X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Poronienie? :(
Odpowiedz

Poronienie? :(

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • natnatss Autorytet
    Postów: 261 211

    Wysłany: 21 listopada 2018, 00:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem zalamana i przerażona, dla jasnosci sytuacji na wstępie uprzedzam, będzie to dosyć dlugi post. Moje cykle trwaja srednio 32-33 dni. Ostatnia @ byla 29 wrzesnia 2018. Z obserwacji wiem, ze owulacje moglam miec okolo 22 października 2018.
    29 października test o wysokiej czułości pokazal mi bardzo slabiutka druga kreske.
    Bhcg 29.10 - 24
    9.11 - 933
    14.11 - 2314, progesteron 4,71ng/ml (wg norm laboratorium w normie).
    Ze względu na ten niski progesteron od razu udałam się do lekarza, ktory to stwierdzil 5 tydzien ciąży, pecherzyk 4mm, na progesteron nie kazal zwracac uwagi. 16 listopada wieczorem dostalam niewielkiego plamienia, bolal mnie brzuch. Udalam się na sor, gdzie pani doktor dyzurna stwierdzila we mnie niewiadomo jaki twor 5mm, dostalam luttagen kazano mi odpoczywać. Tam zrobiono mi bhcg, według szpitalnego lab wynik 2501,1.
    Nastepnego dnia poszlam jednak na wizyte do swojego lekarza, gdzie pani doktor stwierdziła prawidłowy pecherzyk 6mm, bez widocznego zarodka wygladajacy tak na 4-5 tydzień i jajnik po owulacji z cialkiem krwotocznym. Na plamienia dostalam duphaston i luteine dopochwowo, na bol brzucha magnez, ewentualnie nospe i nakaz odpoczynku. Plamie nadal, dzis zauwazylam ze to juz nie brązowy sluz a niewielkie krwawienie, o wiele mniejsze niz miesiączka, okresowo z malutkimi skrzepikami krwi. Brzuch juz nie boli, nie biorę ani magnezu ani nospy. 21.11 ide na bhcg, gin kazala sprawdzić przyrost.
    Martwi mnie bardzo to krwawienie, ostatni niewielki przyrost bety(kwestia innych lab?) i roznica w tyg ciazy - z OM 7 tydzień, wg pani doktor 4-5 tydzień.
    Czy byla ktoras z Was w podobnej sytuacji? Co się dzialo, jak się wszystko skonczylo? Moze to byc poronienie? Jest szansa na zdrową dzidzie? To moja pierwsza ciąża, bardzo sie wszystkiego boję :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 01:03

    85993e3k946gskpj.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 listopada 2018, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plamienie czy krwawienie to nie zawsze objaw poronienia. Ja miałam krwawienia będące wynikiem krwiaka. To się zdarza. Co do wieku ciąży innego niż ten z OM to może być przesunięcie do 2 tygodni i może to być normalne, ale nie wiemy na pewno. Ciąża się rozwija, jajo rośnie więc nastawiałabym się pozytywnie. Natomiast tutaj ciężko wróżyć z fusów co jest przyczyną. Ważne, żebyś zrobiła betę HCG w odstępie 48h, żeby zobaczyć przyrost. Jesteś już na duphastonie i luteinie, więc spokojnie - jesteś obstawiona. Nic już więcej nie możesz zrobić, teraz pozostaje czekać na rozwój sytuacji.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ