X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Niskie łozysko i zle ustawienie dziecka.
Odpowiedz

Niskie łozysko i zle ustawienie dziecka.

Oceń ten wątek:
  • fifi83 Autorytet
    Postów: 539 488

    Wysłany: 19 października 2013, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lula_w wrote:
    Ja niestety dołączam do grona, dzisiaj na usg wyszło że mam łożysko nisko schodzące, lekarka powiedziała,że jest jeszcze czas na podniesienie za 3tyg kontrola. Bok łożyska zasłania ujście. Położna mnie postraszyła, że jak krople kwi zobaczę to od razu do szpitala. Poczytałam trochę o tym w internecie i się załamałam.

    Nie dziwie Ci się - ja ryczę od wczoraj ;(
    Coś mnie tknęło i poszłam na dodatkową wizytę do całkiem nowej lekarki, która ma dyżury w klinice na patologii ciąży.
    Od razu dostałam skierowanie na patologie i w pn to ona mnie przyjmie i dalej pokieruje.
    Powiedziała, że absolutnie nie wolno tego bagatelizować czy po prostu czekać, aż się będzie coś działo. Już w tym tygodniu poda mi sterydy, żeby płuca dziecka się szybciej rozwijały - bo lepiej dmuchać na zimne niż później się martwić jak dziecko urodzi się o wiele za wcześnie niezdolne do oddychania.

    Nie liczę na to, że łożysko zmieni położenie - jest centralnie przodujące - na tym etapie ciąży to prawie nierealne. Może ewentualnie się przesunąć, ale nie odsłoni ujścia. Mam tylko nadzieję, że nie będzie wrośnięte w macicę.

    Tu znalazłam artykuł, gdzie wszystko jest w bardzo przejrzysty sposób opisane
    http://abcciaza.pl/lozysko-przodujace

    dqprp07w0ymwd17k.png
    atdcp07w6kzt9dn9.png
  • Lula_w Autorytet
    Postów: 1810 1913

    Wysłany: 19 października 2013, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2014, 19:09


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2013, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! też się dołaczam! jestem dopiero w 14tyg ciązy, ale mam już za sobą wizytę w szpitalu z powodu krwawienia i dzisiejszą wizytę u ginekologa z powodu ponownych krwawień-mam nisko schodzące łożysko całkowicie zasłaniające szyjkę. Lekarz powiedział,że może się jeszcze podnieść i mam leżeć i jak najwiecej odpoczywać. Martwi mnie jednak to,że jestem już na zwolnieniu od 2tyg i generalnie prawie cały czas leżę a nadal mam podkrwawianie i plamienia. Działa to mega depresyjnie. Ale jakoś damy rady!!!

  • fifi83 Autorytet
    Postów: 539 488

    Wysłany: 13 listopada 2013, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i jak tam u Was sytuacja? zmienia się coś na lepsze?

    dqprp07w0ymwd17k.png
    atdcp07w6kzt9dn9.png
  • megan8 Autorytet
    Postów: 1775 5762

    Wysłany: 14 listopada 2013, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września 2015, 11:51

    NIE STARAM SIĘ !!!!! 7a4at5odn0c3ve6g.png
  • fifi83 Autorytet
    Postów: 539 488

    Wysłany: 14 listopada 2013, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megan a do tej pory było przodujące??? U mnie narazie nic się nie zmienia :(
    Leżę w szpitalu i się oszczędzam na maksa, wstaję tylko na jedzenie i do łazienki lub np. zrobić herbatę czy kawę.
    W przyszłym tyg. kolejne usg - robią mi je tutaj co 2 tyg.
    Nie liczę na jakąś mega poprawę - to już zaraz 29 tydz., ale wierze, że skończy się to wszystko ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2013, 14:44

    dqprp07w0ymwd17k.png
    atdcp07w6kzt9dn9.png
  • Lula_w Autorytet
    Postów: 1810 1913

    Wysłany: 14 listopada 2013, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2014, 19:09


  • megan8 Autorytet
    Postów: 1775 5762

    Wysłany: 14 listopada 2013, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 września 2015, 11:51

    NIE STARAM SIĘ !!!!! 7a4at5odn0c3ve6g.png
  • fifi83 Autorytet
    Postów: 539 488

    Wysłany: 16 listopada 2013, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lula_w wrote:
    No mi się podniosło i już mam 5cm powyżej ujscia szyjki :D, za to dzisiaj wyszłam ze szpitala z glukometrem - cukrzyca ciążowa :/ dobrze ze tylko 1,5 dnia tam byłam :)
    super wiadomość :)
    w jakim tyg. zaczęło się podnosić?

    dqprp07w0ymwd17k.png
    atdcp07w6kzt9dn9.png
  • Lula_w Autorytet
    Postów: 1810 1913

    Wysłany: 16 listopada 2013, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2014, 19:09


  • fifi83 Autorytet
    Postów: 539 488

    Wysłany: 17 listopada 2013, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to u mnie na tym etapie już nic się nie chciało ruszyć

    dqprp07w0ymwd17k.png
    atdcp07w6kzt9dn9.png
  • eg Przyjaciółka
    Postów: 67 21

    Wysłany: 20 listopada 2013, 05:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też wczoraj podczas usg stwierdzono nisko łożysko (18tc), które zasłania szyjkę i mam uważać, trochę się martwię, w pierwszej ciąży nie miałam żadnych problemów.

    eg
  • Lula_w Autorytet
    Postów: 1810 1913

    Wysłany: 20 listopada 2013, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2014, 19:09


  • eg Przyjaciółka
    Postów: 67 21

    Wysłany: 20 listopada 2013, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Lula za pocieszenie :)
    Lekarz też mi tak powiedział, ale ciągle mnie całe podbrzusze boli i się martwię. Wiem, że nie powinnam dźwigać, ale ciągle dziecku odmawiać, że mama nie może, trochę smutno:(
    Jestem dobrej myśli.

    eg
  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 13 grudnia 2013, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i ja się dzisiaj dowiedziałam ze mam nisko łożysko :( zobaczymy jaki będzie dalszy rozwój sytuacji.

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • Matylda36 Autorytet
    Postów: 1305 1654

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też łożysko od samego początku było bardzo nisko, ale w pewnym momencie, gdzieś tak w okolicach 22 tygodnia, zaczęło się podnosić.

    Mama najcudowniejszych skarbów :-)
  • eg Przyjaciółka
    Postów: 67 21

    Wysłany: 20 grudnia 2013, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie również podniosło się. Jestem w 21 tyg i lekarz stwierdził, że nie zasłania już ujścia szyjki i jest wyżej :)

    eg
  • mirka14 Autorytet
    Postów: 842 817

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie w 16 tyg lekarz powiedział że jest nisko ale może jeszcze się podnieść w 20 tyg okazało się że nic się nie zmieniło i stwierdził że łożysko jest brzeżnie przodujące i raczej się nie podniesie, za tydzień kolejna wizyta zobaczymy czy miał rację :)

    Aniołeczek 08.05.2013
    jwzh2b5.png
    mbm7spn.png
  • fifi83 Autorytet
    Postów: 539 488

    Wysłany: 26 stycznia 2014, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny
    ja już rozpakowana :)
    Łożysko pozostało centralnie przodujące, nachodzące na ujście szyjki macicy.
    Dokładnie w dniu, kiedy miałam skończony 36tc dostałam skurczy - lekarze w ciągu 15 minut położyli mnie na sali operacyjnej.
    Wszystko skończyło się w najlepszy z możliwych sposobów, mimo że łożysko wrastało w macicę. Łożysko zostało usunięte bez konieczności usuwania macicy, macica ładnie oczyszczona bardzo szybko się obkurczała. Na sali w trakcie usuwania łożyska doszło do krwotoku, ale udało się go opanować - miałam przetaczaną krew jeszcze w trakcie cięcia i po wyjechaniu również.
    Mały jest zdrowym chłopcem, dostał 10 pkt :)

    Martynika, Matylda36, Lula_w, mała mii, juicca, Endokobietka, FeliceGatto, Gosiaczek, Mimbla lubią tę wiadomość

    dqprp07w0ymwd17k.png
    atdcp07w6kzt9dn9.png
  • kalcia64 Autorytet
    Postów: 1461 1210

    Wysłany: 25 maja 2014, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    czesc kobitki.. jestem w czwartej ciazy.. w piatek mialam usg polowkowe.. z bobo wszystko ok. ale podczas tego usg pani stwierdzila ze lozysko jest troche obnizone..przy pierwszym usg ktore mialo miejse w 13 tygodniu nic takiego nie stwierdzono.. pani po informowala mnie ze przyczyna moze byc ucisk pelnego pecherza..gdyz przed wizyta wypilam ponad pol litra wody I dlugo trzymalam mocz. pani wyslala mnie do toalety zeby sie wysiusiac.. lozysko bylo nadal lekko obnizone..powiedziala ze czasem trzeba pol godziny zeby wszystk wrocilo do normy.. mam wrocic na ponowne usg w 36 tygodniu n.. mam sie nie martwic bo jesli to nie ucisk pecherza to jeszcze duzo czasu I lozysko moze do porodu sie uniesc.. martwie sie bo poprzednie dzieci urodzilam naturalnie.. a teraz moze mi grozic cesarka.. czy ktos mial podobna sytuacje??

     

    kalcia64

    Postów: 



    [link=https://www.suwaczki.com/]4c3tkw7iss6l03u2.png[/link]
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ