X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje pępowina dwunaczyniowa
Odpowiedz

pępowina dwunaczyniowa

Oceń ten wątek:
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam temat!
    Czy są tu dziewczyny u których wykryto pępowinę dwunaczyniowa?
    Ja rozmawiałam z 3 lekarzami i każdy mi powiedział że to nie jest problem, że tak się czasem zdarza.
    Pozniej zaczęłam niepotrzebnie szperać w internecie i się przeraziłam ;)

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evlii jestem juz mama ale w ciazy z synkiem mialam pepowine dwunaczyniowa.
    Nie jest ona problemem wg lekarzy i jest dosc czesta wada.
    W internecie rozne rzeczy pisza lepiej nie czytac ale rozumuem ze chcialas sie czegos wiecej dowiedziec.
    Poza tym na wczesnym etapie ciazy czasami lekarz moze sie pomylic i niedopatrzyc 3 naczynia potwierdza sie to zwykle ok badan czy na samych badaniach polowkowych.
    Ja mialam rozne problemy w ciazy ale wg lekarzy pepowina dwunaczyniowa nie byla ich przyczyna np.hipotrofii u synka ( zreszta w kolejnej ciazy corka tez miala hipotrofie a pepowina byla trojnaczyniowa)
    Zycze spokojnej dalszej ciazy i duzo zdrowia :)

    Evli lubi tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inessa dziekuje Ci za odpowiedz :)

    inessa lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Eszkilu Autorytet
    Postów: 1351 1384

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. U nas SUA wykryta w 14 tc. Według profesor, która przeprowadzała badanie, jest to w tej chwili nie wada a anomalia - jak np. zadarty nos czy odstające uszy. Może, ale nie musi, nieco częściej współwystępować z niektórymi wadami serca czy nerek. Powiązanie z hipotrofią jest wątpliwe, choć wielu lekarzy ciągle się tego trzyma.
    Moje dziecko urodziło się zdrowe i jak na swój 37 tydzień, bardzo słusznej wagi :)
    Całą ciąże był oczywiście stres, teraz uważam, że niepotrzebnie.
    Według internetu to niemal każdy z nas ma raka i chorobę dwubiegunową.
    Głowa do góry! Niewielki procent SUA ma związek z jakimikolwiek nieprawidłowościami.
    Pojedyncza tętnica kompensacyjnie poszerza się i hemodynamika jest zachowana.

    Evli, AlkaT89 lubią tę wiadomość

    ojxerl68k5xeefy1.png

    ckailqxw1u8iufef.png

    Gameta Gdynia od 2016 r.
  • AlkaT89 Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 4 lutego 2019, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój syn urodził się z pępowina dwunaczyniowa. Kontrolowaliśmy to w Gdyni u dr Chojnickiego,robił echo serca co kilka tygodni. Ponoć to często się zdarza ,poprostu taka uroda dziecka. Powodzenia i spokojnej ciazy

    Evli lubi tę wiadomość

  • Renes Przyjaciółka
    Postów: 86 86

    Wysłany: 6 lutego 2019, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też pępowina dwunaczyniowa, wykryta w I trymestrze i potwierdzona na połówkowym i u genetyka. W styczniu mieliśmy echo serca płodu, wyszła niewielka wada serca, ale podobno dziurka może jeszcze się zrosnąć. Teraz kontrolne echo 20 lutego, już zaczynam się stresować. Obecnie mam 24 tydzień ciąży, a dzidzia dość mała, choć jeszcze w normie, mam nadzieję, że w III trymestrze nie wyjdzie nam hipotrofia. :/ Staram się nie martwić na zapas, ale wiadomo jak jest.

    m3sxyx8dxjr56vmf.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3810 2516

    Wysłany: 6 lutego 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renes trzymam kciuki! Napewno będzie dobrze :)

    U mnie tez pępowina dwunaczyniowa potwierdzona na 100%.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lutego 2019, 20:32

    Renes lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Renes Przyjaciółka
    Postów: 86 86

    Wysłany: 8 lutego 2019, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a wiecie może jak to jest z tą pępowiną, bo czytałam w jednym artykule, że rośnie do końca II trymestru. Ale czy to znaczy, że później ta kompensacja, o której pisze Eszkilu, też "zatrzymuje się" na tym poziomie, czy w III trymestrze wciąż może się zmieniać?

    m3sxyx8dxjr56vmf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2019, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renes nie wiem jak to jest z ta kompensacja w 3 trymestrze ale tak na rozum to musi ona sie zmieniac bo przeciez dzieci mimo tej malej wady rosna i rodza sie zdrowe.
    Nam profesor powiedzial ze pepowina dwunaczyniowa nie jest przyczyna hipotrofii.
    Moj synek ma tez wade serduszka ale nie jest to wada zagrazajaca zyciu i wg kardiologa b.duzo dzieci sie z nia rodzi.
    Przy corce mialam trojnaczyniowa pepowine a ona tez hipotrofik.
    Zdrowka zycze i spokojnej dalszej ciazy.

    Renes lubi tę wiadomość

  • aneta.be Ekspertka
    Postów: 206 276

    Wysłany: 8 lipca 2019, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,

    Czy ktos obecnie ma ten problem? Dzis mialam USG polowkowe na ktorym pani doktor stwierdzila dwunaczyniowa pepowinę :( strasznie sie martwie. Dostalam skierowanie na powtorne badanie, na echo serca nie dostalam skierowania. Czy powinnam wybrac sie do lekarza prowadzacego i poprosic o skierowanie na echo? Z reszta jest wszystko ok, wiek dziecka sie zgadza.

    w4sqyx8dsjd4ltms.png

    860ie6yd3fivfyk5.png
  • Eszkilu Autorytet
    Postów: 1351 1384

    Wysłany: 8 lipca 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneta.be wrote:
    Witam,

    Czy ktos obecnie ma ten problem? Dzis mialam USG polowkowe na ktorym pani doktor stwierdzila dwunaczyniowa pepowinę :( strasznie sie martwie. Dostalam skierowanie na powtorne badanie, na echo serca nie dostalam skierowania. Czy powinnam wybrac sie do lekarza prowadzacego i poprosic o skierowanie na echo? Z reszta jest wszystko ok, wiek dziecka sie zgadza.

    Obecnie odchodzi się od stwierdzenia, że SUA jest wadą. Jest anomalią, tak jak np. odstające uszy. Większość dzieci z SUA rodzi się całkowicie zdrowych. Faktem jest, że przy niektórych chorobach np. genetycznych, częściej niż statystycznie występuje pępowina dwunaczyniowa (tylko w tych przypadkach jest tak od początku, a u niektórych zdrowych dzieci z jakiegoś powodu pierwotnie trójnaczyniowa pępowina „staje się” dwunaczyniową w wyniku atrezji jednej z tętnic). Tak czy inaczej samo stwierdzenie w badaniu SUA przy braku innych markerów nie upoważnia do pogłębiania diagnostyki.

    PS: Mam zdrowe dziecko, urodzone co prawda wcześniej o prawie 3 tygodnie, ale z wagą na 90 centylu. Nie ukrywam, że stresowałam się w ciąży, bo oprócz SUA było jeszcze wielowodzie i duży żołądek - podejrzewali niedrożność przewodu pokarmowego. Nic takiego się nie potwierdziło :) Łożysko po porodzie (cc) poszło do badania hist-pat - wszystko było cacy :)

    ojxerl68k5xeefy1.png

    ckailqxw1u8iufef.png

    Gameta Gdynia od 2016 r.
  • aneta.be Ekspertka
    Postów: 206 276

    Wysłany: 9 lipca 2019, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Eszkilu bardzo dziekuje ze mi odpisalas! Takie slowa bardzo budują. Przejde sie za tydzien do lekarza prowadzacego zeby uslyszec jego zdanie na ten temat. Bardzo bardzo dziekuje!

    w4sqyx8dsjd4ltms.png

    860ie6yd3fivfyk5.png
  • Urszulka89 Autorytet
    Postów: 3227 1112

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja druga córka miała pępowinę dwunaczyniową. Oczytałam się niepotrzebnie w internecie. Na każdym usg gin bardzo dokładnie badała wszystkie narządy i wagę - nie było potrzeby wykonywać echo serca. Córka urodziła się zdrowa, ważyła prawie 4kg. Ciekawe ile by ważyła jakby miała normalną pępowinę :p aaa! nie było to też przeciwwskazaniem do pobrania krwi pępowinowej.

    w5wq8u69w0vnj88n.png

    74dicwa1uopx5rx6.png
  • Renes Przyjaciółka
    Postów: 86 86

    Wysłany: 23 sierpnia 2019, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urodziłam córeczkę 4 czerwca. Wszystko ok, zdrowa jak rydz ☺ to tak ku pokrzepieniu serc 😉😁

    Evli lubi tę wiadomość

    m3sxyx8dxjr56vmf.png
  • Bold Koleżanka
    Postów: 45 36

    Wysłany: 11 września 2023, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, też miałam podejrzenie pępowiny dwunaczyniowej. Wyszło tak na usg pierwszego trymestru, później jeszcze ok. 16 tyg. Lekarz kazał się tym w ogóle nie przejmować, choć echo serca miałam zlecone. Na usg połówkowym wyszła już jednak trzynaczyniowa + echo serca na kolejnym badaniu poprawne. Z tego co czytałam ta pępowina wykształca się do ok. 18 tyg i dlatego wcześniej jej nie widać (może być słabo widoczna na usg). Więc, po pierwsze to nie jest powód do zmartwień. Po drugie, jakiekolwiek dyskusje o jakichkolwiek problemach można zacząć po połówkowych i echu serca dziecka jeśli tam coś wyjdzie nie tak (to badanie polecam każdej z Was niezależnie od tego jaka jest pępowina, po prostu warto je zrobić, żeby się upewnić czy wszystko jest ok z układem krążenia). Jak najmniej zmartwień więc:)

  • Asia441 Koleżanka
    Postów: 56 21

    Wysłany: 4 marca, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie również dzisiaj na badaniu połówkowy wyszła pępowina dwunaczyniowa, zmiana izolowana bez żadnych innych nieprawidłowości u dziecka, badanie robiłam na klinice uniwersyteckiej na patologii ciąży. Lekarz kilka razy powtarzał żebym się tym nie przejmowała bo jestem już po amniopunkcji aCGH i on nie widzi żadnych nieprawidłowości.

    Niby się nie przejmuje, ale chciała bym już urodzić, za dużo pojęć medycznych zdołałam już przyswoić w tej ciąży


1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ