X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Niskie afi- mało wód płodowych
Odpowiedz

Niskie afi- mało wód płodowych

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2018, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny. Niedawno dostrzeżono u mnie wody na dolnej granicy normy i leżałam w szpitalu. Szybko mnie jednak wypuszczono, a wczoraj na kontroli to afi wyszło tylko 8.. zgodnie z zaleceniami duużo piję a widać że niewiele to daje bo wcześniej miałam afi 6 8 10... czy są tu kobietki u których taka ilość wód nie przeszkodziła w urodzeniu w terminie zdrowego dzidziusia? Dodam, że problemów z nerkami i pęcherzem u małej nie zauważono.

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 5 września 2018, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarze mówili Ci, z jakiego powodu podejrzewają u Ciebie małą ilość wód płodowych? Nie zauważono wyciekania wód? Jak u Ciebie z łożyskiem, przepływami?

    U mnie do tej pory ilość wód płodowych była określana jako "w normie", a dziś na wizycie lekarz powiedział, że AFI wynosi 6. To jest dalej ilość mieszcząca się w normie, ale podobnie jak Ty mam dużo pić i za tydzień zgłosić się do szpitala na kontrolę. Wycieku wód nie zauważyłam, dziecko ma sprawne nerki/pęcherz itd, mały brzuszek mam w sumie od początku ciąży. Za to od około 14 tc brałam Acard po kiepskich wynikach testu PAPPA- lekarz stwierdził, że to prawdopodobnie wina łożyska. Przepływy jak i łożysko do tej pory były ok, ale tydzień temu odstawiłam leki, więc może coś zaczęło się dziać.

    Jeśli masz facebooka, to wpisz sobie tam w wyszukiwarkę mamaginekolog małowodzie. Zobaczysz, że dolna granica normy to dalej norma, nic takiego, dziecko urodzisz pewnie zdrowe i w terminie :)

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2018, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziecko ma wszystko zdrowe a przepływy są ok, tak samo nie rośnie gorzej przez te wody ale martwię się, bo chcę żeby miało miejsce do dobrego rozwoju
    * wycieku wód nie stwierdzono

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2018, 16:49

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 6 września 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że nie masz się co martwić :) Dziecko ma idealne warunku do rozwoju, bez względu na to, czy AFI wynosi 5 czy 19. Pij dużo wody, to wszystko, co możesz zrobić.

    Wiktoria2909 lubi tę wiadomość

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • Hatfe Autorytet
    Postów: 383 295

    Wysłany: 28 września 2018, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pocieszenie : od 21 tygodnia ciąży miałam niskie afi. Cały czas w zasadzie na poziomie 5-6, przez chwilę było większe. Spędziłam kilka tygodni w szpitalu, w 29 tc straszyli cc,ale czekaliśmy. Wody nie spadały, cały czas 5. I tak odliczalismy tygodnie, dostałam sterydy na rozwój płuc Małej, gdyby musieli jednak rozwiązać ciążę. I tak czekaliśmy do...40 tygodnia ☺️ Córa urodziła się po terminie, wszytko było ok. Ma trochę obniżone napięcie mięśniowe, być może od niskich wód, ale już nadrabia. Grunt, żeby regularnie sprawdzać przepływy i pilnować, żeby afi zupełnie nie spadło. 8 to naprawdę niezły wynik ☺️

    Droga po pierwszego Potwora;):
    2 poronienia
    1 cb
    3 inseminacje
    Pół ciąży w szpitalu
    Efekt: Zdrowa córka!!! :)))

    Droga po drugiego Potwora:
    6 inseminacji
    I ICSI - 5 zapłodnionych komórek,1 transfer (bardzo słabego zarodka), pozostałe nie przetrwały 3 doby
    2 ICSI - 6 zapłodnionych komórek, wszystkie przestały się rozwijać w 3 dobie
    3 ICSI - 18 zapłodnionych komórek. Mamy 4 blastocysty
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2018, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    8 to tak w sumie mało jak mam zazwyczaj prawie 10, ale lekarka upiera się że mogłobybyć więcej. Dzisiaj wizyta wszystkiego się dowiem, czy nie wzrosły :) piję po 3 litry płynów najmniej :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ