X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Poród przedwczesny
Odpowiedz

Poród przedwczesny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ella84 Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 29 maja 2014, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, chciałabym zapytać mamy, które rodziły przedwcześnie i znają powody takiego stanu rzeczy u siebie. jestem po dwóch porodach przedwczesnych, teraz czekam na 3 dzidziusia, o którego staralismy się 14 miesięcy. Chciałabym poznać doświadczenia innych mam w tym temacie

    Ella84
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2014, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz na ostatniej wizycie powiedział mi że trzeba zrobić posiew moczu bo mogą być w nim bakterie i może spowodować to przedwczesny poród. Tak samo podobno trzeba zrobić posiew z pochwy :P Inne przyczyny to np. niewydolność szyjki macicy.

  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 29 maja 2014, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ella, a w których tygodniach miałaś te dwa pierwsze porody? I jak to było: dosłownie nic ich nie zapowiadało (szyjka twarda i zamknięta, łożysko sprawnie działające, żadnych skurczy, leków itd itp) czy jednak było jakieś niebezpieczeństwo?

  • Ella84 Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 30 maja 2014, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z synem skurcze przedwczesne zaczęły się w 30 tygodniu, hospitalizacja, pompa 24 godziny na dobę przez 3 tygodnie. Dzień po ostawieniu leków podtrzymujących synek przestał sie ruszać, po zrobieniu ktg i usg w ciągu kwadransa byłam na stole operacyjnym - na start dosstał 3 punkty, automatyczny transport do innego szpitala 2 tygodnie respiratora. Macica poprostu zaczęła się kurczyć, podkreslam że całkowicie bezboleśnie, szyjka była zachowana caly czas, łożysko w obrazie usg prawidłowe, jedyne co niepokoiło lekarza to niska masa, ale usg czasami przekłamuje- takie tłumaczenie. żadnych bakterii, ciąża aż 30 tc przebiegała wręcz książkowo. Synek ważył 1800 g, dzięki medycynie ma dziś 10 lat, fizycznie bardzo szybko nadrobił, jeśli chodzi o wpływ niedotlenienia na funkcjonowanie jest widoczny jesli chodzi o edukację - zero pamięci tymczasowej, duzo czasu spędzamy nad książkami i to co innym przychodzi z łatwością on musi włożyć dużo pracy.

    Ella84
  • Ella84 Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 30 maja 2014, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z córką zaczęło się w 32 tygodniu, dokładnie tak samo, regularne skurcze macicy, całkowicie bezbolesne, szyjka zachowana, łożysko prawidłowe, przepływy prawidłowe. Takie samo leczenie jak w przypadku syna plus kompletne ignorowanie tego co mówię przez położne - bo nie rodziłam, bo nie wiem co to bóle, bo jestem przewrazliwiona po synku. Na moją wyraźną prośbę zostało zrobione ktg, które wykazało spadek tętna córki i juz nie czekano z decyzją o cięciu bo znów dziecku zagrażała zamartwica wewnatrzmaciczna- ciąża aż do tego momentu również była książkowa. Córka urodzila się w dobrym stanie, przez kilka godzin wymagała jedynie tlenoterapii biernej.

    Ella84
  • Ella84 Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 30 maja 2014, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli chodzi o lekarskie tłumaczenie dlaczego tak się dzieje - od dwóch lekarzy niezależnie to usłyszałam - mój organizm, konkretnie macica w pewnym momencie przestaje chcieć utrzymywania ciąży, i daje znaki o tym świadczące. I ja to wytłumaczenie kupuję, obie moje ciąze były ksiązkowe - super wyniki badań, dobre samopoczucie, żadnych dolegliwosci ciązowych. Teraz trzymamy kciuki z ginekologiem za dziewczynkę, ponieważ dziewczynki lepiej radzą sobie z porodami przedwczesnymi. Ale to jak w zyciu - my kobietki jesteśmy w stanie duzo znieść :) Mimo moich dośwaidczeń mam nadzieje ze dzidzius urodzi się w dobrym stanie, bo na donoszenie do terminu nie liczę, mój lekarz też. Dlatego z mężem przygotowujemy się na rewolucję w życiu wcześniej niż wyznaczony termin :)

    Ella84
  • nanu Autorytet
    Postów: 469 233

    Wysłany: 30 maja 2014, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie chyba Twój organizm tak ma i niewiele można poradzić skoro to się dzieje samoistnie mimo świetnych wyników.
    Oby maleństwo jak najdłużej siedziało spokojnie w brzuchu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2014, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nie wierzę że coś takiego może się dziać bez przyczyny. To po prostu wygodne wytłumaczenie dla lekarza :P

  • Ella84 Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 31 maja 2014, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale jest przyczyna - genetyczna najprawdopodobniej we mnie. Tak jak niektóre kobiety nie zachodzą w ciaze, inne ronia w początkowym etapie a ja rodzę przedwcześnie. A obydwaj lekarze maja duże doświadczenie i do obu mam duże zaufanie, dzieli ich 300 km a takie samo zdanie maja.

    Ella84
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ŁO MATKO :-( to przeżyłaś swoje dziewczyno i dzieciaki tez :-(
    a teraz w którym tygodniu jesteś?

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • Ella84 Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, teraz jestem w 12 tygodniu :)

    Ella84
  • polaola Autorytet
    Postów: 618 639

    Wysłany: 14 lipca 2014, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja też jestem po przedwczesnym porodzie w 23 tyg. Mialam rozwarcie zalozony pessar wdala,sie infekcja ktora byla;-)przed pessarem bo w dzien zalozenia go mialam zrobiony wymaz. Do momentu odebrania wynikow lezalam w klinice na podtrzymaniu niestety tylko 2 tyg. Wytrzymalam ;-(
    Obecnie mam zrobione wszystkie badania ocaywisciemw pochwie mam nieliczne bakterie czekam tylko na wynik wymazu z macicy i,az truchleje bo boje sie ze strace dzidkę Naszą.JESTEM po antybiotyku czekam na drugi wymaz z pochwy i znowu pumafucin.
    Macie jakieś bakterie?jak sobie z tym radzicie jak radzicie sonie psychicznie? Bo ja od 6 tygodni wiem o ciazy i normalnie prawie wariuje najlepiej siedzialabym przepraszam lezalabym w domu!
    Boje sie gdziekolwiek,isc a kazde uklucie czy ciagniecie powoduje strach przed porodem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2014, 15:37

    relgtv734oc66rli.png
    https://www.suwaczki.com/tickers/relgtv734oc66rli.png
  • sawak Koleżanka
    Postów: 54 2

    Wysłany: 15 maja 2023, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama boję się porodu

  • dkdk Koleżanka
    Postów: 90 1

    Wysłany: 15 maja 2023, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy poród jest inny i każda z Nas ma inne doświadczenia. Ciężko będzie odpowiedzieć jednoznacznie jak skończy się u Ciebie. Najważniejsze to chyba dobre nastawienie! Obojętnie jakiego dokonasz wyboru, będzie to dobra decyzja. Myślę, że warto wybrać się do psychoterapeuty.
    Podpowiem, ze jest możliwość takiej porady w formie online https://www.psychiatrzy.warszawa.pl/psychoterapia-warszawa/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2023, 13:30

  • silesia Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 21 marca, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedwczesny poród to bardzo stresujące i trudne doświadczenie zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka. W takiej sytuacji wsparcie psychologiczne może być niezwykle pomocne. Warto również sprawdzić możliwości uzyskania takiego wsparcia na stronie https://psychologuj.pl/specjalisci/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca, 20:43

  • Asia441 Koleżanka
    Postów: 57 21

    Wysłany: 21 marca, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ella84 wrote:
    Z córką zaczęło się w 32 tygodniu, dokładnie tak samo, regularne skurcze macicy, całkowicie bezbolesne, szyjka zachowana, łożysko prawidłowe, przepływy prawidłowe. Takie samo leczenie jak w przypadku syna plus kompletne ignorowanie tego co mówię przez położne - bo nie rodziłam, bo nie wiem co to bóle, bo jestem przewrazliwiona po synku. Na moją wyraźną prośbę zostało zrobione ktg, które wykazało spadek tętna córki i juz nie czekano z decyzją o cięciu bo znów dziecku zagrażała zamartwica wewnatrzmaciczna- ciąża aż do tego momentu również była książkowa. Córka urodzila się w dobrym stanie, przez kilka godzin wymagała jedynie tlenoterapii biernej.

    Ciężko zrozumieć dlaczego tak się dzieje, ważne że ty teraz wiesz i czujesz kiedy dzieje się coś nie tak, w pierwszej ciąży to żadna z nas nie wie jak się zachować, kiedy jest dobrze a kiedy źle...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca, 23:29

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ