X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Plamienia/krwawienia - przydarzyło się Wam?
Odpowiedz

Plamienia/krwawienia - przydarzyło się Wam?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Ross Znajoma
    Postów: 20 4

    Wysłany: 5 września 2014, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Wczoraj wieczorem podczas zwykłej wizyty w toalecie podcierając się zaczęło się czerwono-brązowe plamienie/krwawienie, a nawet więcej bo trochę wyciekało... przerażona zadzwoniłam do gina, kończył pracę ale mnie przyjął, jechałam na łeb na szyję... Z dzieckiem wszystko ok (przy okazji poznałam płeć ;) ), przez moment podejrzewał, że w jednym miejscu odkleja się łożysko ale ostatecznie powiedział, że nic złego się nie dzieje, mam odpoczywać. Wyszedł 12t+5d. Dostałam Cyclonamine i Luteinę. Z gabinetu wyszłam poryczana, nie wiem chyba mi ulżyło-masakra! Mam nadzieję, że będzie dobrze choć ciągle plamię i pobolewa mnie krzyż i podbrzusze, staram się jak najwięcej leżeć, choć przy kilkulatku trudno o leżenie plackiem.

    Czy któraś z Was miała coś podobnego i wszystko było dobrze? Jakieś cenne rady?
    P.S. W tym całym stresie zapomniałam jak przyjmować luteinę 2x2 czy 2x1 :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2014, 17:31

    akeus65glbn43a50.png
  • agatka196 Autorytet
    Postów: 3135 2356

    Wysłany: 5 września 2014, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 6 tc i dziś też zaczełam plamić tylko na jasno różowo i nie jest tego dużo. Mój gin kazał mi do jutra leżeć i się nie denerwować a z rana przyjechać do niej. Strasznie się boję.

    Mam 4 Aniołki w niebie. Boże czuwaj nad nami
    16udk0s3stit4jg4.pngklz9df9hfp6o5oq3.png
  • Ross Znajoma
    Postów: 20 4

    Wysłany: 6 września 2014, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie doszly lekkie bole krzyza i podbrzusza oraz dziwne uczucie rozpierania w pochwie. Jestem sama do wieczora z dzieckiem mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze. Tobie rowniez zycze aby skonczylo sie na strachu. Daj znac co ci powiedzial lekarz.

    akeus65glbn43a50.png
  • Naxa Ekspertka
    Postów: 188 62

    Wysłany: 6 września 2014, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie!
    Wiem co czujecie, ja plamię od początku ciąży i też strasznie się boję, a każda wizyta w toalecie to stres. Pierwszą ciążę straciłam w 8 tyg. Dziewczyny pocieszają mnie, pisząc że na początku mogą występować plamienia w terminie spodziewanej @... Do lekarza idę 15 września, bo na tym etapie pewnie i tak nic by nie pomógł (organizm wie lepiej). Badałam HCG i progesteron, Beta przyrasta, Prog. wynosi 69, więc też o.k.
    Trzymam za Was kciuki i Wy proszę trzymajcie za mnie!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 września 2014, 22:37

    [img][/img][url][/url][url]

    https://bellybestfriend.pl/graph/c1c39f0ba777992f5962555063f7ccec

    27.05.2013r. [*] (8tc)[/url]
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 8 września 2014, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W piątek późnym wieczorem miałam krwawienie ciemno brunatno wiśniowe i to obfite jak obfita miesiączka. Myślałam już najgorsze. Pół godziny później byłam już w szpitalu u lekarza. Okazało się, że Maleństwo jest całe i widzieliśmy już bijące serduszko.
    Po prawej stronie macicy znaleziono krwiaka 1,6 na 0,4 cm. Stąd krwawienie. Odkleja mi się kosmówka. Mam się oszczędzać. Do wczoraj mocno plamiłam jasno brązowo a dziś już mniej. To podobno normalne u ok 20% ciężarnych kobiet.

    Uważać trzeba gdy jest silny ból brzucha i jasnoczerwone krwawienie.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Naxa Ekspertka
    Postów: 188 62

    Wysłany: 8 września 2014, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najważniejsze, że z maleństwem wszystko w porządku. Oszczędzaj się! Pozdrawiam!!

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    [img][/img][url][/url][url]

    https://bellybestfriend.pl/graph/c1c39f0ba777992f5962555063f7ccec

    27.05.2013r. [*] (8tc)[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2014, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mialam tak w poprzedniej ciazy w 17 tygodniu sie zaczelo bym na twojim miejscu nalegala na pobranie krwi i zeby wszystko dokladnie skontrolowali ja tak mialam az do 19 i 4 dnia ciazy gdy poprostu zaczela sie akcja porodowa mi lekarze tez mopwili wszystko dobrze z dzieckiem jedz do szpitala do lekarza zbadaj sie przez innych lekarzy moze oni cos zobacza co jest
    bo to nie jest normalne

  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 8 września 2014, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiaaaaa wrote:
    mialam tak w poprzedniej ciazy w 17 tygodniu sie zaczelo bym na twojim miejscu nalegala na pobranie krwi i zeby wszystko dokladnie skontrolowali ja tak mialam az do 19 i 4 dnia ciazy gdy poprostu zaczela sie akcja porodowa mi lekarze tez mopwili wszystko dobrze z dzieckiem jedz do szpitala do lekarza zbadaj sie przez innych lekarzy moze oni cos zobacza co jest
    bo to nie jest normalne


    W tak wczesnej ciąży zdarza się to jednak często. Moja mama tak miała i sporo koleżanek, które znam. Byłam w szpitalu u bardzo dobrego i zaufanego lekarza. Serduszko biło szybciutko i wszystko było jak trzeba. Teraz są znikome plamienia.
    Jestem obstawiona lekami więc i tak niczego nowego bym nie dostała. Jutro mam wizytę u swojego prowadzącego. Ważne jest, że dzidzia jest z IVF i taka ciąża jest traktowana inaczej. Stąd mnóstwo leków. Nic nam nie grozi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2014, 14:08

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2014, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kazdy ma swoje zdanie na ten temat ja sie stalam bardzie wrazliwa po tym co mnie spotkalo to naj wazniejsze ze wam nic nie grozi

    nowatorka lubi tę wiadomość

  • Madlen222 Autorytet
    Postów: 1906 3228

    Wysłany: 8 września 2014, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam krwawienie 2 razy. PIerwsze w 8 tygodniu i wtedy stwierdzono że to przez zmiany hormonalne i że nie ma się co martwić. Faktycznie przeszło po 3 dniach. Drugi raz w 13 tygodniu i wtedy łożysko uciskało na szyjkę macicy, ale też nie było to groźne i skońćzyło się po paru dniach.

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    relgh3714vlmssyj.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 8 września 2014, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki z krwi i też jest wszystko cacy. Zrobiłam rozeznanie. Mam znajome ginekolożki i też uważają, że to norma. Oczywiście warto takie rzeczy sprawdzać ale u nas jest dobrze. Ważne, żeby się oszczędzać.

    Madlen222 lubi tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2014, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli plamienie się zmniejsza to jest ok. Ja też miałam 3 dniowe plamienie w 1 trymestrze i z każdym dniem robiło się coraz jaśniejsze aż zanikło.
    Misia oby do 12 tygodnia a później to już z górki :)

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

  • ISZTAR Koleżanka
    Postów: 82 15

    Wysłany: 8 września 2014, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wytrwałości życzę...

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    ganns65gk1nf21bw.png
    f2w3rjjgoonjbtgg.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 9 września 2014, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra wiadomość. Po krwiaku prawie nic nie zostało choć kosmówka się lekko nadal odkleja. Z plamienia nic nie zostało. Muszę się bardzo oszczędzać. Czyli siedzę leże i tyle :)

    Anoolka lubi tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • ISZTAR Koleżanka
    Postów: 82 15

    Wysłany: 10 września 2014, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaMisia wrote:
    Dobra wiadomość. Po krwiaku prawie nic nie zostało choć kosmówka się lekko nadal odkleja. Z plamienia nic nie zostało. Muszę się bardzo oszczędzać. Czyli siedzę leże i tyle :)

    z każdym dniem będzie lepiej .....leż i bierz leki....

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    ganns65gk1nf21bw.png
    f2w3rjjgoonjbtgg.png
  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 10 września 2014, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem teraz w 16 tc i w ndz miałam niewielkie plamienie. Byłam w szpitalu i po badaniu lekarka powiedziała, że to nie z pochwy, że tam nie ma śladu plamienia i ... żebym zbadała mocz. Wczoraj plamienie powtórzyło się :( i rzeczywiście... po doszukaniu się śladów plamienia mam wrażenie, że było ono z cewki moczowej. Dzisiaj rano zrobiłam badanie krwi i moczu, jutro wyniki i do lekarza. Mam nadzieję, że to "tylko" zapalenie pęcherza :/

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 10 września 2014, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale od tamtej pory rzeczywiście jest stres przy każdej wizycie w toalecie :/

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • Madzia82 Autorytet
    Postów: 979 1298

    Wysłany: 10 września 2014, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja juz urodziłam maleństwo, ale pierwsze krwawienie miałam w 6tc. Było ono niezbyt duże, ale leżałam wtedy 4 dni w szpitalu. Odklejała mi się kosmówka. Wychodząc ze szpitala miałam powiedziane, że mam w domu prowadzić tylko leżący tryb życia. Mimo ciągłego leżenia w 13tc lała się ze mnie krew. Trysnęło wtedy ze mnie jak z fontanny. Jak jechałam do szpitala byłam przerażona, że następuje właśnie poronienie. Na szczęście maleństwo żyło. Od tego czasu do końca ciąży krwawiłam. Przerwy miałam raz na kilka dni jedniodniowe i z powrotem. W 21tc chlusnęła ze mnie taka ilość krwi, że lekarz przecierał oczy, bo nie wierzył, że tak krew może lecieć. Straciłam wtedy ok 700ml krwi, ale mały żył. U mnie problem powodowało łożysko przodujące i szczęśliwie się zakończyła ciąża. Ale całą ciąże leżałam i to większość w szpitalu. Dziewczyny nie lekceważcie krwawień. A jak lekarze mówią by leżeć to prosze grzecznie odpoczywać w łóżeczkach.

  • muszka27 Ekspertka
    Postów: 233 120

    Wysłany: 13 września 2014, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie tak jak pisałam, w 16 tygodniu ciąży wystąpiły plamienia - brązowe przez 3, 4 dni z kilkudniowymi przerwami. Wczoraj miałam wizytę u lekarza. Stwierdził, że przyczyną plamień może być albo niewielka nadżerka, którą mam albo też łożysko, bo mam nisko. Ale w miarę rozwoju ciąży, łożysko może i to jest bardzo prawdopodobne "pójść" do góry, więc jestem dobrej myśli :) szyjka ok i dzidziuś też ma się dobrze. U mnie wystąpiły brązowe plamienia, dopiero w 16 tc, wcześniej nic. Liczę na to, że w miarę rozwoju ciąży, łożysko pójdzie do góry i nigdy więcej plamień.

    atdci09k7wnxofao.png
    hchy3e3kz13tpyy4.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 13 września 2014, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj miałam powtórkę obfitego krwawienia w ciemnym kolorze. Znowu szpital. Znowu krwiak w tym samym miejscu ciut większy niż przed tygodniem. Tam gdzie odkleja się kosmówka. Opróżnia się nadal i plamienie już jest znikome. Zwiększam luteinę 100 do 3x i duphaston do 3x. Mam leżeć w domu przynajmniej ok tydzień. Lekarka rozważała pozostanie w szpitalu. Trzeba uważać.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ