X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje pępowina dwunaczyniowa
Odpowiedz

pępowina dwunaczyniowa

Oceń ten wątek:
  • Piegus Autorytet
    Postów: 335 428

    Wysłany: 25 marca 2016, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super! Gratulacje :)

    Est lubi tę wiadomość

    2EeVp2.png
    NcmSp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2016, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane dajecie duzo nadziei :D dziekuje <3
    u nas tez pepowina dwunaczyniowa - brak jednej tetnicy ale tez juz na tym etapie wiemy,ze wad serduszka i ukł.moczowego nie ma ( choc tutaj ma byc obserwacja bo u chłopców wg mojej ginki moze byc problem przy mniejszym dotlenieniu) ale mamy problem z mala waga i przyrostem tzn synek przyrasta ale miesci sie na 10 centylu. Grozi nam zatrzymanie wzrostu i szybszy poród. Juz teraz wiem,ze bedzie CC ale tez ze wzgledu na moje choroby i poronienia.
    Czytam Was i widze,ze jest dobrze wiec ja tez mam nadzieje,ze i u nas bedzie ok :)

    Piegus, Est lubią tę wiadomość

  • Est Autorytet
    Postów: 1852 3098

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 01:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno będzie ok :-) Trzymam kciuki !
    A synek nadrobi wagę po porodzie, zobaczysz. Pozdrawiam i powodzenia :-)

    inessa lubi tę wiadomość

    n59yupjy49d2u6s1.png
    l22ndf9hwok87b7m.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2016, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje <3
    ja tylko boje sie,ze wzrost zatrzyma sie wczesniej i bedzie trzeba wczesniej rozwiazac ciaze ale czas pokaze !!!
    Pozdrawiam <3 :)

  • Kimmy Autorytet
    Postów: 831 1148

    Wysłany: 20 marca 2017, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pocieszcie. Są tu obecnie jakieś mamy z tym problemem? :/

    U nas po dzisiejszych prenatalnych okazało się, że u bliźniaków jednokosmowkowych jest ta dwunaczyniowa pępowina. I lekarz mi powiedział, że to może prowadzić do wad serduszek i takze nerek. Ale też nie musi. Zlecone mam echo serduszek w przy okazji badań w II trymestrze ale nic więcej się nie da zrobić na ten moment.

    Sttasznke się tym przejmuje :/
    To dopiero prenatalne. Czy jest jakaś szansa że to się może jeszcze zmienic?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2017, 21:00

    f5b59272af.png
  • pako_mrrr Autorytet
    Postów: 291 132

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jestem w 19tc i wczoraj na USG połówkowym też wyszła mi ta pępowina dwunaczyniowa.
    Niestety całe badanie było bardzo chaotyczne (babka nie umiała sobie poradzić z komputerem, ciągle jej się coś zawieszało) i na koniec powiedziała mi że że wszystko jest ok, dopiero w domu na wydruku zwróciłam uwagę że jest nieprawidłowość w tej pępowinie. Za tydzień mam kolejne - prywatne badanie (choć to też nie było z NFZ, a w luxmedzie) i mam nadzieję że dowiem się czegoś więcej. Na razie - strasznie się wystraszyłam ;/

    zi13nafan2lh9052.png
  • monaJa Ekspertka
    Postów: 171 116

    Wysłany: 3 lipca 2017, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam tą dwunaczyniową i też na połówkowych wyszło mi dr zbadał dokładnie serduszko nereczki i wyszło ok więc kazał się nie martwić bo podobno 2% dzieci tak ma i nie ma to wpływu na rozwój,choć sugerował aby sprawdzać jak mały przyrasta jeśli by się zatrzymał z wagą to wcześniejszy poród ale to dopiero po 30tc . A czasami jest tak że poprostu jedną z żył jest szersza a nie podwójna ,a nieraz dopiero po porodzie wychodzi że jednak ta trzecia jest trzeba być dobrej myśli ja też shizowałam a dr goglle to wcale nie pomaga tylko jeszcze bardziej straszy .

    pako_mrrr lubi tę wiadomość

    m3sxk0s3rkvlrf2m.png
    synek <3
    d5afs8qthepg0v77.png

  • Est Autorytet
    Postów: 1852 3098

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny teraz nawet nie uznaje się tej pępowiny za wadę. Jeżeli wszystko poza tym jest ok, to w ogóle nie macie się co przejmować.

    n59yupjy49d2u6s1.png
    l22ndf9hwok87b7m.png

  • sylka1990 Debiutantka
    Postów: 7 4

    Wysłany: 3 września 2017, 05:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też wykryto pepowine dwunaczyniowa i oprocz dodatkowego stresu i obaw o Córcie nic pozatym innego nie znaleziono ani w ciąży ani po porodzie. No może była mala jak na nasza rodzinę, bo u nas dzieci poniżej 3500g się nie rodziły, a ona miała równo 3000g, ale malenka jest zdrowa i nadrobila wage z nadwiozka w kilka tygodni. Ale stres był zwłaszcza podczas EKG serduszka, ponieważ jak powiedziała mi doktor kiedy wykryto u mnie problem z pepowina- 70% przypadków jest to tylko problem z pepowina ale w pozostałych 30% towarzysza tej wadzie problemy z sercem, nerkami, albo innym narzadem.

  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 3 września 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylka1990 wrote:
    U mnie też wykryto pepowine dwunaczyniowa i oprocz dodatkowego stresu i obaw o Córcie nic pozatym innego nie znaleziono ani w ciąży ani po porodzie. No może była mala jak na nasza rodzinę, bo u nas dzieci poniżej 3500g się nie rodziły, a ona miała równo 3000g, ale malenka jest zdrowa i nadrobila wage z nadwiozka w kilka tygodni. Ale stres był zwłaszcza podczas EKG serduszka, ponieważ jak powiedziała mi doktor kiedy wykryto u mnie problem z pepowina- 70% przypadków jest to tylko problem z pepowina ale w pozostałych 30% towarzysza tej wadzie problemy z sercem, nerkami, albo innym narzadem.
    Wazne, ze wszystko było dobrze ;) u nas też pępowina dwunaczyniowa, w pazdzierniku mam ekg serduszka.. Mam nadzieję, ze.wszystko będzie dobrze ;)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 24 września 2017, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też wykryto pępowinę dwunaczyniową. Jutro idziemy na echo. Moja lekarka powiedziała, że sama nic niepokojącego nie widzi, ale wysłała mnie do kogoś bardziej doświadczonego w tym temacie. Jestem dobrej myśli.

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 25 września 2017, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oublier wrote:
    U nas też wykryto pępowinę dwunaczyniową. Jutro idziemy na echo. Moja lekarka powiedziała, że sama nic niepokojącego nie widzi, ale wysłała mnie do kogoś bardziej doświadczonego w tym temacie. Jestem dobrej myśli.
    A w.którym tc jestes ?:) daj znac po badaniu jak ;) na pewno bedzie wszystko ok ;)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • szwesta80 Autorytet
    Postów: 402 284

    Wysłany: 4 października 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CZeść dziewczyny.
    U mnie też dwunaczyniówka. W tej chwili jestem w 22 tygodniu i 3 dniu ciąży.
    Lekarka już mi zapowiedziała, że ze względu na pępowinę, wiek (37 lat)i dwa poronienia będzie optowała za CC. Pępowina dwunaczyniowa jest znaczącym wskazaniem do CC. Wprawdzie chciałam rodzić naturalnie, ale lekarka mnie przekonała.
    U mnie na szczęście wszystkie organy maleństwa jak na razie ok. Mam obowiązkowo zrobić USG 30 tygodnia.
    Do tego Pani doktor już mi zapowiedziała, że jeżeli synek nie będzie odpowiednio wagowo przyrastał na ostatnie tygodnie ciąży położy mnie szpitala, by móc wszystko kontrolować i że ciążę wtedy rozwiążemy ok 36 tygodnia.
    Fajnie, że ktoś ruszył ten temat, bo po połówkowych byłam, załamana.

    3jgx3e3kzhsm0bxy.png
    f2w3qh4snsvwasdq.png
    Przybrana Mama dla Młodego
    Aniołek [*] - 12.10.2015 - 8 tc
    Aniołek [*] - 16.01.2017 - 9 tc
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 4 października 2017, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, zapomniałam się odezwać po badaniu :) Teraz jest 24tc
    Na badaniu wyszło, że wszystko ok, serduszko ładnie bije i lekarz nie zauważył nic niepokojącego. Za to wczoraj byłam u diabetologa ze względu na cukrzycę ciążową i jej zdaniem dzidzia jest za mała jak na ten etap ciąży. Trochę śmiesznie, bo w cukrzycy dziecko jest zazwyczaj trochę za duże... nie wiem co o tym myśleć. Zapytam moją Panią Ginekolog przy kolejnej wizycie

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • szwesta80 Autorytet
    Postów: 402 284

    Wysłany: 4 października 2017, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oublier wrote:
    Hej, zapomniałam się odezwać po badaniu :) Teraz jest 24tc
    Na badaniu wyszło, że wszystko ok, serduszko ładnie bije i lekarz nie zauważył nic niepokojącego. Za to wczoraj byłam u diabetologa ze względu na cukrzycę ciążową i jej zdaniem dzidzia jest za mała jak na ten etap ciąży. Trochę śmiesznie, bo w cukrzycy dziecko jest zazwyczaj trochę za duże... nie wiem co o tym myśleć. Zapytam moją Panią Ginekolog przy kolejnej wizycie

    MI zarówno lekarz na połówkowych i moja pani doktor mówili, że dwunaczyniowa pępowina wiąże się z tym, że dzidziuś może być mniejszy. W 3 trymestrze trzeba pilnować, jak maleństwo rośnie. Bo pępowina mniej środków odżywczych do dziecka przenosi. Dlatego dwunaczyniowa pępowina jest wskazaniem do CC i częstszej kontroli.

    3jgx3e3kzhsm0bxy.png
    f2w3qh4snsvwasdq.png
    Przybrana Mama dla Młodego
    Aniołek [*] - 12.10.2015 - 8 tc
    Aniołek [*] - 16.01.2017 - 9 tc
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 7 października 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez pępowina dwunaczyniowa.
    Dziewczyny a jest roznica ktorej tętnicy nie ma ? W sensie czy lewej czy prawej ? My w poniedzialek mamy echo serca, i się.boje

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • szwesta80 Autorytet
    Postów: 402 284

    Wysłany: 9 października 2017, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona04 wrote:
    U nas tez pępowina dwunaczyniowa.
    Dziewczyny a jest roznica ktorej tętnicy nie ma ? W sensie czy lewej czy prawej ? My w poniedzialek mamy echo serca, i się.boje
    Chyba nie ma znaczenia, której tętnicy nie ma.
    Dziewyczy a echo serca robicie bo z serduszkiem coś nie tak wyszło?
    Mi mimo 2naczyniówki echa nie kazali robić. I zastanawiam się, dlaczego wy dostałyście zlecenie na ech.

    3jgx3e3kzhsm0bxy.png
    f2w3qh4snsvwasdq.png
    Przybrana Mama dla Młodego
    Aniołek [*] - 12.10.2015 - 8 tc
    Aniołek [*] - 16.01.2017 - 9 tc
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 11 października 2017, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szwesta80 wrote:
    Chyba nie ma znaczenia, której tętnicy nie ma.
    Dziewyczy a echo serca robicie bo z serduszkiem coś nie tak wyszło?
    Mi mimo 2naczyniówki echa nie kazali robić. I zastanawiam się, dlaczego wy dostałyście zlecenie na ech.
    Ja wlasnie mialam echo ze wzgledu na pępowine ;) ale juz po echu i wszystko jest w porzadku z malym ;)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 11 października 2017, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam skierowanie na echo ze względu na pępowinę a drugi powód taki, że dwie poprzednie ciąże poroniłam.

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • Ilona04 Autorytet
    Postów: 652 105

    Wysłany: 12 października 2017, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mi przyszlo teraz do głowy. Bo na echu serca wyszlo ze w serduszku jest bright spot 2mm, i Pani doktor powiedziala ze to.od przeziebienia i ze cale echo jest super.. i tak pomyślalam czy to sie nie laczy z tą pepowiną? W sensie ze moze o świadczyć o czyms niepokojacym.. nie chce sobie nic wkrecac dlatego mysle zapytam Was o zdanie? No bo skoro Pani doktor mowi ze jest ok to chyba to moja wyobraznia ;)

    Antoś 36tc [*]. Urodzony dla nieba :*
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ