X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Pasmo owodniowe/Zespol pasm owodniowe
Odpowiedz

Pasmo owodniowe/Zespol pasm owodniowe

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 31 marca 2016, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeba być dobrej myśli ja oprócz tej taśmy mam jeszcze wadę budowy macicy i zapalenie tarczycy więc zazdroszczę tym których ciąża przebiega bez problemów i zagrożeń

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 31 marca 2016, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pociesze Cie ze ja mam 6 chorob przewleklych....
    A moje dzidzi ma wade nerek ktora diagnozujemy. Moze byc b.zle...

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 31 marca 2016, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzidzi jest silne i da radę, najważniejsze to trafić na dobrego lekarza i wierzmy że będzie dobrze :)

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 31 marca 2016, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aneta93 wrote:
    Dzidzi jest silne i da radę, najważniejsze to trafić na dobrego lekarza i wierzmy że będzie dobrze :)

    Ja mam dobrego lekarza ale jesli to policystyczne nerki to cudu nie dokona

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 31 marca 2016, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co piszesz wnioskuję że jeszcze nie ma pewnej diagnozy więc trzymam kciuki że okaże się że to coś mniej zagrażającego dzidziusiowi :*

    Agsha lubi tę wiadomość

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • aneta93 Autorytet
    Postów: 751 630

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie u prywatnego lekarza. Moja "taśma" odsunęła się bardzo od maluszka i już prawie styka się ze ścianką. Lekarz powiedział, że może byc to również odwarstwienie i że jest póki co tak odsunięte, że nie ma wpływu na ciążę:) piszę to dla wszystkich Mamus, które zajrzą jeszcze na to forum w poszukiwaniu informacji po tej strasznej diagnozie :)

    Agsha lubi tę wiadomość

    bl9ci09k5h6xkmfc.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety muszę odświeżyć wątek. U mnie podobnie jak wcześniej dziewczyny pisały wykryto gruba linie. Czy ktoś jeszcze spotkał się z czymś takim i okazało się, że to nie są taśmy?

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Olafasola1990 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 14 kwietnia 2022, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Mam ten sam problem o którym pisaliście. Dzisiaj na usg lekarz wykrył jedna taśmę owodni który nie przeszkadza dziecku, nie dotyka. Powiedziała, ze wszystko jest dobrze i nie trzeba się tym martwić bo bardzo często dziecko rośnie i taśma znika. Zapytałam czy są jakieś czarne scenariusze to wiadomo, ze są, ale mi powiedziala, ze tu jest Ok. Oczywscie zaczęłam się martwić. Córeczka rozwija się prawidłowo, ma 140 gram, 10 cm (14 cm z nóżkami). Wizyty normalnie co 4 tygodnie. Mam dobra lekarkę która posiada ogromna wiedzę o usg, poparte certyfikatami. Ja oczywscie się martwie. Dodam, ze to nie jest zespół taśm, jest to jedna linia która ciągnie się od jednego do drugiego końca gdzieś z boku pęcherza,ze nawet nie widać w okolicy tej lini dziecka. Ja się oczywiście martwie…

  • Kapod Autorytet
    Postów: 259 136

    Wysłany: 28 października 2022, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,

    Ja też mam taką linię. Dajcie znać jak się to u Was skończyło. Mnie lekarka mówi że jest to prawdopodobnie zrost.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ