X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje plamienia a ciąża
Odpowiedz

plamienia a ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Natalia92aa Przyjaciółka
    Postów: 61 26

    Wysłany: 14 lutego 2018, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Witajcie. Zaczęłam starać się o drugie dziecko I miałam plemienia na 10dni przed miesiączka test negatywny. Gin przepisał mi Litwinów podjezykowo 1xdz od 15 do 25dc. W cyklu którym ja zaczęłam brać prawdopodobnie udało mi się zajść w ciążę Ale też występują plemienia już przed terminem miesiączki aż do teraz dzień po terminie test zrobiłam dwa dni przed terminem pozytywny choć troszkę jaśniejsza kreska po południu drugi blada druga kreska. Dzisiaj dzień po terminie niż wyraźna kreska. Lecz martwią mnie plamienia. Byłam u gin I mówił że za szybko I nic nie zauważymy teraz pytał czy po luteinie plemienia przeszły powiedziałam że nie Ale się zmniejszyły bo w poprzednim cyklu miałam większe to mówił że jak nie przeszły to kazał ją odstawić bo jakby miała być miesiączka to by ja hamować mogła luteina. Moje pytanie czy po prostu może taka dawka 1xdz podjezykowo jest za słaba czy raczej 3testy mogły się mylić? Wiem że czasami wykazują ciazę jak jej nie ma gdy są inne problemy zdrowotne Ale w tamtym cyklu nic nie wykaZało. Co mam myśleć o tym I robić z tym?

    km5se6ydk683dvif.png

    3jvzej284ptx9c1e.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 14 lutego 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testy zwykle się nie mylą, nawet jeśli pokażą bladą kreskę. Plamienie we wczesnej ciąży zdarza się bardzo często.

    Idź do lekarza za tydzień, zrób USG i zobaczymy co dalej :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Natalia92aa Przyjaciółka
    Postów: 61 26

    Wysłany: 14 lutego 2018, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tylko czy nadal przyjmować luteine czy nie? ;)

    km5se6ydk683dvif.png

    3jvzej284ptx9c1e.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 14 lutego 2018, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia92aa wrote:
    tylko czy nadal przyjmować luteine czy nie? ;)

    Jak powiedział, żeby odstawić to odstaw.
    Jak okres nie przyjdzie, a plamienia się nasilą to dostaniesz dopochwowo luteinę, bo jest mocniejsza, albo duphaston.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • kasia25 Przyjaciółka
    Postów: 80 139

    Wysłany: 8 maja 2018, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podepne się pod temat by nowego wątku nie zakładać :) niestety ostatnio nie znaczylam sobie nigdzie kiedy dostałam okres i naprawdę nie wiem kiedy był ostatni

  • kasia25 Przyjaciółka
    Postów: 80 139

    Wysłany: 8 maja 2018, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde nie wiem dlaczego ale dodał mi się tylko częściowo post :-/

  • kasia25 Przyjaciółka
    Postów: 80 139

    Wysłany: 8 maja 2018, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodziło mi o to że moje krwawienie trwało jeden dzień a później zmienilo się w plamienie na różowo, taka rozcienczona krew, czasem pojawilialy się nitki krwi. Tylko że to trwało od 3 do 7 maja czyli 5 dni, czy to możliwe żeby i plantacja tyle trwała?

  • kasia25 Przyjaciółka
    Postów: 80 139

    Wysłany: 8 maja 2018, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje cykle zawsze były takie same 28-29 dni, okres 6 dni (3 dni krwawienia i bólu, 3 dni plamienia). Nigdy nie odbiegało od normy poza pierwszą ciążą kiedy okres się nie pojawił.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 8 maja 2018, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej krwawienie mogło być wynikiem krwiaka, lub zmian hormonalnych w organizmie, to się zdarza w super młodych ciążach.

    Robiłaś test z moczu lub krwi?

    Jeśli to ciąża to na USG 1 trymestru, kiedy pomierzą malucha, to określą w miarę precyzyjnie TP - to chyba najbardziej wiarygodna metoda w Twojej sytuacji :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • kasia25 Przyjaciółka
    Postów: 80 139

    Wysłany: 10 maja 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie robiłam testu, jutro zrobię. Jeśli to ciąża to myślę że mogę go zrobić o dowolnej porze i tak powinno ją wykazać co nie? Bo test jutro ma mi podrzucić siostra ale napewno nie z rana. Ale jakoś tracę nadzieję :-/ nie czuje niczego po sobie, żadnych boli piersi, brzucha czy cokolwiek. Czasem mam zawroty głowy ale to pewnie przez pogodę. Eh zobaczę jutro.

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 10 maja 2018, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia25 wrote:
    Nie robiłam testu, jutro zrobię. Jeśli to ciąża to myślę że mogę go zrobić o dowolnej porze i tak powinno ją wykazać co nie? Bo test jutro ma mi podrzucić siostra ale napewno nie z rana. Ale jakoś tracę nadzieję :-/ nie czuje niczego po sobie, żadnych boli piersi, brzucha czy cokolwiek. Czasem mam zawroty głowy ale to pewnie przez pogodę. Eh zobaczę jutro.

    W młodej ciąży test może nie wyjść o każdej porze (mam na myśli test domowy), dlatego najlepiej go z rana zrobić, kiedy stężenie hormonu jest najwyższe, a często i tak druga kreska wychodzi blada, ale to już świadczy o ciąży :)

    Kup sobie taki test, co wykrywa już 10-20mlU/ml beta HCG, albo zrób test beta HCG z krwi - wynik będziesz miała tego samego, albo następnego dnia - 100% pewniak.

    To, że nie masz objawów o niczym nie świadczy, u mnie jedynym objawem (przed terminem planowanej miesiączki) była podwyższona temperatura całego ciała, ale nie ogarnęłabym i nie mierzyłabym tego gdyby nie fakt, że bardzo wyczekiwałam tej ciąży. Natomiast po terminie okresu, który się nie pojawił nie miałam żadnych innych objawów. Chyba dopiero w 7 tygodniu przyszły mdłości, bóle piersi i wszystko inne.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • kasia25 Przyjaciółka
    Postów: 80 139

    Wysłany: 11 maja 2018, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira dzięki za odp :) czyli test lepiej zrobić jednak jutro rano. Kurcze a myślałam że po terminie miesiączki i po tym podejrzanym plamieniu to już bez znaczenia ale pislucham twojej rady:) tyle wytrzymałam to jeszcze do jutra dam radę :)

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 11 maja 2018, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia25 wrote:
    Leira dzięki za odp :) czyli test lepiej zrobić jednak jutro rano. Kurcze a myślałam że po terminie miesiączki i po tym podejrzanym plamieniu to już bez znaczenia ale pislucham twojej rady:) tyle wytrzymałam to jeszcze do jutra dam radę :)

    Jak się bardzo niecierpliwisz to zawsze możesz dwa testy kupić :D Jeden zrobisz od razu - a jak nic nie wypatrzysz do poczekasz do następnego dnia rano, taki test to groszowe sprawy, a spokój ducha jest bezcenny :D

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja odstawiłam duphaston i miałam brązowe plamienie przez 1.5 dnia potem przeszło czekałam na okres 2 dni i sucho no i potem test i 2 kreski

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2018, 10:05

    27a73b5519.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ