X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Niskie ułożenie płodu
Odpowiedz

Niskie ułożenie płodu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kasiek87 Znajoma
    Postów: 28 13

    Wysłany: 5 lutego 2016, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej na ostatnim badaniu lekarz stwierdził że mam nisko łożysko na tylnej ścianie ale bez oznak przodowania.
    Małego czułam nisko ale też i czasem w boku pod pępkiem a teraz od kilku dni czuję go zazwyczaj koło kości łonowej i od wczoraj czuję ucisk w pochwie.
    Dziś byłam na badaniach i lekarz zbadał mnie na fotelu i powiedział że szyjka jak na ten tydzień ok ale ucisk jaki odczuwam to pupa małego bo ma ułożenie miednicowe niskie.
    Mam teraz zalecenie ograniczenia ruchu- leżenie, leżenie ( chociaż tak naprawde większość czasu leże ale teraz nie mogę nawet na spacery chodzić)
    Mam czekać aż urośnie i pupa nie będzie tak wskakiwać.

    Czy któraś z was może coś podobnego miała albo słyszała ????

    uwo9dqk3pv487dv4.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 5 lutego 2016, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tylko z doświadczenia powiem, że lekarze zawsze zalecają raczej odpoczynek i leżenie jeśli dzidziuś jest nisko we wcześniejszych tygodniach ciąży bo jego ułożenie i nacisk może spowodować rozwarcie szyjki (ale nie musi) więc nie pozostaje Ci nic innego jak odpoczynek w domku. Nie, że zupełne leżenie 24h na dobe ale raczej polegiwanie, nie chodź za bardzo po sklepach itd. w domu to tyle co chwile zrób sobie jeść czy tam nawet obiad ale jak najwiecej leżenia, najlepiej na lewym boczku :)

    kasiek87 lubi tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • kasiek87 Znajoma
    Postów: 28 13

    Wysłany: 5 lutego 2016, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap86 dziękuję za odpowiedź :) Na zakupy już od jakiegoś czasu nie chodzę, partner przejął ten obowiązek. Jedynie ostatnio pokusiłam się aby w ramach "spaceru" udać się po zakup kocyka bo była na nie promocja w Smyku.
    Tak to tylko raz na jakiś czas przy ładnej pogodzie krótki spacer z psem.
    Ale od dziś koniec nawet i z tym !!!
    Teraz tylko pozycja leżąca no chyba że do wc, przejście z sypialni do pokoju na tv albo do kuchni po jedzenie :)

    Mam nadzieję tylko że przy tak oszczędnym trybie za pare dni ten ucisk zniknie bo nie jest to przyjemne uczucie :/

    uwo9dqk3pv487dv4.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ