X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Pieprzyki, znamiona itp. w ciąży
Odpowiedz

Pieprzyki, znamiona itp. w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałabym się Was zapytać czy zauważyłyście aby znamiona lub pieprzyki na Waszym ciele w czasie ciąży zmieniały się lub rosły? Mam 2 pieprzyki na plecach (około 0,5mm na 0,5mm), biorę duphaston i luteinę praktycznie od 5 tyg.ciąży...problem tkwi w tym ,że jakoś na dniach minimalnie jakby pieprzyk zwłaszcza jeden się zmienił tzn. troszkę urósł? bardziej wypukły się zrobił - umówiona jestem do dermatologa ale dopiero na 22.08 póki co muszę czekać... Wyczytałam ,że podobno w ciąży podczas zmian hormonalnych taki problem może wyjść. Czy któraś z Was się z tym spotkała?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 sierpnia 2013, 16:58

  • liri Ekspertka
    Postów: 231 76

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm..ja mam bardzo dużo pieprzyków- w listopadzie nawet 3 chirurgicznie usuwane- pare do stałej kontroli- ale nie wpadłam na to aby je obbserwowac w ciazy- ale nawet jezeli zmienily kształt- to nie koniecznie oznacza cos zlego- znamiona maja prawo sie zmieniac- zwiekszac itd- najwazniejsze ze bedziesz je kontrolowała i dermatologa- ale mysle ze nie masz sie czym martwic

    nzjdqqmz34ngw9w2.png
    2r8rj44j0o8ff6yi.png
  • aher Autorytet
    Postów: 506 424

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też czytałam w internecie, że tak może się dziać. Ja właśnie też mam dylemat bo jakiś czas temu zauważyłam mały pieprzyk na ramieniu zaczerwieniony lekko i wypukły. Teraz została tylko ta wypukłość, ale właśnie nie pamiętam czy miałam go już czy dopiero teraz się ukazał.

    m3sx3e3ksd1nt9wx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam jednego kilka lat temu wycinanego i było ok ( wycinany był dlatego,że drażniła go bielizna) w maju zapisałam się na wiytę na nfz i dopiero w 22sierpnia ide na kontrolę...przy okazji zapytam się czy to coś groźnego.

  • kamila87 Przyjaciółka
    Postów: 120 255

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja mam znamię na nodze i nie zauważyłam żeby się zmieniało w trakcie ciąży, natomiast na brzuchu i dekolcie mam wysyp nowych pieprzyków. Chyba nie ma się czym przejmować z tego co słyszałam to w ciąży różne rzeczy wyskakują za sprawą hormonów.

    l22n8u69d305d6ng.png
    Aniołek 9tc [*] 19.08.2015
  • Kropka Autorytet
    Postów: 2135 3205

    Wysłany: 13 sierpnia 2013, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wypukły pieprzyk na plecach i teraz w ciąży powiększył mi się tzn. tak jakby wydłużył się.

    f2wl8iikvmjqq5fe.png
    zem3iei3ovaf51qt.png
  • Ulala Autorytet
    Postów: 1063 1149

    Wysłany: 14 sierpnia 2013, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam pod pachą i też zauważyłam,że się powiększył- własnie jakby napuchł. trzeba pamiętać, że w ciązy w większości nie kontrolujemy swojego ciała więc pozostaje nam obserwować.

    201311191581.png
    http://blizniaczecuda.blogspot.co.uk/
    https://www.facebook.com/Blizniaczecuda

    Moje dwa aniołki czuwają (*) 01.08.12, 04.10.12
    moja walka: http://dzieckomojadroga.blogspot.co.uk/


  • PAREL Ekspertka
    Postów: 237 235

    Wysłany: 2 września 2013, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed ciążą miałam usunięte dwa na brzuchu i jednego na głowie, ale z badania his-pat wszystko ok, nie podoba mi sie jeden na łydce w ciąży trochę zaciemniał, ale z tego co czytałam ciąża sprzyja pojawianiu sie nowych i powiększaniu obecnych znamion

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2013, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz rację,ja kilka dni temu byłam u dermatologa. Obejrzał dokładnie moje znamiona i pieprzyki które się zmieniły podczas ciąży i powiedział że nie mam się czy martwić-własnie hormony tak na nie działaja.

  • Lilka Autorytet
    Postów: 4343 4526

    Wysłany: 24 września 2013, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie tak u mnie tez sie powiekszyly i powstaly jowe na podlozu hormonalnym.

    https://www.maluchy.pl/li-70315.png
    Moj Maly Aniolek [*] 8tc 18.02.15
  • ap1526 Autorytet
    Postów: 1127 1184

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2015, 12:44

    km5shdge5h821nxg.png
    qb3ckqi1w8eq80rq.png
    j36rxzdv03noids4.png
  • Sarah88 Autorytet
    Postów: 1393 1141

    Wysłany: 5 września 2014, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marysia0312 wrote:
    Chciałabym się Was zapytać czy zauważyłyście aby znamiona lub pieprzyki na Waszym ciele w czasie ciąży zmieniały się lub rosły? Mam 2 pieprzyki na plecach (około 0,5mm na 0,5mm), biorę duphaston i luteinę praktycznie od 5 tyg.ciąży...problem tkwi w tym ,że jakoś na dniach minimalnie jakby pieprzyk zwłaszcza jeden się zmienił tzn. troszkę urósł? bardziej wypukły się zrobił - umówiona jestem do dermatologa ale dopiero na 22.08 póki co muszę czekać... Wyczytałam ,że podobno w ciąży podczas zmian hormonalnych taki problem może wyjść. Czy któraś z Was się z tym spotkała?
    ja też zauwazyłam ze pieprzyki zmieniły kształt, wiec to chyba nic złego ;)

    qb3c2n0aibsaj33t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2014, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi urosły włókniaki, do usunięcia po ciąży

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2015, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja juz kilka znamion usuwalam, ale teraz w ciazy widze, ze od poczatku zaczely rosnac a wczesniej byly plaskie i nic sie z nimi nie dzialo. Wiec ciaza ma na to wplyw jak najbardziej. Po porodzie znow bede miala kila do usuniecia <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 października 2015, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie sie powiększyły, w ciazy rozumiem ze sie nie usuwa, prawda? Czy po porodzie znamiona i te rożne zmiany sie wam zmniejszyły czynszu zostały takie?jesli zostaną, to bede miała conajmniej 2 do usunięcia, przed ciaza tez usuwałem jedno...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ