X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje pecherzyk ciążowy.
Odpowiedz

pecherzyk ciążowy.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Suzanna22 Ekspertka
    Postów: 162 346

    Wysłany: 2 października 2014, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, byłam dziś na usg lekarz widział pecherzyk ciążowy ale powiedział ze jest podłużny. Powiedział ze czasem tak jest i kazał zrobic 2 razy bete co 4 dni. Do tej pory zrobiłam juz 3 razy bete wartości to pierwsza 16,6 po 48h 71,6 po 7dniach 2234,4- wczorajsza. Trochę mnie martwi to ze pecherzyk podłużny i ze lekarz kazał sprawdzać cały czas przyrost. Następne usg za tydzień. Czy któraś z Was miała podłużny pecherzyk? Czy to może coś znaczyć?

    3i498rib1erx75f8.png

    3jgxs65gfim7i0be.png

    Juleczko Kochamy Cie <3 [*] 23tyg.

    Suzanna
  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 2 października 2014, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrób to co mówi lekarz. Przy tak wczesnej ciąży wszystko jest możliwe. Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze.

  • Anuszka1986 Debiutantka
    Postów: 13 5

    Wysłany: 7 października 2014, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Suzanna22,

    ja tak mialam, pecherzyk wygladal jak kielbaska na usg z 6 tyg. Teraz jestem w 30 tyg ciazy i wszystko poki co jest ok :).

  • Kikusia Autorytet
    Postów: 283 167

    Wysłany: 15 października 2014, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj miałam pierwsze usg i wg niego wychodzi na 6tc.
    Jednak wg pęcherzyka 4\5 tc . Mam cykle nie regularne ; ostatni 37 dni.
    Na usg był tylko pęcherzyk i pęcherzyk żółtkowy.
    Gin kazała przyjść za tydzień na kolejna wizytę.
    Mam brać Luteinę 2x dziennie.
    Pierwszą ciążę straciłam.
    Czy któraś z Was miała podobnie, że nie było jeszcze zarodka w tym tc a później się pojawił ?

    SYNUŚ <3nzjd3e3kvj76trcz.png
    Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę. Ja o Twe zdrowie najgoręcej
    proszę...Jestem Przy Tobie od pierwszego grama. Tyś moje Dziecko... A ja Twoja
    Mama!"
  • aniafk Autorytet
    Postów: 1433 974

    Wysłany: 15 października 2014, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli ten cykl był również 37 dniowy to ciąża będzie młodsza o ponad tydzień. Nie stresuj się bo wszystko będzie dobrze. Mój cykl był 37 dniowy i od początku ciąża jest o 9 dni młodsza :)

    82dopiqvflbgbpkd.png
    1kk0x1hp3dsy5yue.png
  • Kikusia Autorytet
    Postów: 283 167

    Wysłany: 15 października 2014, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z pomiarów usg :
    GS-9,2mm
    Yolk Sac-3,2mm

    Nie znam się na tym i zastanawiam czy prawidłowo .
    Czy można powiedzieć ,że gdy jest pęcherzyk żółtkowy to pojawi się zarodek?
    Może nie ma reguły?

    SYNUŚ <3nzjd3e3kvj76trcz.png
    Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę. Ja o Twe zdrowie najgoręcej
    proszę...Jestem Przy Tobie od pierwszego grama. Tyś moje Dziecko... A ja Twoja
    Mama!"
  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 15 października 2014, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej
    Obstawiam że ciąża jest młodsza niż wynika z miesiączki. Niestety tu żadna z nas Ci nie pomoże tu tylko pomaga czas. Ale wiem co czujesz ja jak poszłam na wizytę usg pierwszą na potwierdzenie ciąży z moich obliczeń wychodził 8 tydzień a na usg był tylko pęcherzyk i ciałko żółte nie było widać ani zarodka ani serduszka. Lekarz poinformował mnie że jest ryzyko ciąży martwej albo młodsza ciąża. Za tydzień na kontroli nie było dalej ani zarodka ani serduszka ale pęcherzyk urósł więc była szansa że będzie ok. po kolejnym tygodniu był już zarodek i widoczne serduszko. Ciąża okazało się być młodsza o 3 tygodnie niż wynikało z @. Dlatego się nie denerwuj, tu potrzeba czasu wiem że łatwo mówić a sama płakałam jak bóbr :( Tak więc różnie bywa może zarodek się pokazać a może nic z tego nie być. Ale bądź dobrej myśli że wszystko będzie ok:) na przełomie 4/5 tydzień nie widać jest zarodka. zarodek pokazuje się po pełnym 5 tygodniu, bliżej szóstego a serducho może się pokazać do 10 tygodnia lub wcześniej u mnie pokazało się dopiero w 8 tygodniu.
    Pozdrawiam i trzymam kciuki :)

    kropeczka77 lubi tę wiadomość

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • aniafk Autorytet
    Postów: 1433 974

    Wysłany: 15 października 2014, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży poszłam do lekarza jakiś tydzień po zrobieniu testu i lekarz otwarcie powiedział, że nie jest pewien czy to w ogóle ciąża, kazał iść na betę, jeśli ona potwierdzi to jest. Tak więc na początku na usg naprawdę niewiele widać. W tej ciąży nie robiłam bety a na usg poszłam w 12 tygodniu żeby nie wymyślać, nie czytać głupot na forach i się nie stresować bo drugą ciążę też poroniłam. Tak więc proponuję spokojnie poczekać,nie czytać za dużo i nie przybierać sobie do głowy bo to nic nie zmieni a stres w ciąży jest zakazany!

    82dopiqvflbgbpkd.png
    1kk0x1hp3dsy5yue.png
  • Kikusia Autorytet
    Postów: 283 167

    Wysłany: 16 października 2014, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniafk jeśli mogę zapytać , to wiesz z jakiej przyczyny dwa razy straciłaś ciążę? :(
    Niestety nie da się nie myśleć, nie analizować . Choć mam nadzieję ,że w końcu dostanę ten dar życia :)

    SYNUŚ <3nzjd3e3kvj76trcz.png
    Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę. Ja o Twe zdrowie najgoręcej
    proszę...Jestem Przy Tobie od pierwszego grama. Tyś moje Dziecko... A ja Twoja
    Mama!"
  • aniafk Autorytet
    Postów: 1433 974

    Wysłany: 16 października 2014, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kikusia ja raz straciłam ciążę, nie znam przyczyn, starałam się nie dociekać i przyjąć fakt, że zarodek był wadliwy i wierzyć, że to nie zdarza się w ciąży po ciąży. Postaraj się wierzyć, że wszystko jest dobrze. Wiem, że łatwo się mówi ale przyczyną poronień na ogół jest błąd natury . Z tej strony większość dziewczyn jest po jednej stracie a teraz są w bezproblemowej ciąży. Też analizowałam wszystko co się dzieje w moim organizmie, każdy ból brzucha, ustające mdłości itp a teraz wiem, że to nie prowadziło do niczego dobrego tylko powodowało niepotrzebny stres. Każda ciąża jest inna i cokolwiek znajdziesz w internecie na pewno nie wpłynie korzystnie, tym bardziej, że ludzie mają tendencję do opisywania swoich problemów a nie radości i pozytywnych wieści.
    Dzięki temu , że nie robiłam po poronieniu usg do 12 tygodnia byłam spokojniejsza o każdy milimetr bo pewnie tak jak Ty szukałabym porównań.
    Odpoczywaj, czekaj spokojnie na wizytę i uwierz, że wszystko jest jak być powinno :)
    Kiedy masz kolejne usg?

    82dopiqvflbgbpkd.png
    1kk0x1hp3dsy5yue.png
  • Kikusia Autorytet
    Postów: 283 167

    Wysłany: 17 października 2014, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam,coś mi się pomyliło.
    Dziękuję za słowa wsparcia:) Staram się odpoczywać ile tylko mogę :)
    Już całkiem niedługo wizyta 21.10 wtorek o 12:30

    SYNUŚ <3nzjd3e3kvj76trcz.png
    Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę. Ja o Twe zdrowie najgoręcej
    proszę...Jestem Przy Tobie od pierwszego grama. Tyś moje Dziecko... A ja Twoja
    Mama!"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2014, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam, mam taka sytuację: 7 września miałam ostatnią @, wg obserwacji owulacja była 28 września. 9 paźdz robiłam test i wyszedł negatywny, 13 paźdz robiłam kolejny i wyszedł pozytywny (11 miałam dostać @). 28 paźdz byłam u gin i zauważył pusty pęcherzyk tylko, stwierdził na podstawie daty owulacji że to 5 tydzień. Mam brać luteinę i pokazać się za tydzień. Ogólnie cykle mam nieregularne a mniej więcej od czasu zrobienia testu mam upławy czy jakąś inną maź, od koloru przezroczystego po żółty i kolor toffi, niedużo tego ale w pierwszej ciąży nie miałam takich "brudzeń". tydzień czekania na wizytę to wieczność. czytałam już o różnych sytuacjach, czasem to za wcześnie ale już chyba coś się powinno pokazać. czy którejś z Was pojawił się później zarodek?

  • lolaP Przyjaciółka
    Postów: 87 22

    Wysłany: 18 listopada 2014, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kropeczka77, jak u Ciebie, rozwinęło sie cos?

  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje Drogie, mi od wczoraj lezki kapia.... bylam na 1 usg. Ostatnia miesiaczka 23,10...cykle regularne...maksymalne roznice 2 dni. Zarodek 4 mm i serduszka brak....Lekarz nie zostwil mi nadziei... Mam przyjsc w poniedzialek aby potwierdzic wczorajsza diagnoze... Ide dzis na usg do innego lekarza... liczac na cud.... zrobie tez bete....
    Do tej pory wszystko przebiegalo dobrze..... Prosze, trzymajcie kciuki! Pozdrawiam cieplutko.

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

  • justwol Ekspertka
    Postów: 181 138

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rachele oczywiście trzymam kciuki aby jednak diagnoza się nie potwierdziła! Koniecznie jednak skorzystaj z porady innego lekarza, może na lepszym sprzęcie, czasem przy takim badaniu na jednym aparacie serduszka nie widać, a na innym jest! Jest nadzieja, że będzie dobrze!

    Rachele lubi tę wiadomość

    ckaiyx8dwetxnt0a.png
  • Rachele Autorytet
    Postów: 1040 497

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justwol wrote:
    Rachele oczywiście trzymam kciuki aby jednak diagnoza się nie potwierdziła! Koniecznie jednak skorzystaj z porady innego lekarza, może na lepszym sprzęcie, czasem przy takim badaniu na jednym aparacie serduszka nie widać, a na innym jest! Jest nadzieja, że będzie dobrze!

    Dziekuje Ci serdecznie, za cieple slowa! :)

    ljn0jql1it32arpk.png
    Fasolka 9tyg (24.12.14)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ