X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Opryszczka wargowa
Odpowiedz

Opryszczka wargowa

Oceń ten wątek:
  • Dodi Autorytet
    Postów: 2995 10236

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiaczek wrote:
    Dodi ja uspokoję się dopiero po usg, które mam 3 lutego...heviran wzięłam tylko przez 3 dni....paskudztwo ta oprycha!!! trzymam kciuki za nasze dzieci :) teraz musi nam się udać!!

    ja mam wizytę dzień po Tobie i nie ukrywam, że też zwariuję do tego czasu :/ ja dopiero wzięłam pierwszą tabletkę i raczej będę kontynuowała walkę z tym wrogiem, bo nie wyobrażam sobie co chwilę przechodzić tego samego i się stresować :( musi być dobrze Gosiaczku ;) a na kiedy masz przewidywany termin porodu? bo różnicę mamy z suwaczków 4 dni :D

    29.04.13(8t 2d) [*]/kolejna szansa 24.11.13relgh371jzp75q9n.png
    1995fd7a4d57bc6e.png
  • agi88 Ekspertka
    Postów: 231 110

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja również po przebytej już opryszczce. Dziwnie, u mnie się pojawiała jak byłam mała, miałam ją co najmniej raz w roku. Teraz miałam spokój już chyba 10 lat aż tu nagle dostała mi się i nic z nią nie robiłam po 2 tygodniach sama znikła, ale nie myślałam że może mieć jakikolwiek wpływ na ciążę?!

    wikinka lubi tę wiadomość


    ckaiskjoo29j6f91.png

    relgcwa165pw8251.png
  • owieczka Nowa
    Postów: 4 8

    Wysłany: 28 stycznia 2014, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny... Chciałabym Was trochę uspokoić... Ja także często miewałam opryszczkę w ciąży. Począwszy od 10 tc, do teraz czyli 33 tc. Wychodziła mi równo co miesiąc, na początku nic nie stosowałam, ginek powiedziała że na narządach płciowych jest niebezpieczna, a tak to nie... 2 miesiące temu kupiłam sobie Hascovir do smarowania, bo jest bezpieczniejszy niż tabletki, bo ten lek ma działanie miejscowe, przez skórę działa bezpośrednio na wirusa, a nie jest wchłaniany do krwiobiegu w takiej ilości jsk tabl. Moja dzidzia dobrze się rozwija, nic jej nie jest mimo tych incydentów z opryszczką... a jeżeli chodzi o Heviran tabl. to nie wiem czy czasem nie mogą bardziej zaszkodzić dziecku niź ta opryszczka. Wiem że u dzieci może być stosowany dopiero od 2 r.ż. No ale w sumie lekarze Wam to przepisują, więc wiedzą chyba co robią...
    Pozdrawiam:-)

    Dodi lubi tę wiadomość

  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 714 597

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodi ja mam termin wg Belly na 29 sierpnia, na usg do tej pory (a miałam 2 razy) było książkowo. Ja po tamtym poronieniu byłam na miesięcznej kuracji Heviranem-zjadłam całą masę tego paskudztwa i po opryszczka się oczywiście znów pojawiła tyle ze dużo mniejsza i szybko się wygoiła. Ta co teraz się pojawiła jest równie malutka. Masz rację jak się poczyta o szkodliwości Heviranu na necie na płód to można osiwieć. Mi lekarz powiedział, że Heviran jest nieszkodliwy i można go w ciąży brać, na pewno bardziej szkodzi wirus. Sama nie wiem jaka jest prawda bo nie zaufam już żadnemu lekarzowi w 100% bo to są tylko ludzie. Wzięłam tylko trochę tych tabletek gdyż wewnętrznie nie mogłam dojść do porozumienia między tym co bardziej może zaszkodzić.....oby do tej wizyty...bo można zwariować...

    Dodi lubi tę wiadomość

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
  • Dodi Autorytet
    Postów: 2995 10236

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agi88 ja też nie zdawałam sobie sprawy z oprychy do czasu.... ale cieszę się, że nie miała żadnego negatywnego wpływu na Twoją ciąże :)

    owieczko skoro wielu lekarzy przepisuje ten lek to widocznie nie jest on tak szkodliwy w trakcie ciąży ;) ja się zdecydowałam już na ten heviran bo nie chcę przechodzić po raz kolejny z niewiadomego powodu tego co już przeżyłam i wierzę, że teraz będzie już dobrze a tabletki nie zaszkodą a wręcz przeciwnie :)

    ja wg pierwszych obliczeń też miałam na 29.08 i dodam, że jest to nasza 5 rocznica ślubu, więc byłoby miło a teraz po USG wychodzi na 01.09, zobaczymy :) Trzymam ogromne kciuki za Was Gosiaczku ;)

    Gosiaczek lubi tę wiadomość

    29.04.13(8t 2d) [*]/kolejna szansa 24.11.13relgh371jzp75q9n.png
    1995fd7a4d57bc6e.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 31 stycznia 2014, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika wrote:
    (radzę zmienić panią doktor)


    tak dla ciekawości :)
    Bylam kilka dni temu u dermatologa, wykluczyla opryszczke, ze to od przetarcia nosa widocznie wniknela bakteria, dostalam masc na to. Dermatolog objerzala, wypytala, ze opryszczka daje inne objawy i troszke inaczej wyglada, takze ginekolog sie nie pomylila. Takze jak pisalam wyzej nie mozna tak zaraz wszystkiego negowac co lekarze mowia, bo oczywiscie moga sie mylic, ale zazwyczaj maja racje :)

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 1 listopada 2014, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyskoczyła mi dziś opryszczka, apteki zamknięte, nie mam nic, boję się. Nie wiem co mam robić.

    relgh371zl7nd975.png
  • kic83 Autorytet
    Postów: 8826 19894

    Wysłany: 8 stycznia 2015, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam opryszczki wargowej w 17 tygodniu ciąży, od razu pobiegłam do lekarza prowadzącego ciążę, powiedział że wargowa nie jest niebezpieczna, tym bardziej w II trymestrze ciąży, a po drugie niebezpieczna jest narządów płciowych.

    Powiedział, że zagrożenie występuje jeśli jest to I trymestr, ale wtedy na wszystko trzeba uważać, nawet przeziębienie zwykłe może spowodować poronienie.

    Ja opryszczkę leczyłam Zoviraxem i przecierałam usta tonikiem, zniknęła po paru dniach. Jak byłam 1,5 tyg później na USG z Dzidzią było wszystko ok.

    Nie martwcie się dziewczyny, proponuje od razu iść do ginekologa i z nim porozmawiać,on wie najlepiej.

    pozdrawiam :)

    Córcia❤️05.2015 (3 cs) 39t1d - 2650 g hipotrofia // spadek do 2450 g SN
    Synek💙10.2020 (5cs) - 40t2d - 3100 g spadek do 2895 SN+CC
    mhsv9vvjge47oh9x.png[/url]
    nqtkdf9hy13p613h.png
    Autoimmunologiczne zapalenie tarczycy + jej niedoczynność
  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2,5 miesiąca spokoju i dziś znowu zawitała opryszczka :/ miałam nadzieję że do końca ciąży już się nie pojawi. Trudno. Tylko mi szkoda faszerować bobasa heviranem przez 5 dni. :(

    relgh371zl7nd975.png
  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziks_power wrote:
    2,5 miesiąca spokoju i dziś znowu zawitała opryszczka :/ miałam nadzieję że do końca ciąży już się nie pojawi. Trudno. Tylko mi szkoda faszerować bobasa heviranem przez 5 dni. :(
    Jaką dawkę heviranu bierzesz?
    Mi gin zapisała 3*1 po 400 µg 30 tabletek ale nic nie mówiła ile tabletek mam zużyć tylko powiedziała że trzeba będzie powtórzyć w 36tc

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 7 lutego 2015, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia przepraszam że nie odpisałam. Ja biorę tylko 200 - rano i 200 wieczorem.Biorę 5 dni. Po 3 - 4 dniach opryszka znika. Ale i tak zawsze 5 dni biorę. I naklejam sobie plasterek Compeed na opryszczkę żeby się nie roznosiła. On ładnie tę ropę wysysa. Jak widzę w lusterku że podszedł ropą to odklejam, osuszam wacikiem i naklejam kolejny. Oczywiście przed toaletą myję ręce - tak profilaktycznie. 4 dnia plasterek tylko na noc. A w ciągu dnia kremik żeby nawilżyć i żeby się zagoiło. Oczywiście krem zawsze nakładam na patyczek do uszu i potem na opryszczkę. Taka trochę paranoja, ale nie chcę sobie przenieść na drogi rodne i zarazić męża. Dzięki takiemu działaniu zawsze opryszczka jest w miarę małe i goi się szybko.

    relgh371zl7nd975.png
  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 7 lutego 2015, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja akurat byłam na spotkaniu klasowym i wydaje mi się, że tam mnie ktoś zaraził, ktoś musiał mieć i mi się uaktywniła. ;/ No bywa, jeszcze 3 miesiące, USG mam 16 lutego mam nadzieję że wszystko będzie oki.

    relgh371zl7nd975.png
  • Nataletka Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 8 lutego 2015, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) A czy któreś z Was wyszła kiedykolwiek opryszczka na dłoni? Nieco się zaniepokoiłam, bo na wierzchniej części dłoni wyszło mi paskudztwo (wygląd i objawy przy "wybijaniu się" wskazują na oprychę), choć do tej pory ujawniała się wyłącznie na wardze :/ W środę idę do mojej doktorki, ale już teraz spędza mi to sen z powiek, boję się, że to gdzieś przypadkiem sobie przeniosę...

    ganngzu39qwooxuv.png
  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 12 lutego 2015, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie no opryszczka tylko przy różnych śluzówkach, raczej nie wyjdzie ci na dłoni, ale jak nie wiadomo co to jest to musisz i tak uważać, idź do dobrego dermatologa

    relgh371zl7nd975.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2015, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I u mnie się uaktywniła :/ dostałam heviran 200 na 5 dni i zovirax do smarowania, gin powiedział ze trzeba przeleczyc z uwagi na bliski poród, mam nadzieje ze to bezpieczne dla dzidzi...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2015, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i co 4 h mam brać ten heviran

  • agnes175 Autorytet
    Postów: 615 327

    Wysłany: 9 marca 2015, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dostałam opryszczki wargowej w 6t ciazy ale to nie byl pierwszy raz,choć nie mialam jej z 5 lat ale widocznie organizm byl na tyle osłabiony,że parch sie uaktywnił ;) Gin powiedzial,ze to nie jest dobry czas na opryszczke,bo to w koncu wirus ale takie rzeczy sie zdarzaja i trzeba to smarowac.Ja smarowałam maścia Hascovir pro i po paru dniach opryszczka znikła bez śladu :)

    f2wli09kno5rlzcx.png
  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 10 marca 2015, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wyskoczyła znowu po przeziębieniu pod nosem ;/ Malutka, ale jednak. Po 3 dniach już jej nie miałam. Lekarz powiedział że mam brać 5 razy dziennie Heviran 200mg przez 5 dni bo już tylko 8 tyg. do porodu i teraz to bardzo niebezpieczne. Należy zatem zaleczyć. A po 36 tygodniu powtórzyć kurację. Najbardziej się boję co to będzie jak mała się urodzi i mi wyskoczy a ja będę musiała karmić ;/

    relgh371zl7nd975.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2015, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no naczytałam się i znowu jestem w strachu :(
    Najpierw torbiel,potem taśma owodniowa,której juz dzieka Bogu nie ma,to teraz jeszcze mi opryszczka wylazla na ustach :(
    Wczoraj bardzo swędziała,a dzis juz jest jak byk opryszczka i nawet troche boli :(
    Nie wiem co teraz...jedne piszą,ze niegroźna,inne ze groźna :(
    Z jednego problemu wchodzę w drugi...Juz normalnie mam dość :(

  • dziks_power Ekspertka
    Postów: 159 56

    Wysłany: 7 maja 2015, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny spokojnie bierzcie Heviran. Pytałam już 3 lekarzy. Lepiej brać niż opryszczka miałaby zaszkodzić

    relgh371zl7nd975.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ