X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Opryszczka wargowa
Odpowiedz

Opryszczka wargowa

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2015, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie mój ginekolog lazal przyjechać mi po receptę na Heviran i troche sie przestraszyłam :/
    Mowil,ze nie gwarantuje mi czy lek nie zaszkodzi maluszkowi,ale ze lepiej jest leczyć. Mowil tez,ze najgroźniejsza jest w czasie porodu.
    Dziks_Power a Ty bralas ten lek w ciazy?

  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 7 maja 2015, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam w ciąży 3 razy, a od 36 do 38 tygodnia brałam też profilaktycznie 2 tabletki. Bo mam mieć cc.

    relgh371zl7nd975.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2015, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam brać 5razy dziennie przez piec dni-przeraza mnie ta dawka :(
    Nie no,Ty juz na końcówce jesteś,to jak weźmiesz te dwie,to na pewno nic sie nie stanie...ja zaczynam dopiero 17 tydzień...maluch jeszcze się rozwija...:(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 maja 2015, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brałam Heviran,opryszczka zeszła w 5 dni,bylam na wizycie u ginekologa i z dzidziulkiem jak najbardziej prawidłowo:) Takze Heviran jest bezpieczny w ciąży,a opryszczka jesli sie uaktywnila,to należy jak najszybciej sie jej pozbyć.

  • Sheis Koleżanka
    Postów: 41 7

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mi dzis lekarz przepisal Heviran. Boje sie o dziecko. To dopiero 3 tydzien. Czy bralyscie jakas oslone na zoladek? I jak dlugo bralyscie lek?

    13.12.2015 Łyżeczkowanie w 8 tc.
  • paulina502 Ekspertka
    Postów: 374 96

    Wysłany: 11 sierpnia 2016, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam heviran 2 razy ale dopiero w 2 i 3 trymestrze.Z dzieckiem wszystko ok :) Lekarz powiedzial, ze tak jest w rekomendacjach ptg i lekarze teraz coraz częściej przepisuja ten lek

    km5stv73dz23t84d.png

    ckais65g4jw1ph1s.png
  • Ulciak Znajoma
    Postów: 21 11

    Wysłany: 15 marca 2019, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja z kolei słyszałam, że zakażenie wirusem opryszczki jest niebezpieczne dla dziecka tylko wtedy jeśli jest to zakażenie pierwotne, czyli wcześniej nigdy nie miałyście opryszczki. Plus oczywiście opryszczka narządów płciowych aktywna w chwili porodu, więc wtedy to CC, albo leczenie przed samym rozwiązaniem (jedno i drugie bez 100% gwarancji, że nie zaszkodzi to dziecku, ale na pewno lepsze niż narażanie noworodka na kontakt z wirusem ) Może warto dopytać lekarzy? W razie wątpliwości dobrze zrobić badania na przeciwciała na dwa główne typy wirusa.

    O tym przenoszeniu wirusa z ust na narządy płciowe to jakaś bzdura, przecież jedno miejsce oblega HPV1 a drugie HPV2, to są dwie różne odmiany.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2019, 15:08

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ