BellyBestFriend
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Annite
Koleżanka
4

Wysłany: 6 maja, 07:37
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dzień dobry. U mojego młodszego brata stwierdzono padaczkę. Ma 8 lat. Jest teraz w szpitalu na specjalistycznych badaniach. Chciałabym widzieć czy można się z niej całkowicie wyleczyć i czy dieta może zapobiegać ataka? Co polecacie? Ma ktoś jakieś doświadczenia? Dziękuję za wszelkie informacje

Jagnam
Znajoma
2

Wysłany: 6 maja, 09:28
Cytuj | (0) | Zgłoś
Oczywiście leki na padaczkę. A z ziół polecają czarnuszke i olej z czarnuszki gdzieś tak czytałam. ..

Obecnie prowadzi się również w Polsce skutecznie terapie za pomocą marihuany medycznej, które są prowadzone w specjalnie do tego przystosowanych ośrodkach. Możesz zorientować sie również i w tym temacie.
https://centrum-mk.pl/marihuana-lecznicza-gdzie-kupic-marihuane-na-recepte

Wiadomość wyedytowana przez autora 10 maja, 08:14

Zula36
Autorytet
689

Wysłany: 10 maja, 23:52
Cytuj | (0) | Zgłoś
Annite być może to być padaczka dziecięca Rolanda. Zazwyczaj lekarze przepisują stary lek depakine chrono a następnie jak nic się nie dzieje próbują odstawić ok 18rż. Może się okazać, ze zostanie zaleczona lub tak jak w moim przypadku nie i po roku przerwy napady wróciły choć w łagodniejszej postaci tzw mioklonów. Z diety stosuje się katogenną. Musi być pod ścisłym nadzorem lekarza. Mi osobiście żaden z lekarzy nigdy takiej diety nie proponował. Raczej stosuje się ją przy ciężkich postaciach. Jest tez możliwość wszczepienia implantu, stymulator błędu nerwowego czy operacji ale tu znowu w konkretnych przypadkach. Mi pozostaje już tylko łykanie leków do końca życia. Mam nadzieje, ze u brata tak nie będzie i zostanie wyleczony. Najlepszy w tym momencie lek to keppra. W pl niestety tylko zamienniki a jeden drugiemu nierówny. Czasami otoczka, która będzie z innej substancji wpływa na działanie. Depakine natomiast powoduje, ze bardzo ciężko jest się uczyć. Leki nowej generacji już na to takiego wpływu nie mają. Czasami u dzieci każdy ogólny napad powoduje cofnięcie się w rozwoju. Warto poszukać lekarza neurologa ale epileptologa. Bardzo znany w pl jest dr Zwolinski. Bądź dobrej myśli. Przy dobrze dobranych lekach można normalnie funkcjonować.

oar8csqv0eoahai5.png
d9rg43asbmna9gjc.png
💔09.04.2020 (9tc) ❤️🧒🏼Zosia 28.06.2018

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)