X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje NT Karkowa
Odpowiedz

NT Karkowa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do doświadczonych, albo tych, które informację z internetu potrafią szybko znaleźć.
    W 10 tygodniu i 1 dniu ciąży byłam na USG w sumie tylko po to żeby dostać skierowanie na badania. Doktor zrobił mi USG i powiedział, że jest u mnie podejrzenie, że dzidzia będzie z zespołem downa. Po pierwsze wiem, że o takie podejrzenia to trochę za wcześnie, przynajmniej o tydzień. Po drugie robił to zwykły lekarz bez uprawnień do badań genetycznych. Ale pytanie do Was czy któraś umie interpretować takie wyniki?
    Przy CRL 36,8mm NT wynosiło 2,6mm

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • Pati78 Autorytet
    Postów: 585 474

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie bede sciemniac, ze jak na takie CRL to NT jest spore, ale skonsultowalabym to w 12 tc. U mnie w 13w0d CRL wynosilo 72,2 mm, a przeziernosc 2,40 mm i juz byl szum, ze blisko granicy. Moje dziecko bedzie zdrowe, czego i Tobie zycze. Zapisalas sie na usg genetyczne? Do tego sa uprawnieni certyfikowani lekarze.

    dqprj44jo5rhodwq.png
  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, mam wizytę 21.12 czyli w 13 tygodniu.
    A to nie jest tak, że moja dzidzia jest za mała, żeby to można było stwierdzić ? i to może się zmniejszyć. Przecież nikt nie robi tak wcześnie takich badań, jeszcze dodatkowo zwykłym aparatem... chyba

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2015, 11:02

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • zouza Koleżanka
    Postów: 74 19

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NT zwiększa się wraz ze wzrostem płodu. Ale żeby dobrze określić ten parametr dziecko musi miec ponad 4cm wielkości, to po 1. Po 2. - lekarz wykonujący to badanie musi mieć certykitat i pracować na bdb sprzęcie. Do stwierdzenia ewentualnych wad bierze się również pod uwagę inne markery - przepływy, kość nosową, wiek matki, prace serduszka itd.

    Nie martw się na zapas

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2015, 11:13

    Bobitta, Est lubią tę wiadomość

    ☀ 13 miesięcy ➡ 10 cykl
    słaba ruchliwość .. || udało się!!
  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dodatkowo czytam włśnie, że żeby to badanie było miarodajne CRL powinien wynosić 45-84 mCm. Przecież mój dzidziorek ma tylko 36,8 to na ile to badanie było wiarygodne...

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zouza wrote:
    Nie martw się na zapas
    Dziękuje !!!

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobitta, mi, jak bylam na usg w Warszawie w poradni przy agatowej, to w 12 tc nie chcieli pomierzyc, bo wlasnie zarodek byl za maly i stwierdzili, ze takie wyniki beda niewiarygodne, wiec mam przyjsc za tydzien. Dlatego nie martw sie i na spokojnie poczekaj.

    W ogole to skandal, zeby cos takiego, bez dokladnego sprawdzenia, po jednym parametrze, powiedziec dziewczynie na poczatku ciazy...masakra

    Bobitta, nowatorka, Est lubią tę wiadomość

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summerka wrote:
    W ogole to skandal, zeby cos takiego, bez dokladnego sprawdzenia, po jednym parametrze, powiedziec dziewczynie na poczatku ciazy...masakra
    Też tak uważam, niby jetem spokojna, bo mąż mówi, że denerwować się bedziemy po badaniach, ale nie daje mi to spokoju ;(

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 11 grudnia 2015, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poszłaś do gina w 10 tc a on nonszalancko chlapnął, że dziecko będzie miało ZD? Kuźwa co ci lekarze? W głowie im się przewraca. 2 tygodnie w tym okresie to lata świetlne w rozwoju dziecka. Badanie w 12,13 tc to dokładny przegląd dziecka, bada się nie tylko wymiary ciała, przezierność, ale i kość nosową, żołądek i inne markery które mogą wskazywać na np ZD.
    I co da teraz mówienie "nie martw się" jeśli to za pewne nie możliwe....nikt już nie zwróci utraconego spokoju...napisze tylko: słuchaj męża, chłopy nieraz gadają do rzeczy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2015, 22:19

    Bobitta, Martynika, Est lubią tę wiadomość

    FITop1.png
  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 12 grudnia 2015, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielarka wrote:
    Poszłaś do gina w 10 tc a on nonszalancko chlapnął, że dziecko będzie miało ZD? Kuźwa co ci lekarze? W głowie im się przewraca. 2 tygodnie w tym okresie to lata świetlne w rozwoju dziecka. Badanie w 12,13 tc to dokładny przegląd dziecka, bada się nie tylko wymiary ciała, przezierność, ale i kość nosową, żołądek i inne markery które mogą wskazywać na np ZD.
    I co da teraz mówienie "nie martw się" jeśli to za pewne nie możliwe....nikt już nie zwróci utraconego spokoju...napisze tylko: słuchaj męża, chłopy nieraz gadają do rzeczy.
    Wiem ! Jezcze ponad tydzień i wzystko się wyjaśni :( Jest mi smutno, że z deszczu wpadłam pod rynnę. Móje przygody z ginami ostatnio są słabe ;/
    Pierwszy powiedział mi że mam za małą macice i poronie, a potem w 7 tygodniu powiedzial, że ciałko kierunkowe nie dotarło do jajeczka i że lepiej usunąć.
    Drugi fajny mił ympatyczny, to on stwierdził, że z dzidzią wszystko jest w porządku i dał skierowanie do szpitala żeb sprawdzili to na dobrym sprzęcie, ale Pan doktor zaraz potem poszedł na l4 i ile raz dzwoniłam to nie przyjmował, więc żeby się poradzić dalej poszłam do
    Trzeciego a ten mi powiedział o tym NT za dużm i że podejrzewa zespół Downa ;(

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 12 grudnia 2015, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Bobitta. na te badania musi sie isc w odpowiednim tygodniu bo ani wczesniej ani pozniej to nie bedzie wiarygodne. moj mi wyznaczyl dokladnie dzien i nawet kazal nie przychodzic 2 dni pozniej bo juz moze byc za pozno. to badanie sklada sie z b dokladnego mierzenia malego na usg, wielu parametrow plus jak ktos chce,np w moim przypadku 2 testow z krwi. potem to wszysko sie sumuje i dopiero mowi jakie moze byc PRAWDOPODOBIENSTWO wystapienia wady. nikt po tym badaniu nie moze stwierdzic czy cos jest czy nie, do tego potem sa inwazyjne badania, ktorych zadnej nie zycze zeby musialy robic b(stres). mojej kuzynce ostatnio podejrzewali ZD, potem robili inwazyjne i wyszlo ok i mala jest zdrowiutka i piekniutka. to prawda ze niektorzy lekarze sa tak nietaktowni i nieczuli ze palna co im slina na jezyk przyniesie a potem dziewczyna ma tylko nerwy. moj mi pobral krew ale powiedzial ze nie powie mi wyniku dopoki nie zrobi usg i nie bedzie mial calego obrazu i wtedy dopiero mi wszystko zsumuje i powie

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 12 grudnia 2015, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wiem o tym doskonale nowatorka że na takie badanie było za wcześnie. Dlatego nie rozumiem dlaczego w ogóle się ziają sprawdzaniem tego ...

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2015, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobitta wrote:
    Właśnie wiem o tym doskonale nowatorka że na takie badanie było za wcześnie. Dlatego nie rozumiem dlaczego w ogóle się ziają sprawdzaniem tego ...

    Bo wolisz zapytać i sprawdzić niż w niepewności czekać do kolejnego badania. Mnie to wcale nie dziwi. Ja po 3 poronieniach bym chodziła na USG codziennie, żeby tylko mieć pewność, że mały mi się tam rozwija. Na szczęści po ostatnim z 4 grudnia trochę wyluzowałam, ale 21go i tak nie mogę się doczekać, żeby już właśnie zrobić to genetyczne. Czas mi się dłuży jak nie wiem co. Także staraj się myśleć pozytywnie, ale słuchaj dziewczyn z wątku - było za wcześnie na takie słowa ze strony lekarza, ale jak widać, nie każdy jest profesjonalistą :-(

    Bobitta lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2016, 23:33

  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobitta wrote:
    Mam pytanie do doświadczonych, albo tych, które informację z internetu potrafią szybko znaleźć.
    W 10 tygodniu i 1 dniu ciąży byłam na USG w sumie tylko po to żeby dostać skierowanie na badania. Doktor zrobił mi USG i powiedział, że jest u mnie podejrzenie, że dzidzia będzie z zespołem downa. Po pierwsze wiem, że o takie podejrzenia to trochę za wcześnie, przynajmniej o tydzień. Po drugie robił to zwykły lekarz bez uprawnień do badań genetycznych. Ale pytanie do Was czy któraś umie interpretować takie wyniki?
    Przy CRL 36,8mm NT wynosiło 2,6mm
    Jesteś jeszcze na forum, powiesz mi jak ta historia się skończyła? Miałam podobne wyniki.

    relg6iyem5hi69f7.png
  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój syn miał 3,1 mm NT. Nie ma ZD.

    mmalibu lubi tę wiadomość

  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmalibu wrote:
    Jesteś jeszcze na forum, powiesz mi jak ta historia się skończyła? Miałam podobne wyniki.

    Jestem jestem, ale moja historia trwa
    jestem po zabiegu i czekam na wyniki ;/

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 23 stycznia 2016, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny.za kilka dni skończę 29 lat i jestem właśnie po amniopunkcji i czekam 3 tygodnie:((
    Moja dzidzia na usg prenatalnym okazalo się ze ma przeziernosc 4nt i kość hypoplastyczna oraz niskie tętno 105 wszystko bylo mierzone w 13 tyg i 3 dni.
    Test pappa tez zle wyszedł bo ryzyko ZD podskoczylo do 1:26.
    Genetyk tez nas za bardzo nie pocieszyl i dodal ze maluszek może miec wadę serca:(
    Wierze ze będzie dobrze ale tak się martwię:((

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • belladonna Autorytet
    Postów: 1055 1212

    Wysłany: 23 stycznia 2016, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness, przytulam Cię mocno, bo wiem ile stresu Cię to kosztuje. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze pomimo tych wyników.

  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 23 stycznia 2016, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję.teraz jest dla Nas trudny czas.dobrze ze mamy corcie 4,5 letnia to troche próbuj zajac głowę czym innym ale w nocy nie zawsze się da.
    Najgorsze jak się mija znajomych i pytania jak tam dziecko jak się czuje i mowie wszystko dobrze a serce samo się sciska...

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ