X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Plamienie, o co chodzi?
Odpowiedz

Plamienie, o co chodzi?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 4 października 2018, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inesja, spokojnie. Po każdym badaniu ginekologicznym może wystąpić niewielkie plamienie, czy jesteś w ciąży czy nie, po usg może tak się dziać. Lekarz powinien Ci to powiedzieć a nie jeszcze nastraszyc... Tym bardziej jeśli było to jednorazowe. Skoro byłaś na kontroli i jest wszystko dobrze to nie ma się co stresować ;) Stres jest dużo gorszy dla dziecka ;) Wypoczywaj ;)

    ramonka98851 lubi tę wiadomość

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 4 października 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inesja wrote:
    Wczoraj byłam na usg genetycznym w 13tc, wszystko było idealnie, lekarz nie stwierdził żadnych nieprawidłowości. Dzisiaj rano na papierze zauważyłam brązowe plamienie. Było jednorazowe. Pojechałam do lekarza, który stwierdził, że z dzieckiem wszystko dobrze, serduszko bije, dzidzia sie rusza a szyjka macicy się nie skraca. Dostalam duphaston i mam leżeć. Może któraś z Was była w podobnej sytuacji? To moja pierwsza ciąża, więc nie wiem co myśleć. Inny lekarz powiedział mi, że jednego dnia człowiek jest a drugiego dnia już go nie ma i zaczęłam panikowac :(

    Plamienie ciemną krwią to niegroźne plamienie, oznacza to, ze krew jest już stara. Może to być skutek USG, albo badania ginekologicznego. Jeśli sprawdziłaś wszystko i jest OK to tym bardziej nie ma się co martwić. Dziwi mnie tylko, że lekarz Ci o tym nie powiedział i dał Ci duphaston na etapie, na którym wykształca się już łożysko (samo produkuje hormony). Na pewno się nie stresuj, to się po prostu zdarza. Gdyby zaś pojawiło się plamienie na różowo, bądź krew żywo-czerwona (świeża) to od razu jedź na IP.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 5 października 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubieswieczki wrote:
    Inesja, spokojnie. Po każdym badaniu ginekologicznym może wystąpić niewielkie plamienie, czy jesteś w ciąży czy nie, po usg może tak się dziać. Lekarz powinien Ci to powiedzieć a nie jeszcze nastraszyc... Tym bardziej jeśli było to jednorazowe. Skoro byłaś na kontroli i jest wszystko dobrze to nie ma się co stresować ;) Stres jest dużo gorszy dla dziecka ;) Wypoczywaj ;)

    Właśnie usg miałam robione przez brzuch, dlatego zdziwiło mnie to plamienie, ale może faktycznie panikuje, bo dzisiaj jest już okej, a plamienie się nie powtórzyło :)

    f2wl20mmurgifll8.png
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 5 października 2018, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najważniejsze że sprawdzałas i wszystko było ok. Więc to musiało być jakaś jednorazowa akcja. teraz musisz tylko obserwować siebie i w razie jakby znów się coś działo to leć na IP.
    Trzymaj się ;) Powodzenia ;)

    Inesja lubi tę wiadomość

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2018, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy nawracające plamienia (co kilka dni) są oznaką ciąży zagrożonej ?

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 12 października 2018, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko77 wrote:
    Czy nawracające plamienia (co kilka dni) są oznaką ciąży zagrożonej ?
    Lepiej udaj się do lekarza. W ciąży każde plamienia powinno się sprawdzić ;)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 12 października 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko77 wrote:
    Czy nawracające plamienia (co kilka dni) są oznaką ciąży zagrożonej ?
    Na twoim miejscu szybko poszłabym do lekarza.

    f2wl20mmurgifll8.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 12 października 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko77 wrote:
    Czy nawracające plamienia (co kilka dni) są oznaką ciąży zagrożonej ?

    Brązowe czy czerwone/rózowe?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2018, 20:47

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2018, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brązowo różowe są, czasem tyci skrzepy - mam je co kika dni, od początku ciąży :( biorę luteinę i duphaston
    4 lek już zaliczyłam i nie wiemy skąd są plamienia :(

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 15 października 2018, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko77 wrote:
    Brązowo różowe są, czasem tyci skrzepy - mam je co kika dni, od początku ciąży :( biorę luteinę i duphaston
    4 lek już zaliczyłam i nie wiemy skąd są plamienia :(

    Może być krwiak/polip/mięśniak.

    Kiedy ostatnio miałaś USG i od kiedy masz plamienia?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2018, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Może być krwiak/polip/mięśniak.

    Kiedy ostatnio miałaś USG i od kiedy masz plamienia?
    Mam praktycznie od początku ciąży - usg miałam teraz 03.

  • SiSi111 Autorytet
    Postów: 812 393

    Wysłany: 15 października 2018, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny odebralam wyniki ogolnie chyba anemia ale to da sie ogarnąć, ft3 ponizej normy ale to tez mnie tak nie zmartwilo. Bardziej sie martwie krzywa :naczczo 81, po 1h 135, po 2h 140 wiec chyba nie bardzo?

    ❤❤❤
    m5kxvau.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 17 października 2018, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko77 wrote:
    Mam praktycznie od początku ciąży - usg miałam teraz 03.

    I na USG nic nie wyszło źle? Nie uwidoczniono żadnego krwiaka ani nic niepokojącego? Bo jeśli wszystko OK na USG to możliwe, że krwawienia są z pochwy (pękają ukrwione naczynka w ściankach pochwy). Możesz sobie odtworzyć w myślach kiedy następują te krwawienio-plamienia? Czy np. nie po robieniu kupy, albo po jakimś wysiłku? Dłuższy spacer, albo dźwiganie zakupów?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2018, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    I na USG nic nie wyszło źle? Nie uwidoczniono żadnego krwiaka ani nic niepokojącego? Bo jeśli wszystko OK na USG to możliwe, że krwawienia są z pochwy (pękają ukrwione naczynka w ściankach pochwy). Możesz sobie odtworzyć w myślach kiedy następują te krwawienio-plamienia? Czy np. nie po robieniu kupy, albo po jakimś wysiłku? Dłuższy spacer, albo dźwiganie zakupów?
    No właśnie nic takiego nie kojarzę - w każdym razie znowu wczoraj dostałam - czyli tydzień spokoju - i oczywiście przy tym boli brzuch- kłuje w macicy :(

  • kredka90 Znajoma
    Postów: 21 10

    Wysłany: 20 października 2018, 01:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też walczę z tymi plamieniami, od 4 tygodnia. Średnio raz w tygodniu, bez bólu, kłucia ani nic. Dosłownie tyle co na papierze i nic wiecej, usg miałam zrobione w szpitalu ( wtedy mialam zywo czerwone ale tez odrobine) nic nie widzieli, 2 tygodnie pozniej u lekarza niby jakis slad po krwiaku, ale wszystko dobrze. No ale nadal sie powtarza, tydzień spokoju i znowu delikatny ślad. Psychicznie mnie to męczy strasznie.

    LNYhp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2018, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kredka90 wrote:
    Ja też walczę z tymi plamieniami, od 4 tygodnia. Średnio raz w tygodniu, bez bólu, kłucia ani nic. Dosłownie tyle co na papierze i nic wiecej, usg miałam zrobione w szpitalu ( wtedy mialam zywo czerwone ale tez odrobine) nic nie widzieli, 2 tygodnie pozniej u lekarza niby jakis slad po krwiaku, ale wszystko dobrze. No ale nadal sie powtarza, tydzień spokoju i znowu delikatny ślad. Psychicznie mnie to męczy strasznie.
    To mamy tak samo - tylko mnie wtedy boli / kłuje macica ... taki ból do wytrzymania.
    Usg niby czysto. Bierzesz proga ???

  • kredka90 Znajoma
    Postów: 21 10

    Wysłany: 20 października 2018, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko77 wrote:
    To mamy tak samo - tylko mnie wtedy boli / kłuje macica ... taki ból do wytrzymania.
    Usg niby czysto. Bierzesz proga ???

    3 razy dziennie duphaston, miałam zejść na 2 razy dziennie jak nie będzie plamien, no ale są co tydzień wiec łykam dalej 3 razy. Wizytę mam 5 listopada, może coś się zmieni do tej pory...

    LNYhp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2018, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    9 dni bez plamień !!! Zeszłam z połowy i biorę 300 mg luteiny i 3x duphaston..

  • AdaZ91 Znajoma
    Postów: 23 16

    Wysłany: 29 października 2018, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem w 7tc, w ostatni czwartek byłam na pierwszym usg dopochwowym, lekarz zrobił mi od razu cytologię (chociaż naczytałam się teraz, że nie powinno się jej robić w I trymestrze). Po samej wizycie wszystko było w porządku, w sobotę jednak, czyli 2 dni po badaniu pojawiło się u mnie plamienie o brązowym zabarwieniu, utrzymuje się już 2 dni, z tym, że nie jest ono obfite tylko kilka kropel na wkładce, bardzo mnie to stresuje ale lekarz mówi, że często zdarza się tak po badaniach bo wszystko jest teraz bardzo wrażliwe. Tyle stresu...

  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 30 października 2018, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jestem w 6t4d mam od kilku dni lekkie plamienia. Mam torbiel ktora juz sie zmniejsza. W poltora tyg zmniejszyla sie z 5cm na 4cm. Myslicie ze plamienia moga byc od tej torbieli?
    Dzisiaj bylam na usg z ciaza wszystko okej. Dostalam zalecenie zeby przez tydzien brac duphaston po 2tabl dziennie. Po tygodniu mam zejsc na 1tabl tak jak do tej pory.
    Co sadzicie? Czy taka tygodniowa kuracja starczy? Dodam ze nigdy nie mialam plamien miedzy okresami ani nic innego.

    10.09.2019 Marcel
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ