy. Albo w 2 częściach :)
    Widziałam ten wózek na żywo i mega mi się podoba, chcę w takim szarym kolorze (model 2019), w czerwcu zamawiamy :)

    Gondola faktycznie składa się na płasko, ale uczciwie muszę Ci powiedzieć, że nie polecam. W sensie, że złożenie tej gondoli to jest masakra. Ona przychodzi w pudełku złożona i żeby ją rozłożyć to trzeba takie pręty dobijać na siłę młotkiem - jest to naprawdę ciężkie i po rozłożeniu gondoli ja już sobie nie wyobrażam ponownego składania i rozkładania, więc tutaj byłabym powściągliwa z optymizmem :P

    Natomiast mój synek jeździł w gondoli do 7 mż i spokojnie się mieścił - potem jak już zaczął próbować siadać to wzięliśmy go do spacerówki. Gondola jest naprawdę spora w porównaniu do innych modeli.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • kropka123 Ekspertka
    Postów: 246 94

    Wysłany: 16 maja 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira jak przeczytałam Twój komentarz to odrazu mi się przypomina moja historia, u nas tez cześć lekarzy twierdzila ze nic nie trzeba robic i niech mały sobie żyje z ta torbielą a tak naprawdę nigdy nie mieli z tym styczności ;( dopiero prywatnie, znaleźliśmy lekarkę która pracowała w innym mieście i miała takie przypadki i ona zaczęła nas sensownie prowadzić i kontrolować. Za głowę się złapała jak usłyszała co inni proponowali bo przecież to nie jest normalne ze on to ma i trzeba to często sprawdzać aż w końcu usunąć bo nigdy nie wiadomo w co by się to mogło przeistoczyć po latach. Dodała ze faktycznie może zniknąć jak inni twierdzą ale to zaledwie jeden może dwa procenty szans. I tez przeczytałam tuziny forów i stron internetowych (zwłaszcza zagranicznych) na co mam zwracać uwagę itp bo nikt mi nie potrafił powiedzieć, denerwuje mnie starsznie ze lekarze maja się za alfy i omegi nawet wtedy gdy nie maja pojęcia co robić . Zawsze wychodziłam z założenia ze nie można się leczyć samemu i buc mądrzejszym od lekarza, teraz zdanie mam takie samo ale tyczy się to tylko bardzo małej grupy lekarzy ;( ufff wyzalilam się! Lubieswieczki- duży chłopak ;) Alex, Sunshine meldunków po wizycie ;) Co do wózków, my wybraliśmy Bebetto bresso i jesteśmy bardzo zadowoleni. Gondola duża (a młody jest duży wiec przy mniejszej pewnie by się już nie mieścił), pojemny kosz na zakupy, torba do wozka, folia i moskitiera w zestawie. Jest dość ciężki ale u mnie na szczęście jest winda i do zniesienia tylko kilka schodków (co i tak z zakupami i naszym klockiem malutkim jest dużym wyzwaniem)

    f2wl3e5eau6eja15.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 16 maja 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O widzisz Leira, to nie wiedziałam. Ale ogólnie to mi się podoba :) Jakbyśmy się musieli spakować np. na dłużej to mąż się pomęczy z tą gondolą i ją poskłada jak będzie trzeba :D Właśnie zależy mi na dużej, żeby mała całą zimę przejeździła w śpiworku itd. A to jednak trochę miejsca zajmuje. Cały wózek ma dobre opinie wlaśnie na "jazdę terenową" tak jakby, a my u rodziców mamy sporo wertepów np. jak idziemy na działkę czy ja jakieś wycieczki z psem po lesie :) Więc idealnie.

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 maja 2019, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 07:03

  • Asioha Koleżanka
    Postów: 31 16

    Wysłany: 16 maja 2019, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja też mam wózek Baby Design Husky i też bardzo polecam :)

    sunshine03, alex0806, Leira lubią tę wiadomość

    12.2016 - poronienie w 8tc (puste jajo płodowe)
    07.2018 - urodziła się córeczka
‹‹ 284 285 286 287 288 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ