X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje podwójna macica
Odpowiedz

podwójna macica

Oceń ten wątek:
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 31 lipca 2018, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Kasionek trzymamy kciuki i spokojnej ciąży :* milas przegrode częściowa czy całkowita ?

    U nas też jest plan na drugą Ale mamy marne szanse i to nie ze względu na przegrode.Nawet lekarz powiedział żebyśmy się nie zabezpieczali bo nawet jakbyśmy wpadli przed rokiem to by było bardzo dobrze że udało się naturalnie .

    Jak tam Wasze dzieciaczki ? My jutro kończymy dwa miesiące z tej okazji mamy wszczepienia , Oliwia jest przeurocza i grzeczna:)
    Moja przegroda była częściowa.Tak naprawdę nie wiedzieli czy to dwurożna macica czy przegroda .Dopiero na stole decydowali i porostu po dowiedziałam że się usunięto.Ale szczegółów niestety nie poznalam.Trzymakcie kciuki bo jutro pierwszy raz idę do lekarza obejrzeć miejmy nadzieję ,już serduszko

    grzanewino lubi tę wiadomość

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • grzanewino Autorytet
    Postów: 509 738

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasionek - jak tam po wizycie?

    3i49l6d8vill3k1j.png
  • morelova Znajoma
    Postów: 16 12

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    U mnie sytuacja się trochę skomplikowała. Cały lipiec czułam się dobrze i nic nie zapowiadało komplikacji, ale pod koniec miesiąca, w 28 tc poszłam na wizytę kontrolną i lekarz zauważył, że przez 3 tygodnie od ostatniej wizyty bardzo skróciła mi się szyjka i ma tylko 19 mm :O sam się wystraszył, przepisał luteinę i dał skierowanie na obserwację do szpitala.
    Na izbie przyjęć, gdzie przybyłam kilka godzin później, stwierdzili, że szyjka ma 28 mm i mieści się w normie, mimo to profilaktycznie mnie zatrzymali. Spędziłam 5 dni na patologii ciąży leżąc i biorąc luteinę, aż w końcu wypisali mnie z 25 mm szyjką i nakazem ultra oszczędnego trybu życia. Jak widać - co badanie, to inny wynik.
    No więc od kilku dni głównie leżę i przyznaję, że nieco się martwię. Jest dopiero 29 tydzień, więc szyjka musi jeszcze trochę wytrzymać. Na szczęście nie mam żadnych skurczy ani innych niepokojących objawów.
    Także teraz będziemy walczyć o każdy tydzień.

    mhsv9vvj48ygr4l9.png
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    grzanewino wrote:
    Kasionek - jak tam po wizycie?
    Heya .Ogólnie dobrze ale serduszka jeszcze nie było .Za to pęcherzyk był jiz normlanych wymiarow,także puste nie powinno sie powtórzyć.Także czekam na 20

    grzanewino lubi tę wiadomość

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • grzanewino Autorytet
    Postów: 509 738

    Wysłany: 3 sierpnia 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morelova - musisz teraz po prostu tylko leżeć i pachnieć! i będzie dobrze, zobaczysz! :)

    3i49l6d8vill3k1j.png
  • Pysia88. Ekspertka
    Postów: 140 95

    Wysłany: 3 sierpnia 2018, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki:)
    Kasionek gratulacje i oby Twoja ciąża przebiegła bezproblemowo:)
    Morelova, oszczędzaj się i głowa do góry, to już 29 tydzień tak więc zanim się obejrzysz ciąża będzie donoszona:)

    Welonka super, że z małą sobie radzicie i nie narzekasz :) Mój Filip to już spory kawaler jeszcze niecały miesiąc i stuknie pół roku :D a wygląda jak 9miesięczniak wzrost i waga wachają się miedzy 90-97 centylem :D no ale cieszymy się z tego bardzo bo na początku było z niego straszne chucherko a teraz to chłop jak dąb ;)

    Grzanewino czemu będziesz bardziej się stresowała następną ciążą? Ja właśnie myślę, że u mnie teraz będzie na odwrót i mniej stresu :) no chociaż łatwo mówić, a zobaczymy jak to będzie :) ostatnio już miałam stresa bo myślałam, że jestem znowu w ciąży ale na szczęśćie fałszywy alarm :D to by było chyba apogeum stresu nie dość, że podwójna to 4 miesiące po cesarce :D

    grzanewino lubi tę wiadomość

    dxomi09ki2yn4iqx.png
  • grzanewino Autorytet
    Postów: 509 738

    Wysłany: 3 sierpnia 2018, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pysia - nawet nie wiesz jak lubię czytać Twoje posty! Zawsze jesteś taka super pozytywna! :) :)

    Pysia88. lubi tę wiadomość

    3i49l6d8vill3k1j.png
  • Pysia88. Ekspertka
    Postów: 140 95

    Wysłany: 5 sierpnia 2018, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha oj dziękuję dziękuję i nawzajem:* ale coraz rzadziej jesteśmy na forum :( trzeba będzie szybko tu powrócić z nowymi suwaczkami jak tylko będziemy mogły ;)

    grzanewino lubi tę wiadomość

    dxomi09ki2yn4iqx.png
  • morelova Znajoma
    Postów: 16 12

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, a propos suwaczka wreszcie ustawiłam swój :)

    A ja tymczasem, tak jak wspominałam, leżę w domu. Okropnie dłuży mi się czas, na szczęście wizyta u lekarza już w środę. Mam nadzieję, że szyjka przestała się skracać :(
    W dodatku od wczoraj zaobserwowałam dość częste twardnienie i napinanie brzucha, boję się, że to nic dobrego...

    welonka lubi tę wiadomość

    mhsv9vvj48ygr4l9.png
  • grzanewino Autorytet
    Postów: 509 738

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morelova - na tym etapie mi też brzuch okropnie twardniał, ale to normalne na tym etapie ciąży, ale bałam się tak samo jak Ty. Musisz leżeć i starać nie denerwować się

    3i49l6d8vill3k1j.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morelova odpoczywaj jak najwięcej i też potwierdzam mi 30tc tak samo twardnial mocno brzuch nawet byłam na obserwacji 32-33 jakoś tak zaczęła mi się skracać szyjka w 36juz miałam zgladzona całkowicie i mimo wszystko wytrzymałam praktycznie do końca :)

    age.png
  • Mika2204 Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 12 sierpnia 2018, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was dziewczyny ;) od dawna Was czytam, ale jakoś nie wiedziałam jak zacząć. Zacznę od początku w marcu 2016 roku urodziłam wcześniaka w 33/34tc po całej zdrowej ciąży lekarz nie wiedział czemu tak się stało a u lekarza byłam na początku ciąży aby ją potwierdzić 5tc potem dopiero w 14 tc ponieważ mieszkałam w UK od 20tc już mieszkałam w Polsce. Dopiero kiedy zaszłam w drugą ciążę w styczniu lekarz znalazł podczas badania że posiadam przegrodę od początku były problemy to plamienie do 10tc to jakiś ból, najpierw brałam duphaston potem Luteine i się trochę uspokoiło i od 29 tc znowu się zaczęło silny ból brzucha szpital na szczęście z dzieckiem wszystko dobrze znowu dostałam Luteine tylko teraz 2 razy dziennie po 100 do tego magnez i opcjonalnie nospe. Wiem że nie mam takiego problemu jak wy ale przez tą przegrodę mam tyle stresu, że szkoda gadać, tym bardziej że jestem znowu na przełomie 33/34tc i strasznie się boję

    924e7315a6.png
  • morelova Znajoma
    Postów: 16 12

    Wysłany: 13 sierpnia 2018, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Mika2204, fajnie że się odezwałaś, widzę że spodziewamy się dzieciaków w podobnym czasie :)))
    Trzymam kciuki za Ciebie, oby wszystko szło dobrze :)

    U mnie podczas ostatniej wizyty okazało się, że szyjka ani się nie wydłużyła, ani nie skróciła. Lekarz powiedział, że czekamy do 32 tygodnia, jeśli się skróci do tego czasu to założy mi pessar, jeśli się nie skróci, to nie będzie takiej potrzeby bo wówczas ta krótka szyjka się zmieści w normie i jakoś ujdzie.
    Nadal leżę, biorę luteinę, a najbliższa wizyta w czwartek... Młody ułożony od dawna główką do dołu, rozpycha się w brzuchu jak nie wiem i czuję nieraz że napiera mi z całej siły na tę nieszczęsną szyjkę :/

    mhsv9vvj48ygr4l9.png
  • Mika2204 Nowa
    Postów: 5 2

    Wysłany: 16 sierpnia 2018, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morelova będzie dobrze :) ja jestem po kolejnej wizycie mała waży 2400g jest drobniejsza od brata w tym czasie :) ogólnie mam brać Luteine jeszcze 2 tygodnie czyli do 36tc a potem jak to mój lekarza powiedział niech się dzieje wola nieba

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2018, 10:32

    924e7315a6.png
  • morelova Znajoma
    Postów: 16 12

    Wysłany: 19 sierpnia 2018, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)
    Niestety mimo leżenia i luteiny szyjka skróciła się do 13 mm :O nie było na co już czekać, lekarz od razu założył pessar. Może to i dobrze, teraz nie muszę się już tak stresować że coś się 'samo stanie' bez mojej woli...
    Luteina zamieniona na Duphaston.
    W 37 tyg mam mieć zdjęty pessar i odstawione leki i tak samo powiedział "niech się dzieje wola nieba" ;)

    Mika2204 lubi tę wiadomość

    mhsv9vvj48ygr4l9.png
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 19 sierpnia 2018, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    morelova wrote:
    Hej :)
    Niestety mimo leżenia i luteiny szyjka skróciła się do 13 mm :O nie było na co już czekać, lekarz od razu założył pessar. Może to i dobrze, teraz nie muszę się już tak stresować że coś się 'samo stanie' bez mojej woli...
    Luteina zamieniona na Duphaston.
    W 37 tyg mam mieć zdjęty pessar i odstawione leki i tak samo powiedział "niech się dzieje wola nieba" ;)
    Trzymam kciuki

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Marzena1991 Autorytet
    Postów: 330 193

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 29 tygodniu ciąży i lekarz na wczorajszej wizycie powiedział że mam miękka szyjke. Bardzo się boję że urodze wcześniej. Miała któraś z was taki problem?

    przegroda macicy :(

    11.02.2017r. 1 IUI :( 15.03.3017r 2 IUI :( 14.04.2017r 3 iui :(
    1 ivf :10dpt bhcg 92,64, 12dpt bhcg

    LENKA 28.10.2018r 3170 55 cm
    LIWIA 25.12.2020r 3640 59 cm
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzena1991 wrote:
    Jestem w 29 tygodniu ciąży i lekarz na wczorajszej wizycie powiedział że mam miękka szyjke. Bardzo się boję że urodze wcześniej. Miała któraś z was taki problem?
    Lekarz powiedzial coś więcej ,że masz leżeć ? Co to oznacza ? Nie martw się na zapas.A szyjka jest juz mocno skrócona ?

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Marzena1991 Autorytet
    Postów: 330 193

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasionek wrote:
    Lekarz powiedzial coś więcej ,że masz leżeć ? Co to oznacza ? Nie martw się na zapas.A szyjka jest juz mocno skrócona ?
    Powiedział tylko że jest miekka a o skróceniu nic nie powiedział. Kazał leżeć i dużo odpoczywac. Byłam w takim szoku ze nie zapytałam go więcej o nic. Nie dał też mi żadnych leków.

    przegroda macicy :(

    11.02.2017r. 1 IUI :( 15.03.3017r 2 IUI :( 14.04.2017r 3 iui :(
    1 ivf :10dpt bhcg 92,64, 12dpt bhcg

    LENKA 28.10.2018r 3170 55 cm
    LIWIA 25.12.2020r 3640 59 cm
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To odpoczywaj dużo i nie zamartwiaj się na zapas .Na następnej wizycie dopytaj.Też tak mam że pytania najczęściej rodzą się jak wychodzę z gabinetu .Najgorsze co może być to się zamartwiać .A ja trzymam kciuki Kiedy masz teraz wizytę ?

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
‹‹ 20 21 22 23 24
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ