X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje plamienie w 9 tygodniu
Odpowiedz

plamienie w 9 tygodniu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • annnnia Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 6 października 2018, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim! Jestem w 9 tygodniu ciąży bliźniaczej dwujajowej. Od 6 dni miewam plamienia o kolorze kawy z mlekiem. Byłam u lekarza w pierwszym dniu plamienia i powiedział, że plamienia mogą trwać do 2 tygodni i póki nie ma żywej krwi nie mam się martwić. Ja oczywiście się martwię, bo czuję dodatkowo kłucie w podbrzuszu. Biorę luteinę i duphaston. Czy mam powód do zmartwień i czy powinnam udać się do szpitala?

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 6 października 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annnnia wrote:
    Hej wszystkim! Jestem w 9 tygodniu ciąży bliźniaczej dwujajowej. Od 6 dni miewam plamienia o kolorze kawy z mlekiem. Byłam u lekarza w pierwszym dniu plamienia i powiedział, że plamienia mogą trwać do 2 tygodni i póki nie ma żywej krwi nie mam się martwić. Ja oczywiście się martwię, bo czuję dodatkowo kłucie w podbrzuszu. Biorę luteinę i duphaston. Czy mam powód do zmartwień i czy powinnam udać się do szpitala?

    Ja bym zrobiła USG po min. tygodniu od plamienia, sprawdzić czy jakiś krwiak się nie pojawił - może być on źródłem plamień. Plamienie może też wynikać z tego, że w pochwie jest teraz duże ukrwienie i czasem może pęknąć jakieś naczynko (np. przy parciu przy wypróżnianiu), plamienie pojawia się też po USG dopochwowym, albo badaniu ginekologicznym. Generalnie ciemne plamienie nie jest traktowane jako zagrażające, ale jeśli nie znasz jego źródła to może być stresujące, dlatego dla pewności zrobiłabym USG kontrolne.

    EDIT: Kłucie w podbrzuszu to akurat norma :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2018, 18:22

    annnnia lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ