X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Poronienie I co dalej...
Odpowiedz

Poronienie I co dalej...

Oceń ten wątek:
  • Kat_ Autorytet
    Postów: 400 177

    Wysłany: 5 maja 2019, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Madera, tym razem wszystko dobrze się skończy, musisz w to wierzyć z całych sił!

    Dziewczyny, ja już weszłam w ostatni etap ;) 2 tyg temu lekarka wysłała mnie pilnie na IP, zagrożenie przedwczesnym porodem. Miałam silne bóle jak na okres i okropne twardnienia brzucha. Tam zrobili mi ktg i usg. Z Malutką wszystko dobrze, szyjka tez długa i zamknięta, tyle ze na ktg wyszły te skurcze. Wróciłam do domu i leżałam tydzień na luteinie i na końskich dawkach magnezu. Brzuch juz teraz sporadycznie chwile poboli i jest ok. Niestety dalej twardnieje, przez pół dnia jest dosłownie kwadratowy. Ale najwazniejsze, ze jesteśmy już coraz bliżej bezpiecznego terminu :) damy radę :) jeszcze 2 tygodnie i ciąża będzie donoszona! Nie mogę w to uwierzyć... kiedy ten czas minął?!

    Alex, kciuki za jutro! Pochwal się zdjęciami po wizycie <3 Ja tez mam jutro kontrolę ;)

    Kropka, super, ze z Krzysiem wszystko dobrze :) oby jeszcze z tą blizną się wszystko uspokoiło.

    Lubieswieczki, te 2 tyg zlecą jak z bicza strzelił! Co do słodkiego to doskonale Cię rozumiem, tez mam od dawna fazę :P dzień bez ciasteczka i lodów to dzień stracony :) oby tylko się za dużo nie odłożyło ;) u mnie jak narazie 11,5 kg na plusie

    Sunshine już połowa za Tobą :) teraz już z górki!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2019, 22:12

    Leira, Madera2000 lubią tę wiadomość

    hchy3e3kpv7xl40k.png
    I ciąża - puste jajo płodowe - 6t2d (22.04.2018)
    II ciąża - biochemiczna - 4t5d (12.08.2018)
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 5 maja 2019, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat, dziekuje za napisanie tych budujacych slow 🍀nawet nie wiesz ile dla mnie znacza. Teraz byle do piatkowej wizyty to bedzie 9tydz a pozniej juz prenatalne. W okolicach polowy czerwca mamy wykupiony wyjazd nad morze to bedzie 12/13tydzien ciekawe czy lekarz mi pozwoli jechac😎

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2019, 22:28

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • kropka123 Ekspertka
    Postów: 246 94

    Wysłany: 5 maja 2019, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira, myślałam o tym tyle ze przyjmują w takich godzinach ze nie mam z kim synka zostawić a parter chwilowo nie może wziąć urlopu. A wiesz może ile wizyt było potrzebnych? Długo trwało leczenie? Alex, trzym kciuki ;) Madera, myśle ze nawet zaleci odpoczynek ;) Kat, ale ten czas szybko leci ;) już niedługo będziecie tulić maleństwo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2019, 23:26

    f2wl3e5eau6eja15.png
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 6 maja 2019, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira, Ja połowkowe miałam 18 kwietnia :D więc już jest po :D Pisałam Wam więc może przeoczylas:)

    Kat, niesamowite... Jesteś już na ostatniej prostej. Niedługo przywitasz się ze swoim skatbkiem :) Ale Ci zazdroszczę :D Oby tylko już się skurcze uspokoiły i wszystko było dobrze! A tak jak mówisz dwa tygodnie szybko zleca :D

    Kropka, w sumie racja, ale jakoś funkcjonować trzeba no i jak stosunek boli to ciężko bedIe działać z drugą dzidzia :/ może faktycznie warto się skonsultować tak jak Leira pisze :)

    Sunshine, już 18tc wow :) leci ten czas :)
    Już niedługo połowkowe ;)

    Alex, czekamy na info ;)

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2019, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 07:03

    Leira, Panna_Justyna lubią tę wiadomość

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 6 maja 2019, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kropka123 wrote:
    Leira, myślałam o tym tyle ze przyjmują w takich godzinach ze nie mam z kim synka zostawić a parter chwilowo nie może wziąć urlopu. A wiesz może ile wizyt było potrzebnych? Długo trwało leczenie? Alex, trzym kciuki ;) Madera, myśle ze nawet zaleci odpoczynek ;) Kat, ale ten czas szybko leci ;) już niedługo będziecie tulić maleństwo.

    Była na kilku wizytach, ale nie wiem ile dokładnie, dwie, albo trzy? Chyba koło 1,5 miesiąca wszystko trwał powrót do normalności. Musiała też trenować w domu, z "gadżetem" :P Może możesz zabrać maluszka ze sobą?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 6 maja 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po badaniu :) musiałam 2 razy iść na to USG bo za pierwszym nie pokazała wszystkiego i wysłał mnie na spacer ;) wszystko w granicach normy, niektóre wymiary mniejsze niż wiek ciąży ale to tak się może zmieniać bo indywidualnie rosną dzieci ;) waży ok 343 gramy. Myślałam że trochę więcej ale jest ok ;) mam tylko 2 zdjęcia buzi ale wszystko sprawdzał i te 2 mi wydrukował :) no i niezmiennie dziewczynka :) 8 czerwca mam jeszcze echo serca że względu na trombofilię mi przysługuje na nfz
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/61206d95ed46.jpg

    sunshine03, Madera2000, Leira, Kat_, Panna_Justyna lubią tę wiadomość

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • basia1987 Autorytet
    Postów: 718 1330

    Wysłany: 6 maja 2019, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 wrote:
    My już po badaniu :) musiałam 2 razy iść na to USG bo za pierwszym nie pokazała wszystkiego i wysłał mnie na spacer ;) wszystko w granicach normy, niektóre wymiary mniejsze niż wiek ciąży ale to tak się może zmieniać bo indywidualnie rosną dzieci ;) waży ok 343 gramy. Myślałam że trochę więcej ale jest ok ;) mam tylko 2 zdjęcia buzi ale wszystko sprawdzał i te 2 mi wydrukował :) no i niezmiennie dziewczynka :) 8 czerwca mam jeszcze echo serca że względu na trombofilię mi przysługuje na nfz
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/61206d95ed46.jpg
    Witaj Alex. Przeczytałam Twoj post i chciałam Cię zapytać jakie różnice u Ciebie sa w wymiarach? Jeśli oczywiście mogę. U mnie też sa dlatego chciałam zapytać..

    3jgxvfloilgh1ndu.png

    13 cs szczęśliwy ❤
    25.01 beta 197
    28.01 beta 599
    31.01 beta 1636
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 6 maja 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nogi i ręce w normie tak jak termin a brzuszek i główka mniejsze o tydzień. Ale lekarz mówił że wszystko w normie więc nie stresuje się. I wagowo wychodzi przed to tydzień w tył. Ale przecież nie każde dziecko musi 4 kg ważyć po urodzeniu ;)

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • kropka123 Ekspertka
    Postów: 246 94

    Wysłany: 6 maja 2019, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira, faktycznie, nie pomyślałam. W końcu to wizyta prywatna wiec może gdzieś zgodzą się ze przyjdę z maluchem ;) Alex- dobrze piszesz, wymiary mogą się bardzo różnic, każdy lekarz i usg zmierzy tez inaczej. U nas zawsze była większa główka, raz nawet o ponad 2 tygodnie, co lekarz to inna wagę podawał, tez panikowałam a teraz już wiem ze ważne żeby było po prostu w normie i żeby dziecko rosło w porównaniu do poprzedniego usg na tym samym sprzęcie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2019, 16:06

    alex0806, Leira lubią tę wiadomość

    f2wl3e5eau6eja15.png
  • zaabaa Znajoma
    Postów: 23 7

    Wysłany: 6 maja 2019, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, po jakim czasie od poronienia samoistnego dostałyście @? U mnie minęło już 50 dni i jeszcze nic.
    W sobotę robiłam badania i okazało się, że mam strasznie wysoki poziom przeciwciał anty-Tg - 609 przy normie 4.11. Tsh, Ft3, Ft4, anty Tpo w normie. Co może to oznaczać?

  • Asioha Koleżanka
    Postów: 31 16

    Wysłany: 6 maja 2019, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zaabaa wrote:
    Dziewczyny, po jakim czasie od poronienia samoistnego dostałyście @? U mnie minęło już 50 dni i jeszcze nic.
    W sobotę robiłam badania i okazało się, że mam strasznie wysoki poziom przeciwciał anty-Tg - 609 przy normie 4.11. Tsh, Ft3, Ft4, anty Tpo w normie. Co może to oznaczać?

    Ja dostałam pierwszy okres po poronieniu samoistnym po 35 dniach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2019, 21:55

    12.2016 - poronienie w 8tc (puste jajo płodowe)
    07.2018 - urodziła się córeczka
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 6 maja 2019, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez tak mialam atpo w normie a atg 3xnorma. Tsh niby mialam w normie bo 3 ale endokrynolog i tak mi dal Letrox i teraz mam ok 1. To co Tobie wyszło to ooczątki Hashimoto warto sie wybrać do dobrego endokrynoliga. Moj zalecil diete bezglutenowa i bezmleczna, bez soi. Skierowal do dietetyk, ktora wyslala na testy na nietolerancje i tez mialam wykluczone inne produkty. Po jakims roku takiej diety przeciwciala spadly i miescily sie w normie a samopoczucie o niebo lepsze :)
    zaabaa wrote:
    Dziewczyny, po jakim czasie od poronienia samoistnego dostałyście @? U mnie minęło już 50 dni i jeszcze nic.
    W sobotę robiłam badania i okazało się, że mam strasznie wysoki poziom przeciwciał anty-Tg - 609 przy normie 4.11. Tsh, Ft3, Ft4, anty Tpo w normie. Co może to oznaczać?

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • zaabaa Znajoma
    Postów: 23 7

    Wysłany: 7 maja 2019, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny.
    Udało mi się umówić dzisiaj do endokrynologa.
    Czy podwyższone Tg mogło być przyczyną poronienia?

  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 7 maja 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie podwyższone aTPO i antyTG zwiastuje Hashimoto. Dobrze że umówiłaś się do endokrynologa, pewnie zrobi USG tarczycy. Też mam hashi ale nie wiadomo czy to było powodem poronien. Na pewno przeciwciała nie są dobre dla płodu ale istnieją też inne współczynniki.

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 7 maja 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wlasnie ze wgledu na te przeciwciala tarczycowe ale tez dodatnie ana 1:100 biore w ciazy steryd. Trudno tak jednoznacznie powiedziec czy to ma wplyw ale moze, wiec lekarze wola zabezpieczyc jesli byly poronienia. Mam tez duzo kolezanek co maja Hashimoto i przeciwciala w kosmos a zachodzily w pierwszym cyklu i donosily bez problemow bez zadnych lekow wiec nie ma
    reguly.
    zaabaa wrote:
    Dzięki dziewczyny.
    Udało mi się umówić dzisiaj do endokrynologa.
    Czy podwyższone Tg mogło być przyczyną poronienia?

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • zaabaa Znajoma
    Postów: 23 7

    Wysłany: 7 maja 2019, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie. Dowiedziałam się, że przeciwciał się nie leczy...
    Podwyższone anty Tg świadczy o rozwijającej się chorobie, więc mam nic nie robić. Dopiero jeżeli wzrośnie Tsh będzie można zacząć leczenie...

  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 7 maja 2019, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możesz brać selen, on obniża przeciwciała ;) i kontroluj tarczycowe badania

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Panna_Justyna Autorytet
    Postów: 282 184

    Wysłany: 8 maja 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, dawno nie pisałam, co u nas. 3 tygodnie temu wylądowałam na tydzień w szpitalu bo twardnial mi brzuch i lekarce na izbie wyszło ze szyjka nie ma 2,8 a 1,5 cm. Na szcEscie na oddziale miała swoje 2,8 wiec to był błąd pomiaru. Jutro mam kontrole u mojego lekarza i strasznie się martwię, dalej mam twardnienia mimo leżenia, lekarz mówił ze może taka moja uroda a ja biorę nospe i magnez i mam wrażenie ze mi to nic nie pomaga. Jutro badanie będzie po 2 tyg wiec nie wiem co mnie czeka z ta moja szyjka :( boje się żeby coś złego się tam nie podziało, cały czas leżę a brzuch czasami twardy jak kamień, nawet w nocy. Ah, marze by dotrwać do bezpiecznego terminu, by już chociaż był 34 tydzień. Ta ciąża to jest taki nieustanny stres, zazdroszczę kobietom, które do końca biegają jak kózki i żadnych problemów. Teraz leżę i odliczam godziny do jutrzejszej wizyty, byle dotrwać..

    7v8r3e3kkmc46f7u.png

    23.08.2018 [*] Nasza Dziewczynka (11+0 tc)
    23.08.2017 [*] Nasz Chłopczyk (8+5 tc)

    Dodatnie ANA
    MTHFR 1298A (homozygota)
    PAI-1 4G/5G
    Fatalne cytokiny
  • Panna_Justyna Autorytet
    Postów: 282 184

    Wysłany: 8 maja 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 wrote:
    My już po badaniu :) musiałam 2 razy iść na to USG bo za pierwszym nie pokazała wszystkiego i wysłał mnie na spacer ;) wszystko w granicach normy, niektóre wymiary mniejsze niż wiek ciąży ale to tak się może zmieniać bo indywidualnie rosną dzieci ;) waży ok 343 gramy. Myślałam że trochę więcej ale jest ok ;) mam tylko 2 zdjęcia buzi ale wszystko sprawdzał i te 2 mi wydrukował :) no i niezmiennie dziewczynka :) 8 czerwca mam jeszcze echo serca że względu na trombofilię mi przysługuje na nfz
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/61206d95ed46.jpg
    Alex, piękne dzieciątko i jaki ma śliczny nosek :)
    A to echo serca to, może głupie pytanie, to Twojego czy małej? Od kogo dostałaś takie skierowanie? Bo skoro jest na NFZ i przy trombofilii to może warto się wybrać

    7v8r3e3kkmc46f7u.png

    23.08.2018 [*] Nasza Dziewczynka (11+0 tc)
    23.08.2017 [*] Nasz Chłopczyk (8+5 tc)

    Dodatnie ANA
    MTHFR 1298A (homozygota)
    PAI-1 4G/5G
    Fatalne cytokiny
‹‹ 283 284 285 286 287 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ