X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje NT, trochę to dziwne..
Odpowiedz

NT, trochę to dziwne..

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 8 października 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3.10 byłam na badaniach prenatalnych u lekarza genetyka, przeziernosc wyszła w górnej granicy ale mimo wszystko dobra tj. 2.2mm, CRL 62mm. Nie kazal robic testu z krwi, powiedzial, ze wedlug niego jest wszystko dobrze, tymbardziej, ze mam 20lat. Dzisiaj miałam wizytę kontrolną u prowadzacego, lekarz badal mnie przez brzuch i nie za bardzo coś widział, strasznie dociskal. NT wyszło 2.9, a CRL 68mm. Kazał mi zrobić test z krwi. Skoro 5dni temu wszystko było dobrze, to raptownie może wyjść wada genetyczna? To możliwe, żeby NT tak dużo urosło? Sama nie wiem co o tym myśleć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2018, 17:28

    f2wl20mmurgifll8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w każdej ciąży miała nt Koło 3 i nigdy lekarz nie mówił że to coś niepokojącego. Dzieci zdrowe.

    Inesja, czczi lubią tę wiadomość

  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 372

    Wysłany: 8 października 2018, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro to było usg na dwóch różnych aparatach może być równie dobrze błąd w pomiarze. Ja miałam kiedyś w przeciągu dwóch tygodniu usg na trzech aparatach: w szpitalu i u dwóch lekarzy prowadzących. Z każdym usg niektóre pomiary dziecka były mniejsze. Usg nie jest bardzo dokładne. Jeden aparat może pokazać tak a drugi inaczej. Ja bym bardziej trzymała się tego pomiaru od genetyka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 października 2018, 18:24

    Inesja lubi tę wiadomość

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 9 października 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :) pojadę skonsultować to z innym lekarzem dla własnego spokoju, bo uważam, że test z krwi i tak nic nie zmieni.

    f2wl20mmurgifll8.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 9 października 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inesja wrote:
    Dzięki dziewczyny :) pojadę skonsultować to z innym lekarzem dla własnego spokoju, bo uważam, że test z krwi i tak nic nie zmieni.

    Zależy jaki test z krwi? PAPP-A nic nie da, ale NIFTY, HARMONY, etc., już jak najbardziej ;)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 9 października 2018, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Zależy jaki test z krwi? PAPP-A nic nie da, ale NIFTY, HARMONY, etc., już jak najbardziej ;)

    PAPP-A, a prawda jest taka, że 100% da tylko amniopunkcja, na którą przy takim NT i tak się nie zgodzę.

    f2wl20mmurgifll8.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 9 października 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inesja wrote:
    PAPP-A, a prawda jest taka, że 100% da tylko amniopunkcja, na którą przy takim NT i tak się nie zgodzę.

    Też bym Ci to odradzała. Natomiast na tym forum były nawet przypadki NT 5 i było OK. Jeśli jednak bardzo się stresujesz to może warto zrobić testy genetyczne z krwi, czyli właśnie NIFTY albo HARMONY? Tyle, że to duży koszt - ponad 2000 pln :/

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 9 października 2018, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Też bym Ci to odradzała. Natomiast na tym forum były nawet przypadki NT 5 i było OK. Jeśli jednak bardzo się stresujesz to może warto zrobić testy genetyczne z krwi, czyli właśnie NIFTY albo HARMONY? Tyle, że to duży koszt - ponad 2000 pln :/

    Najpierw zobaczę co powie inny lekarz. Ten który prowadzi mi ciążę, to też niezły naciagacz. Z resztą lekarz wykonał tylko jeden pomiar i od razu wpisał NT 2.9.

    f2wl20mmurgifll8.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 9 października 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inesja wrote:
    Najpierw zobaczę co powie inny lekarz. Ten który prowadzi mi ciążę, to też niezły naciagacz. Z resztą lekarz wykonał tylko jeden pomiar i od razu wpisał NT 2.9.

    Pewnie, jak masz możliwość to skonsultuj się z innym. Trzymam kciuki! :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 10 października 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Pewnie, jak masz możliwość to skonsultuj się z innym. Trzymam kciuki! :)

    Dziękuję :)

    f2wl20mmurgifll8.png
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 11 października 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u innego lekarza genetyka, przez 20min mierzył tylko NT, maksymalna wartość, która mu wyszła, to 2.1, średnia wszystkich 1.8. Chyba czas zmienić lekarza prowadzącego :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2018, 14:28

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    f2wl20mmurgifll8.png
  • SiSi111 Autorytet
    Postów: 812 393

    Wysłany: 11 października 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inesja dobrze ze poszlas do innego lekarza, taka różnica ma ogromnre znaczenie szczegolnie dla twojego spokoju, zmien lekarza i ciesz sie ciaza:)

    Inesja lubi tę wiadomość

    ❤❤❤
    m5kxvau.png
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 11 października 2018, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SiSi111 wrote:
    Inesja dobrze ze poszlas do innego lekarza, taka różnica ma ogromnre znaczenie szczegolnie dla twojego spokoju, zmien lekarza i ciesz sie ciaza:)

    Miałam nieprzespane 3 noce, a lekarz dzisiaj mnie uspokoił, że ten pierwszy ma za dobry sprzęt i za dużo doświadczenia, żeby moglo dojść do pomyłki. W końcu mogę spać spokojnie :)

    Lubieswieczki lubi tę wiadomość

    f2wl20mmurgifll8.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ