BellyBestFriend
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

natnatss
Koleżanka
Postów: 36
42

Wysłany: 21 listopada 2018, 00:59
Cytuj | (0) | Zgłoś
Jestem zalamana i przerażona, dla jasnosci sytuacji na wstępie uprzedzam, będzie to dosyć dlugi post. Moje cykle trwaja srednio 32-33 dni. Ostatnia @ byla 29 wrzesnia 2018. Z obserwacji wiem, ze owulacje moglam miec okolo 22 października 2018.
29 października test o wysokiej czułości pokazal mi bardzo slabiutka druga kreske.
Bhcg 29.10 - 24
9.11 - 933
14.11 - 2314, progesteron 4,71ng/ml (wg norm laboratorium w normie).
Ze względu na ten niski progesteron od razu udałam się do lekarza, ktory to stwierdzil 5 tydzien ciąży, pecherzyk 4mm, na progesteron nie kazal zwracac uwagi. 16 listopada wieczorem dostalam niewielkiego plamienia, bolal mnie brzuch. Udalam się na sor, gdzie pani doktor dyzurna stwierdzila we mnie niewiadomo jaki twor 5mm, dostalam luttagen kazano mi odpoczywać. Tam zrobiono mi bhcg, według szpitalnego lab wynik 2501,1.
Nastepnego dnia poszlam jednak na wizyte do swojego lekarza, gdzie pani doktor stwierdziła prawidłowy pecherzyk 6mm, bez widocznego zarodka wygladajacy tak na 4-5 tydzień i jajnik po owulacji z cialkiem krwotocznym. Na plamienia dostalam duphaston i luteine dopochwowo, na bol brzucha magnez, ewentualnie nospe i nakaz odpoczynku. Plamie nadal, dzis zauwazylam ze to juz nie brązowy sluz a niewielkie krwawienie, o wiele mniejsze niz miesiączka, okresowo z malutkimi skrzepikami krwi. Brzuch juz nie boli, nie biorę ani magnezu ani nospy. 21.11 ide na bhcg, gin kazala sprawdzić przyrost.
Martwi mnie bardzo to krwawienie, ostatni niewielki przyrost bety(kwestia innych lab?) i roznica w tyg ciazy - z OM 7 tydzień, wg pani doktor 4-5 tydzień.
Czy byla ktoras z Was w podobnej sytuacji? Co się dzialo, jak się wszystko skonczylo? Moze to byc poronienie? Jest szansa na zdrową dzidzie? To moja pierwsza ciąża, bardzo sie wszystkiego boję :(

Wiadomość wyedytowana przez autora 21 listopada 2018, 01:03


Leira
Autorytet
Postów: 4347
1189

Wysłany: 21 listopada 2018, 09:08
Cytuj | (0) | Zgłoś
Plamienie czy krwawienie to nie zawsze objaw poronienia. Ja miałam krwawienia będące wynikiem krwiaka. To się zdarza. Co do wieku ciąży innego niż ten z OM to może być przesunięcie do 2 tygodni i może to być normalne, ale nie wiemy na pewno. Ciąża się rozwija, jajo rośnie więc nastawiałabym się pozytywnie. Natomiast tutaj ciężko wróżyć z fusów co jest przyczyną. Ważne, żebyś zrobiła betę HCG w odstępie 48h, żeby zobaczyć przyrost. Jesteś już na duphastonie i luteinie, więc spokojnie - jesteś obstawiona. Nic już więcej nie możesz zrobić, teraz pozostaje czekać na rozwój sytuacji.

f2w3ikgnnjbzwgbk.png


Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)