X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Pasmo owodniowe/Zespol pasm owodniowe
Odpowiedz

Pasmo owodniowe/Zespol pasm owodniowe

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • MC Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie,
    jestem w 13tyg. ciazy. Wczoraj na USG prenatalnym lekarka odkryla wlasnie takie pasmo owodniowe - to taki sznurek ktory laczy dwa konce pecherza plodowego. Czytalam, ze jesli zaplacze sie w to maluch, moze dosc do odciecia doplywu krwi. Niedorozwoju/braku konczyn palcow. Jednym slowem - masakra. Czy ktoras z Was ma jakies doswiadczenia w tym temacie? Jestesmy z mezem zalamani, bardzo bylabym wdzieczna za jakies informacje.

  • Agga Autorytet
    Postów: 472 423

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaj, tez mamy podobny problem z tym, ze u nas lekarz podejrzewa albo tasme owodni badz dodatkowy plat lozyska. czy znalazlas gdzies cos na ten temat w literaturze medycznej? badz dowiedzialas sie cos wiecej?

    3jvzhdge7ui8eco8.pngkm5sp07wzs12381t.png[/url]
    [*] 13.06.2014
    [*] 14.02.2014
  • marta88 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 27 lipca 2015, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy były to taśmy owodniowych? Pytam bo ten przypadek dotknął mojego synka.
    Jutro

    marta88
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2015, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na jakiej podstawie masz to zdiagnozowane? W sensie-czy tylko jeden lekarz to wykrył,czy bylas u kilku?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2015, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A juz wiem...czytalam...Twoj synek urodził sie z wadami...
    Ale nikt tego na badaniach nie wykrył? Nikt nie widział taśmy?

  • muffynn Znajoma
    Postów: 21 7

    Wysłany: 14 marca 2016, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jako że pewnie wiele osób tak jak ja kilka tygodni temu może szukać informacji na temat pasm/taśm owodniowych opisze swój przypadek. Na usg połówkowym w 21 tyg lekarz znalazł coś co go zaniepokoiło i z diagnozą "taśmy owodniowej" skierował mnie do szpitala klinicznego na patologie ciąży w celu dalszej diagnostyki. Tam od razu wykluczono tą diagnozę - okazało się że jest to po prostu błona/fałda kosmówki, która w żaden sposób nie zagraża dziecku, ale lekarze bardzo często widząc ją podejrzewają taśmy i straszą pacjentki. Niestety w Polsce nie ma wielu lekarzy którzy znają się na tym dobrze, ten który mnie badał w szpitalu szkolił się m.in. w Stanach więc posiada większą wiedze. Z tego co mowił praktycznie prawie każde podejrzenie taśmy jest błędne. Tworzą się one w 1 trymestrze ciąży i są naprawde trudne do zauważenia, dlatego często diagnozuje się je dopiero wtedy gdy zauważa się nieprawidłowości w anatomii dziecka. Dlatego jeżeli lekarz widzi u Was coś podejrzanego i jest to dobrze widocznie - najprawdopodobniej będzie to coś zupełnie innego i niegroźnego. W takim wypadku najlepiej nie wpadać od razu w panike mimo tych nieciekawych informacji które można znaleźć w Internecie i lecieć do innego lekarza z lepszym sprzętem i doświadczeniem na konsultacje. Jest to na tyle rzadka przypadłość, że na szczęście szanse na to, że się ją ma są naprawde niewielkie :)

    aneta93, mi88 lubią tę wiadomość

    ex2bgu1r5l9i413t.png
    f2w3csqv00i24plf.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 14 marca 2016, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda. Ja też trafiłam z taśmami owodniowymi. Okazało się że to oddzielenie błony owodni.... Lekarz powiedział to samo - "specjaliści" COŚ widzą i od razu zakładają najgorsze. A on w swojej karierze i to na PATOLOGII ciąży RAZ widział taśmy owodniowe. A przypadków podejrzenia miał...kilkaset.

    aneta93, szpilka, mi88 lubią tę wiadomość

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 23 marca 2016, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja niestety też nie mogę spać już od 3 dni , kiedy to lekarz powiedział że widzi za maluszkiem coś, co wygląda mu na taśmę, ale że nie jest pewien to chce skierować mnie po świętach do szpitala na obserwację....

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 23 marca 2016, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneta93 wrote:
    ja niestety też nie mogę spać już od 3 dni , kiedy to lekarz powiedział że widzi za maluszkiem coś, co wygląda mu na taśmę, ale że nie jest pewien to chce skierować mnie po świętach do szpitala na obserwację....

    U mmie okazalo sie to miejscowym odwarstwieniem kosmowki. Lekarze bardzo doświadczeni powiedzieli ze mieli juz okolo 200 pacjentek z tasmami owodniowymi i tylko u 1 tak na prawde to byla tasma

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 24 marca 2016, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Kochana za pocieszające słowo. Mam nadzieję że lekarz się myli, z resztą sam powiedział "nie wiem co to jest" w opisie napisał taśma owodniowa lub ciąża pierwotnie bliźniacza, ale na wcześniejszych USG nic nie było widać, po za tym w rodzinie nie było przypadków ciąży bliźniaczej. Mam też wadę budowy macicy co jest kolejną wadą wykrytą przez tego lekarza, juz przed ciążą ale mówi że nie zagraża dziecku, bo ładnie się rozciąga... tylko te pasmo :( i tak od początku ciąży cały czas w stresie i niepewności .

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 24 marca 2016, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś u drugiego lekarza prywatnie , z większym stażem "ginekologa" oczywiście nie wie co to jest... Kiedy zasugerowałam rozwarstwienie, od razu powiedziała że to nie tak wygląda, bo już to widziała... :( a o taśmach nie ma wiedzy, wiec chyba u mnie się nie poszczęści...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2016, 17:00

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 26 marca 2016, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też było podejrzenie taśmy. Później ginekolodzy nazwali to odwarstwieniem owodni a po porodzie przy ocenie łożyska usłyszałam "dodatkowy płat" więc najprawdopodobniej była to jakaś wada łożyska, która tak na usg wyglądała. co do taśm to trzeba pamiętać, że w 99% poznaje się je po uszkodzeniach maluszka a jeśli takich nie ma to trzeba wierzyć, że to coś innego. Może to być dodatkowy płat w łożysku, odwarstwienie albo coś co w angielskiej prasie jest nazywane amniotic sheet. jeśli nie zagraża dziecku to staraj się być pozytywnej myśli. Ja urodziłam zdrowego synka :)

    aneta93, szpilka lubią tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 26 marca 2016, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A przy odwarstwieniu kazali Ci jakos wyjatkowo uwazac itp?

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 26 marca 2016, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieje ze będzie dobrze. U mnie to jest taka gruba linia biegnąca z jednego konca tego pęcherza do drugiego i jest ona za maluszkiem. Na usg 3d tez jest widoczne jako taka tasiemka, czy wy widzialyscie te odwarstwienia w 3d ? Czy to tez tak wygląda?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2016, 17:23

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 30 marca 2016, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneta u mnie na usg było identyko. linia, która nie dotykała dziecka w żaden sposób. Co ja po początkowej diagnozie przeżyłam to szkoda gadać, płakałam kilka dni..szukałam info na necie po angielsku..potem miałam po prostu częściej usg ale jak na kolejnych usg okazywało się, że dziecku to pasmo nie przeszkadza to przestałam się denerwować.
    agsha co do tego czy kazali mi uważać to tak. od diagnozy miałam już ciążę zagrożoną i leżenie bo ginekolog bał się , że odwarstwienie może spowodować pęknięcie pęcherza i przedwczesny poród.

    aneta93 lubi tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 30 marca 2016, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z tym, ze koniec koncem to chyba nie bylo odwarstwienie a ten dodatkowy płat.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 31 marca 2016, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam jutro badanie w moim szpitalu , ordynator ma badać ciekawe czy sie pozna.... W pon mam wizytę u swojego i jeśli nic się nie zmieni to do szpitala(drugiego bo lekarz który mnie kieruje na obserwacje jest z innego miasta ) no ale może w końcu ktoś postawi diagnozę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2016, 09:46

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 31 marca 2016, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneta powodzenia. ale pamietaj-tasmy rozpoznaje się po uszkodzeniach dziecka. w innym przypadku to pewnie nie są taśmy :)

    aneta93 lubi tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 31 marca 2016, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam taką nadzieję :) niepotrzebny tylko ten stres

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 31 marca 2016, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3mam kciuki. U mnie najpierw byly powiewajace fale :) jakby 3 paski ktore sobie tak falowaly jak glony w morzu. Potem byly jakby odczepione po srodku ale konce trzymaly sie pecherza...a wczoraj juz przleglo wszystko...

    aneta93 lubi tę wiadomość

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ