BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > Problemy i komplikacje > Opryszczka wargowa
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

[konto usunięte]

Wysłany: 7 maja 2015, 16:04
Cytuj | (0) | Zgłoś
No wlasnie mój ginekolog lazal przyjechać mi po receptę na Heviran i troche sie przestraszyłam :/
Mowil,ze nie gwarantuje mi czy lek nie zaszkodzi maluszkowi,ale ze lepiej jest leczyć. Mowil tez,ze najgroźniejsza jest w czasie porodu.
Dziks_Power a Ty bralas ten lek w ciazy?

dziks_power
Ekspertka
56

Wysłany: 7 maja 2015, 19:50
Cytuj | (0) | Zgłoś
Miałam w ciąży 3 razy, a od 36 do 38 tygodnia brałam też profilaktycznie 2 tabletki. Bo mam mieć cc.

relgh371zl7nd975.png

[konto usunięte]

Wysłany: 7 maja 2015, 20:05
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja mam brać 5razy dziennie przez piec dni-przeraza mnie ta dawka :(
Nie no,Ty juz na końcówce jesteś,to jak weźmiesz te dwie,to na pewno nic sie nie stanie...ja zaczynam dopiero 17 tydzień...maluch jeszcze się rozwija...:(

[konto usunięte]

Wysłany: 15 maja 2015, 06:38
Cytuj | (0) | Zgłoś
Brałam Heviran,opryszczka zeszła w 5 dni,bylam na wizycie u ginekologa i z dzidziulkiem jak najbardziej prawidłowo:) Takze Heviran jest bezpieczny w ciąży,a opryszczka jesli sie uaktywnila,to należy jak najszybciej sie jej pozbyć.

Sheis
Koleżanka
7

Wysłany: 10 sierpnia 2016, 16:59
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej dziewczyny mi dzis lekarz przepisal Heviran. Boje sie o dziecko. To dopiero 3 tydzien. Czy bralyscie jakas oslone na zoladek? I jak dlugo bralyscie lek?

13.12.2015 Łyżeczkowanie w 8 tc.

paulina502
Koleżanka
13

Wysłany: 11 sierpnia 2016, 14:31
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja brałam heviran 2 razy ale dopiero w 2 i 3 trymestrze.Z dzieckiem wszystko ok :) Lekarz powiedzial, ze tak jest w rekomendacjach ptg i lekarze teraz coraz częściej przepisuja ten lek

km5stv73dz23t84d.png

Ulciak
Znajoma
10

Wysłany: 15 marca, 15:07
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny, ja z kolei słyszałam, że zakażenie wirusem opryszczki jest niebezpieczne dla dziecka tylko wtedy jeśli jest to zakażenie pierwotne, czyli wcześniej nigdy nie miałyście opryszczki. Plus oczywiście opryszczka narządów płciowych aktywna w chwili porodu, więc wtedy to CC, albo leczenie przed samym rozwiązaniem (jedno i drugie bez 100% gwarancji, że nie zaszkodzi to dziecku, ale na pewno lepsze niż narażanie noworodka na kontakt z wirusem ) Może warto dopytać lekarzy? W razie wątpliwości dobrze zrobić badania na przeciwciała na dwa główne typy wirusa.

O tym przenoszeniu wirusa z ust na narządy płciowe to jakaś bzdura, przecież jedno miejsce oblega HPV1 a drugie HPV2, to są dwie różne odmiany.

Wiadomość wyedytowana przez autora 15 marca, 15:08

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)