X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Plamienie a luteina
Odpowiedz

Plamienie a luteina

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Imagination Przyjaciółka
    Postów: 93 143

    Wysłany: 29 listopada 2019, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, proszę podpowiedzcie, jestem w 5 tygodniu ciąży (4+1).
    3 dni temu wykonałam test ciążowy, nawet od tamtego czasu 4 i wszystkie pozytywne, kreska z dnia na dzień ciemniała.
    Dziś w terminie miesiączki, zaczęłam plamić na różowo. Zadzwoniłam do ginekologa , powiedział żebym zrobiła bete, no i że jestem prawdopodobnie w ciąży ale może być tak że jest to normalne lub powodem jest że poronie.. 13 grudnia mam wizytę i wtedy to kazał mi się pokazać.
    Mam w domu 9 miesięczne dziecko, wiadomo jak to ze snem.. Problemy ze snem wiem że generują problemy z progesteronem, a raczej mogą.. czy myślicie że powinnam udać się na IP i prosić o luteinę ? Czy czekać aż się samo rozwiąże ?

    mhsv3e5ei02s4p3v.png

    3jgx3e3kwvu3blbn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2019, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj z doświadczenia wiem że plamienie w ciąży to nic dobrego
    Najlepiej byłoby oznaczyć poziom progesteronu
    W razie potrzeby rozpocząć stosowanie luteiny
    Jeśli karmisz piersią hormony mogą być rozchwiane/ w związku z tym najlepiej dla upewnienia na czczo z rana wykonać badanie progesteronu

  • kasiaa126 Ekspertka
    Postów: 122 103

    Wysłany: 29 listopada 2019, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja z doświadczenia miałam tak: w dniu spodziewanej miesiączki dostałam lekkie plamienia, trwało to parę dni i dziwiłam się tylko, że mam taki słaby okres, zwykle miałam obfity. Z tydz.poźniej czułam mdłości więc postanowiłam kupić test ciążowy. Wtedy też się dowiedziałam, że to normalne lekkie plamienie na początku ciąży w czasie spodziewanej miesiączki.
    Kolejne moje doświadczenie jest też trochę związane z twoim pytaniem. W okolicy 10 tc znowu dostałam lekkie czerwono-różowe plamienia i pojechałam na IP. Tam niestety dr tylko spr.że serduszko bije i pozostaje mi tylko czekać bo do 12 tc jest spore ryzyko poronienia, co 4 ciąża tak się kończy, a i jeszcze mi dr powiedział, że na tym etapie to następuje naturalna selekcja słabych zarodków. Byłam zrozpaczona, odesłali mnie do domu, kazali czekać i zgłosić się do przychodni za tydz.na konsultację.
    Wiem, że nie brzmi to optymistycznie ale szczerze piszę jak było. Pocieszające jest to, że mimo trudnych początków dziś jestem już w 8 mc ciąży więc mój synek jakoś przetrwał tą brutalną selekcję i tobie też tego życzę. Aha, nie wiem czy jeszcze karmisz, ja 15 mc karmiłam wtedy piersią i na pierwszej wizycie moja gin.kazała mi małą odstawić bo to też zwiększało ryzyko poronienia.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ