X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Poronienie I co dalej...
Odpowiedz

Poronienie I co dalej...

Oceń ten wątek:
  • Iluzja00 Koleżanka
    Postów: 44 8

    Wysłany: 23 marca 2019, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, pisze do Was z zapytaniem.

    W zeszłym miesiącu okres spóźnił mi sie ponad tydzien.

    Tydzien temu zrobilam test , pozytywny, w tym miesiacu okres powinien byc 27.03.

    Od ponad tygodnia mialam mdlosci, wyczulony zapach na.niektore jedzenie i obolale piersi - wszystko jak w pierwszej ciąży.

    Wczoraj zaczelam miec bole jak na okres. Raz sie pojawialy za chwile znikały i tak pol dnia. Na wieczór dostalam krwawienia.lekkiego ktore utrzymuje sie.do teraz. Na przemian wraca bol brzucha.

    Objawy ciazy ustapily.

    Czy to moglo byc poronienie?

    Iluzja
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 25 marca 2019, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze ze jest babcia :) Niedługo zrobi się Juz ładnie ciepło to będziemy ogólnie lepiej się czuły. Bo ja to też jakaś taka przymulona chodzę. U mnie.. Hmm..Muszę znaleźć sobie jakieś zajęcie bo ocipieje w domu :D
    A tak to w sumie narazie bez zmian. Tzn lepiej się trochę czuję, rano przytulanki z toaleta ale dnie są już coraz lepsze :) Brzuch narazie mały więc czekam na niego z utęsknieniem. No i na ruchy, wtedy chyba będę już spokojna i odetchne. Za tydzień wizyta więc zobaczymy co tam się dowiem ciekawego :) kupiłam już kilka ciuszków dla chłopczyka ale chciałabym mieć już na 100% potwierdzone bo co ja później z tym zrobie ;)

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 25 marca 2019, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubieświeczki miałam identyczną sytuację po genetycznych co Ty - chciałam kupować ciuszki, a dostałam informację, że na 80% chłopak :P

    Ja zrobiłam tak, że na początku po prostu kupowałam body i śpiochy na rozmiar 56/62 (50 radziłabym odpuścić, bo nawet jak się urodzi małe dziecko to w tydzień wyjdzie z rozmiaru 50) w neutralnych kolorach. Noworodkowi body i śpiochy spokojnie starczą. Mi osobiście bardzo się podobały ciuszki z firmy early days (primark) - można je na allegro kupić, ok 64 zł za 7 szt - więc bardzo fajna cena i mega wybór wzorów - polecam :)

    Np. takie https://allegro.pl/oferta/2056-early-days-7szt-body-56-newborn-4-5-primark-7659066761 - ale jest tego znacznie więcej w innych wzorach i kolorach :)

    Jak masz więcej pieniędzy to zajrzyj na sklep pinokio.pl - to polska marka i jakość ciuchów jest zajebista, a wzory eleganckie i oryginalne - tutaj zaopatrzyłam się już w spodnie, koszule, buciki, skarpetki - takie ubrania typowe dla płci - robią niesamowite wrażenie na małym człowieku i zawsze staram się mieć komplet wyjściowy tej firmy w aktualnym rozmiarze małego :P

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 25 marca 2019, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno będę zamawiać jakieś ubranka przez internet więc stronki się przydadzą-dzieki!:) Ale chyba te pierwsze ubranka wybiorę się do sklepu żeby sie napatrzec i podotykac :) Chyba przez internet nie będę miała tyle radości jak w normalnym sklepie :) A że czasu mam dużo to aż nie mogę się doczekać :)
    Ja dziaiaj mam zamiar w końcu umówić się do fryzjera, choć nie wiem co z nimi jesCze zrobię. Ostatni raz byłam w maju!!! Wiec prawie rok! Trzeba się w końcu pofarbowac :) Dobrze że mój naturalny kolor to też blond to tak nie widać :D aż siara iść do fryzjera :D

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 25 marca 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie, a na wrzesień to chyba patrzeć długie rękawki co? Raczej krótkie się nie przydadzą? Jak myślicie? Ogólnie zrobiłam sobie już listę potrzebnych rzeczy żeby nie zbankrutowac na raz a powoli kupować ;)

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 25 marca 2019, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubieswieczki wrote:
    Na pewno będę zamawiać jakieś ubranka przez internet więc stronki się przydadzą-dzieki!:) Ale chyba te pierwsze ubranka wybiorę się do sklepu żeby sie napatrzec i podotykac :) Chyba przez internet nie będę miała tyle radości jak w normalnym sklepie :) A że czasu mam dużo to aż nie mogę się doczekać :)
    Ja dziaiaj mam zamiar w końcu umówić się do fryzjera, choć nie wiem co z nimi jesCze zrobię. Ostatni raz byłam w maju!!! Wiec prawie rok! Trzeba się w końcu pofarbowac :) Dobrze że mój naturalny kolor to też blond to tak nie widać :D aż siara iść do fryzjera :D

    Sklepy bym omijała, póki nie znasz płci bo zwariujesz :D
    A jaką fryzurę chcesz mieć? Coś konkretnego, czy podcięcie i farbowanie? :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 25 marca 2019, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już trochę ubranek dla dziewczynki mam :) Jak jednak okaże się chłopiec to mam trochę uniwersalnych :) A najwyżej w różach będzie chodził jak nikt nie będzie widział :D Chociaż ten lekarz z prenatalnych jest mega polecany i ma dobre oko, moim wszystkim koleżankom się płeć na tym etapie potwierdziła.
    Ja właśnie w sobotę byłam się farbować :) Byłam w grudniu przed świętami ostatni raz, więc odrost na pół głowy :D
    Dzisiaj tworzę raport za marzec i koniec z pracą :) Bo teraz na początku marca jeszcze byłam i muszę wszystkie godziny rozliczyć. A w środę doniosę zaświadczenie o ciąży, wysprzątam biurko z osobistych rzeczy i będę cieszyć się wolnym :)
    W sobotę idziemy z 2 koleżankami w ciąży na bezpłatne warsztaty z komunikacji prenatalnej z maluchem :) Także coś trzeba porobić żeby nie oszaleć :)

    Leira lubi tę wiadomość

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 25 marca 2019, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubieswieczki wrote:
    Właśnie, a na wrzesień to chyba patrzeć długie rękawki co? Raczej krótkie się nie przydadzą? Jak myślicie? Ogólnie zrobiłam sobie już listę potrzebnych rzeczy żeby nie zbankrutowac na raz a powoli kupować ;)
    Ja kupiłam w lidlu bodziaki z długim rękawem, mam kilka piżamek z długim i pajace też z długim. Z krótkim sobie zamówię takie zapinane od boku, po całości :) Wiesz, we wrzesniu to taki maluch w krótkim rękawie długo nie pochodzi :) Zawsze na wieczory się przydadzą.
    Matko jak pięknie tak planować :) Ja mam nadzieję że z moją małą wszystko w porządku. Już przebieram nogami do środy :) A później to święta, szybko zleci do tego czasu i już połowa!

    Iluzja, robiłaś tylko test, bez bety? To mogła być ciąża biochemiczna jeśli wyszedł ci wyraźny pozytyw, ale nie jesteśmy w stanie pewnie tego stwierdzić. Chociaż to też dziwne że test by ci wyszedł tydzień przed okresem? Może wadliwy test.

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Kat_ Autorytet
    Postów: 400 177

    Wysłany: 25 marca 2019, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira, Staremu trzeba zasadzić kopa w dupę! Ja swojemu prewencyjnie aż przeczytałam Twojego posta, żeby zobaczyć reakcję i jak na razie zarzeka się, ze będzie mi pomagał. Ale wiadomo, ze wszystko wyjdzie w praniu ;) mam nadzieje, ze Twój się ogarnie i odetchniesz ;*

    Ja od tygodni kompletuję wyprawkę, całe dnie spędzam na czytaniu opinii o wozkach, laktatorach i o wszystkim co potrzebne, ze aż mi mózg paruje :D trzeci trymestr mi wjechał aż za mocno, zaczynam czuć się jak słoń, nogi mam ciężkie jak kamienie, wszystko mnie wkurza ;) Jeszcze się łudzę, że to przejściowe, ale cóż... ostatnia prosta chyba już taka jest ;) ale najwazniejsze, ze Malutka ma się dobrze, cały czas daje o sobie znac <3 już za tydzień we wtorek ją zobaczymy na usg :)

    Alex, Lubieswieczki, jesli chodzi o ciuszki to ja zaczęłam szaleć po połówkowych, trafiłam na super promki w Smyku (megastore) i kupiłam pajace, body i kilka komplecikow za grosze (np. 3 częściowy strój: getry, body ze spódniczką i opaskę za 13,50 zł). W Lidlu tez kupiłam kilka par body, w TK Maxx upolowałam fajne bodziaki na lato. Teraz jestem na etapie kompletowania wyprawki dla siebie do szpitala. Już coraz mniej rzeczy zostało do ogarnięcia, co mnie bardzo cieszy, bo nie wiem jak będę się czuła na końcówce. Ale raczej bieganie po sklepach byłoby ostatnią rzeczą jaką chciałabym robić na tym etapie ;)

    hchy3e3kpv7xl40k.png
    I ciąża - puste jajo płodowe - 6t2d (22.04.2018)
    II ciąża - biochemiczna - 4t5d (12.08.2018)
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 25 marca 2019, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojjj dziewczyny gdybym to ja wiedziała co ja chcę z nimi robić to Ju z dawno bym na fotelu siedziała :) Fajnie ze są już długie, nigdy takich nie miałam jak teraz. Z drugiej strony bym je sciela bo trzeba trochę się pobawić zanim je ogarnę, z drugiej strony krótsze to też każdy w inną stronę i prostownica niezbędna :) Także sama nie wiem pójdę usiądę i zobaczymy co mi doradza :) A farbowanie koniecznie, może jakieś sombre bo teraz to jest jakaś kupa:)

    A za tydzień Ju z wizyta i poproszę o usg żeby jesCze raz zerknela czy będzie lepiej widać chociaż miałam mieć tylko badanie :)

    Alex, faktycznie. To planowanie jeat cudne :) Już nie mogę doczekać się zakupów :D

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Kat_ Autorytet
    Postów: 400 177

    Wysłany: 25 marca 2019, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iluzja, ciężko stwierdzić. Najlepiej gdybys skonsultowała to ze swoim lekarzem. Na pewno wyśle Cię wtedy na beta hcg, żeby potwierdzić lub wykluczyć ciąże.

    hchy3e3kpv7xl40k.png
    I ciąża - puste jajo płodowe - 6t2d (22.04.2018)
    II ciąża - biochemiczna - 4t5d (12.08.2018)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 marca 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 07:06

    alex0806 lubi tę wiadomość

  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 25 marca 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kat no teraz to już będzie coraz ciężej ale i coraz bliżej! :) Fajnie ze juz większość masz kupione, my to dopiero zaczynamy :) i promocje faktycznie Ci się udały, zwłaszcza jak to smyk tam wszystko zawsze droższe :) Mam nadzieję że ja też na jakieś się zalapie :)
    Daj znać jak po wizycie, co u malutkiej :) chociaż teraz już ją dobrze czujesz więc na pewno ma się dobrze :)

    Sunshine to witam w gronie "prawdopodobnych" chłopców :) Daj znać jak dostaniesz wyniki. A badanie to na pewno tylko formalnosc bo na pewno rośnie zdrowy bobas :)

    sunshine03 lubi tę wiadomość

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 25 marca 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iluzja, Twój post w ogóle mi gdzieś się ukrył. Myślę że odpowiedź da Ci tylko wynik bety..

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • kropka123 Ekspertka
    Postów: 246 94

    Wysłany: 25 marca 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iluzja- tak jak dziewczyny piszą, tylko beta da Ci odpowiedz. Kat, korzystaj z 3 trymestru na maxa, wysypiaj się, odpoczywaj! Leira, obawiam się ze mój z biegiem czasu będzie podobny. Ostatnio, po kolejnej nieprzespanej nocy powiedział mi ze lepiej żebym nie odciagala już mleka tylko dała sztuczne to będziemy bardziej wypoczeci..... bo tak ja odciagam w on karmi wiec przy sztucznym wykalkulował ze będzie mógł spać a ja nakarmię (a w jego przypadku chodź i tylko o weekendy Bo w tygodniu jak on pracuje tylko ja wstaje w nocy). Jakby nie rozumiał jak ważne jest dla małego żeby jak najdłużej był na moim mleku.... także tak, dopiero początek a już pierwsze kryzysy...

    f2wl3e5eau6eja15.png
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 25 marca 2019, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym karmieniem to ja się właśnie obawiam. Tzn może będę mieć pokarm i nie będzie problemu, ale jak nie? Jak będę musiała o niego powalczyć to wiem że może być problem. W sensie no że młody może ryczec częściej i w ogóle wiecie jak jest... Boję się że będę mnie przekonywał wtedy do mm z argumentem że glodze dziecko... Zastanawiam się nawet cy są jakieś książki tak żeby go przygotować na taką ewentualność... Sam z siebie czytać nie będzie a tak może jakoś przygotuję go na to aby zrozumiał...

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Kat_ Autorytet
    Postów: 400 177

    Wysłany: 25 marca 2019, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira, Kropka, dziecko to największy test dla partnerów. Oni sami są dziećmi, ale mam nadzieje ze szybko dojrzeją i zrozumieją, ze zachowują się jak egoiści.

    hchy3e3kpv7xl40k.png
    I ciąża - puste jajo płodowe - 6t2d (22.04.2018)
    II ciąża - biochemiczna - 4t5d (12.08.2018)
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 25 marca 2019, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do problemów z pokarmem i tekstów "głodzisz dziecko" to mam tylko jedną radę: OLAĆ I ROBIĆ SWOJE, nie złamać się, walczyć do końca - każdy dzień kiedy dasz choć kroplę swojego mleka to dzień wygrany dla Twojego dziecka i dla Ciebie jako matki. Nie ma nic, co mogłoby choć w połowie zastąpić mleko matki. MM mogą sobie mieć "super składy", ale to wszystko chemia, wytworzona w laboratorium, z żywieniem nie ma to nic wspólnego, to jak pasza. MM nie ma też najważniejszego: przeciwciał matki. Więc walczcie dziewczyny jak najdłużej - każda kropla będzie Waszym sukcesem, a jak się laktacja skończy to trudno - najważniejsze, że wyeksploatowałyście tyle ile mogłyście :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Nynka86 Autorytet
    Postów: 430 234

    Wysłany: 25 marca 2019, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iluzja ja też my ślęzak że musisz zrobić betę. Leira tak to jest z dzieciaczkami często ma się dość ale wystarczy jeden uśmiech szkraba i wszystko przechodzi...
    Ja po wizycie moje maleństwo to wojownik/wojowniczka i nie szkodzą mu moje przeżycia. Widziałam i czułam jak się rusza i słyszałam serduszko :)

    Leira, Lubieswieczki, Kat_, kropka123 lubią tę wiadomość

    Pawełek 21.08.2008
    Dominiś 24.03.2010
    Karolinka 11.12.2014
    Aniołek Urszulka 26.06 2018 [*]
    bl9czbmhgswa7kra.png
    Dorotka 08.08.2019
  • Kat_ Autorytet
    Postów: 400 177

    Wysłany: 26 marca 2019, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nynka, wspaniałe wieści <3 to kiedy połówkowe? Maleństwo nie chciało tym razem pokazać kim jest? Czy nie chcecie wiedzieć? :)

    hchy3e3kpv7xl40k.png
    I ciąża - puste jajo płodowe - 6t2d (22.04.2018)
    II ciąża - biochemiczna - 4t5d (12.08.2018)
‹‹ 275 276 277 278 279 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ