X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Podwyższony ALT
Odpowiedz

Podwyższony ALT

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ania11 Przyjaciółka
    Postów: 205 25

    Wysłany: 6 listopada 2018, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć jestem w 1 trymestrze ciąży i mam podwyższony ALT wynik wynosi 40 a norma do 33 nie swędzi mnie skóra ani nie mam żadnych tego typu objawów i nie jem noc tłustego ... czy ktoś miał coś podobnego czy to groźne ? Lekarz narazie każe mi odłożyć magne b6 bo może on mi siadł na wątrobie . Co robić ? Bać się ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na czczo robiłaś to badanie?

  • Ania11 Przyjaciółka
    Postów: 205 25

    Wysłany: 8 listopada 2018, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak na czczo ..

  • Jula123 Koleżanka
    Postów: 117 13

    Wysłany: 20 listopada 2018, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, co powiedział lekarz?? Ja od początku ciąży mam podwyższone próby i się boję czwartkowej wizyty...

    Gabriel 35 tc [*], listopad 2017
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam problemy z wątrobą jeszcze przed ciążą i też się obawiam

    27a73b5519.png
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 21 grudnia 2018, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrezygnować najlepiej z zup, sosów, smażonych mięsiw/kotletów, kawy, kapust... itd wszystkiego co może siąść na wątrobie (dieta wątrobowa - poczytaj sobie). Możesz pić olej z ostropestu łyżkę przed głównym posiłkiem - obiadem (z pół godziny wcześniej) i powinno wszystko wrócić do normy. Pieczywo tylko białe, najlepiej bułki. Masło można, sery żółte można, ale ograniczyć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 grudnia 2018, 19:50

    da8300b52b.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ