X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje podwyższony androstendion w ciąży (I trymestr, PCOS)
Odpowiedz

podwyższony androstendion w ciąży (I trymestr, PCOS)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Karolka Przyjaciółka
    Postów: 115 171

    Wysłany: 7 lutego 2013, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! Jestem obecnie w 6 tygodniu ciąży. Jest to moja druga ciąża, pierwszą poroniłam w czerwcu 2012 (w 10 tygodniu ciąży). Przyczyną poronienia najprawdopodobniej była infekcja bakteryjna (Mycoplasma/ureaplasma), która zostala nastęnie wyleczona antybiotykami (ja i mąż).
    Ponieważ mam stwierdzony zespół policysycznych jajników i cykle bezowulacyjne, obecna ciąża (zarówno jak i poprzednia) udała nam się za pomocą stymulacji owulacji (Clostilbegyt 3-7dc; Estrofem mite 9-13dc; duphaston 20-26dc). W pierwszą ciążę zaszłam już w pierwszym stymulowanym cyklu, z kolei w obecną - w trzecim.
    Aby zminimalizować ryzyko kolejnego poronienia, od 5tc jestem w domu na zwolnieniu lekarskim oraz otrzymalam skierowanie na badanie androstendionu (przy pierwszej ciąży wynik mieścił się w normie). Niestety wynik wyszedł bardzo wysoki, aż 10,2ng/ml przy normie 0,4-4,1ng/ml. Mój ginekolog twierdzi, że jedyne co można zrobić to podawać gestageny obniżające ryzyko poronienia, czyli duphaston, który i tak od 5tc biorę w dawce 3x1.
    Zrobiłam również badanie przyrostu Beta-HCG, i oto wyniki: 1) 9511mIU/ml; 2) po 48h 16830mIU/ml. Daje oto przyrost prawie 80% w ciągu 48h, co, wg mojej wiedzy, na tym etapie ciąży jest w normie. Jednak bardzo martwi mnie wysoki poziom androstendionu, czy zagraża on rozwojowi mojej ciąży? Czy może jednak jest sposób aby obniżyć jego poziom bez ryzyka poronienia?
    Bardzo proszę o informację. Wizytę u ginekologa mam dopiero za niecałe 2tygodnie, chciałabym wyjaśnić wątpliwości do tego czasu bądź móc wcześniej jakoś zareagować... z góry dziękuję za pomoc!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2014, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mam podwyzszony testosteron ;/ czytalam dzis, ze przez to dziecko moze miec mala mase urodzeniowa... Ciekawa jestem takze jakie leki ewentualnie kobieta moze przyjmowac na obnizenie tego hormonu, w trakcie trwania ciazy...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2014, 20:43

  • madiiiii Autorytet
    Postów: 1305 1044

    Wysłany: 18 lutego 2014, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co mi wiadomo w ciąży nie można stosować żadnych leków estrogenowych (obniżają poziom androstendionu i testosteronu), gdyż mają one działanie teratogenne. Ale wydzielanie estrogenów jest naturalną konsekwencją ciąży, więc teoretycznie powinny one trochę powstrzymywać androstendion przed wzrostem. Ja bym spokojnie czekała na wizytę :)

    Anna255 lubi tę wiadomość

    ♥ Liwia ur. 05.09.2014, 3300g, 51cm
    ♥ Laura ur. 23.08.2016, 3720g, 55cm
    ♥ Tymuś ur. 6.02.2021, 4030g, 55cm
  • Chamomilla Ekspertka
    Postów: 211 177

    Wysłany: 17 lipca 2015, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponawiam pytanie. Czy któraś z Was przyjmuje coś na podwyższony poziom androstendionu w ciąży? Dopiero w przyszłym tygodniu mam wizytę u lekarza, a wolałabym się trochę zorientować w temacie.
    Mam 4,69 a norma to 0,3 - 3,7 ;/

    f2wle6ydyez5rsng.png
  • Emma1985 Ekspertka
    Postów: 159 172

    Wysłany: 17 lipca 2015, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja mam poziom 7 i nic nie dostalam bedac w ciazy...ciaze poronilam...nie wiem czy z tego powodu ale teraz tez bede badac temat.

  • Chamomilla Ekspertka
    Postów: 211 177

    Wysłany: 22 lipca 2015, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie:

    zbicie androstendionu przy staraniach o dziecko jak najbardziej tak, natomiast w trakcie ciąży mój endokrynolog powiedział: "zostawiamy jak jest i nic nie kombinujemy"-mam nadzieje, że wie co robi. On nie jest za tym żeby nie tyle zbijać androstendion w ciąży co żeby nie faszerować się lekami zbijającymi, bo one więcej szkód niż pożytku mogą zrobić.

    f2wle6ydyez5rsng.png
  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 9 września 2015, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytajcie o encortonie lub pabi- dexamethasonie.

    f2w3rjjgkoi890wn.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ