X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Niska wartosc bialka pappa
Odpowiedz

Niska wartosc bialka pappa

Oceń ten wątek:
  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4995 1715

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również biorę acard profilaktycznie, 1 poronienie za mną, plus niepłodność o nieznanej etiologii z minimalnym czynnikiem męskim. I mutacja mthfr 1298 hetero.

    Wczoraj miałam usg, jest ok w połączeniu z krwią.
    Papp-a 1,70 = 0,865 MoM
    wolna beta 55 = 1,520 MoM

    Ryzyko ZD podstawowe 1:361, skorygowane 1:7215

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4995 1715

    Wysłany: 26 kwietnia 2017, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Acard sugerują wieczorem, ze względu na prawdopodobnie lepszą wchłanialność i działanie.

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • Lola83 Autorytet
    Postów: 1227 839

    Wysłany: 30 kwietnia 2017, 03:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annz92 wrote:
    Dziewczyny, u mnie białko PAPPA na badaniach prenatalnych wynosiło 0.338mon (a więc bardzo nisko) Beta HCG w normie więc ryzyko wad genetycznych znikome.
    Od 13 tygodnia ciąży mam zalecony Acard 75mg. Obecnie 30 tydzień ciąży, lekarz zalecił USG z przepływami co dwa tygodnie, aby wyłapać ewentualnie IUGR (ryzyko 1:79) jestem po dwóch takich usg i narazie wszystko w normie, przepływy ok :) następne usg w czwartek, a więc zobaczymy jak wyjdzie, jestem dobrej myśli :)
    USG z przepływami nie ma sensu robić wcześniej, więc dziewczyny to nie jest tak, że lekarz nie chce wam go robić,chociaż powinien wytłumaczyć DLACZEGO, a no dlatego że masa dziecka przed 26 tygodniem ciąży jest na tyle mała, że takie usg nie wyjdzie miarodajne, a my i tak nie będziemy mieć wpływu na tak wczesną hipotrofie (bardzo smutne, ale prawdziwe :()
    Ja też wiele nerwów zjadłam z powodu PAPPA, ale nie zapominajcie dziewczyny, że zarówno w odniesieniu do wad genetycznych jak i niewydolności łożyska PAPPA jest tylko statystyką, może być źle ale nie musi, od wyniku białka PAPPA zależy wiele czynników, rzeczy również tych sprzed ciąży.
    Acard biorę rano, lekarz nie mówił nic o braniu wieczorem.

    dobrze slyszec, ze wszystko ok. Masze pappe dokladnie jak ja. Na razie lekarze mowia zeby sie nie przejmowac. Tak wlasnie robie i bedziemy z usg na usg modlic sie zeby wymiary byly prawidlowe. Mi lekarze (dwoch) zgodnie powiedzieli, ze jesli bedzie hipo to wyjdzie raczej w III trym.

    A jak z waga u Twojego malucha?

    Piotruś
    ganndqk37mzflpnc.png
    Helenka
    rolodf9hpum40ef3.png
  • Pełna_obaw_88 Koleżanka
    Postów: 37 6

    Wysłany: 6 lipca 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Przyłączam się do wątku. Białko pappa wyszło mi 0,31 (przy hcg 1,4). Lekarz ostrzegł, że może to stanowić ryzyko niewydolności łożyska w III trymestrze, hipotrofi, przedwczesnego porodu, gestozy, a nawet cukrzycy i nadciśnienia. Ale najpierw zalecił sprawdzić, czy niskie białko nie jest przypadkiem wynikiem wad chromosomalnych. Czekam zatem na wynik panoramy.

    edka85, a Twoje łożysko jest w jakiś sposób monitorowane, czy to jeszcze za wcześnie? ja jestem w 23 tc. Moje białko też było niskie 0,27 MOM (przy hcg 0,43). Lekarz nic nie mówił o łożysku, wszystkie informacje wyczytałam z publikacji polskich i zagranicznych w internecie. Na kolejnej wizycie poruszę ten temat, jestem ciekawa czy dowiem się czegoś konstruktywnego.
    Wiem tyle, że podczas badań połówkowych moje łożysko wciąż się nie podniosło... czekam na kolejną wizytę w połowie lipca.

  • Pełna_obaw_88 Koleżanka
    Postów: 37 6

    Wysłany: 6 lipca 2018, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Jest monitorowane, ale nie na zasadzie położenia (wysoko - nisko) tylko przepływów. Najprościej jest ocenić jego stan na podstawie dynamiki wzrostu dziecka, tzn. jeśli systematycznie nabiera wagi (według własnego dotychczasowego tempa), to można śmiało stwierdzić, że łożysko jest wciąż wydolne. Na usg III trymestru dodatkowo zostanie oceniony stopień jego dojrzałości. Cały czas przyjmuję acard i jak na razie jest ok.

    A acard od jakiego tygodnia pryzmujesz?
    Ręce opadają - czy człowiek musi robić za lekarza...
    mi przepływów nikt nie bada (czytałam, że to dopiero w III trymestrze).

  • Pełna_obaw_88 Koleżanka
    Postów: 37 6

    Wysłany: 8 lipca 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za info. W takim razie będę się przypominać lekarzowi. Teraz kolejną wizytę mam za niecałe 2 tygodnie, a właśnie rozpoczęłam 24 tc.
    Jeśli łożysko się nie podniesie, to wtedy wizyty będą częstsze - na wizycie podpytam o przepływy oraz o niewydolność.
    Na badaniu połówkowym mam wpisane "dojrzałość łożyska: stopień 1 wg skali Grannuma (cokolwiek to znaczy ;p ).

  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja miałam niskie białko Pappa w 1. ciąży. Pod koniec okazało się, że dziecko nie rośnie jak powinno i odstaje od normy coraz bardziej. Umierałam z nerwów. W szpitalu przeleżałam 3 tygodnie bo raz na usg im wyszedł jakiś zły przepływ (mimo że później wszystko wychodziło już ok). Miałam cc w 37tc i mała ważyła 2300. Była mała ale w 100% zdrowa :-) Szybko nadrobiła wagę. Teraz ma 3 latka i nie odstaje od rówieśników. Jest okazem zdrowia :-) Nawet katar ma rzadko :-P To tak dla pocieszenia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2018, 17:04

    Macy, kinga27.30 lubią tę wiadomość

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • Arienkas83 Autorytet
    Postów: 1896 1201

    Wysłany: 11 grudnia 2018, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0202oliwcia - jakie miałaś zalecenia po tych wynikach Pappa? Ryzyko Trisomii niskie mi wyszło, natomiast wolna betahcg 0,378 Mom a białko Pappa 0,530 Mom. Nic więcej poza obliczonym ryzykiem trisomii nie mam wpisane. Wizyta u mojego gina za tydzień dopiero.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 grudnia 2018, 16:42

    e5nKp2.png
    Bw2dp2.png
  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!
    Widzę, że jesteście mega doświadczone i z wiedzą w temacie.
    Wydaje mi się, że moje wyniki są niskie, nie mam przeliczonych na MoM:
    Wolne HCG: 20,89 IU/l
    PAPP-A: 1,67 IU/l
    Badanie robione w 11+4.

    Jedną ciążę straciłam w 2016r w ok 8 tc (zatrzymała się).
    Teraz jestem w ciąży bliźniaczej, gdzie jeden bliźniak zatrzymał się mniej więcej w 6/7tc. Sama nie wiem już co myśleć. Czy waszym zdaniem jest ryzyko też stracenia drugiego bliźniaka?
    Wizytę i usg genetyczne mam 27.12. i chyba osiwieję do tego czasu...

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
  • Justyna803 Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny.
    tydzień temu miałam robione USG genetyczne i wszystko było super, a wczoraj odebrałam wyniki testu Pappa i jestem załamana. Ryzyko ZD wynosi 1:87, ponieważ bHCG wynosi 1,5 MoM, a Pappa 0,347 MoM. Krew pobierana była w 13 tygodniu i 6 dniu. Mam 38 lat. Przezierność wynosi 1,83 przy CRL 78,9 mm, kość nosowa widoczna. Lekarz na USG powiedział, że wszystko jest dobrze, a tu taka wiadomość. Genetyk proponuje amiopunkcję, ale boję się powikłań. Pomocy. Czy moje Pappa jest faktycznie tak niskie? Znalazłam informację, że przy ZD Pappa jest niskie, a bHCG wysokie, ale moje bHCG jest chyba w normie. Czy któraś miała taką sytuację?

  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Tez jestem w Twojej sytuacji a nawet gorszej :(
    U mnie na usg tez było ok, przeziernosc 1,5, kość nosowa jest. Wszystko w najlepszym porzadku, oprócz pępowiny dwunaczyniowej. Wyszłam szczęśliwa z gabinetu i oddałam krew. Nawet nie przyszło mi do głowy że coś może być nie tak... Na następny dzień telefon od lekarza- ryzyko ZD 1:77. Pappa extremalnie niskie 0,11 mom, bhcg za wysokie 2,51mom.....
    Dodam że mam 32 lata.
    Dziś rano miałam biopsje kosmowki i czekam jak na wyrok. Na szczęście wynik będzie już jutro lub w czwartek.
    Powikłań tez się boje, ale nie mogłabym żyć w niepewności. Lekarz twierdził że ta biopsja jak i zreszta amniopunkcja daje 100% pewności. Ewentualnie można zrobić test z krwi na dna, który daje 99% ale jest tylko pod katem trisomi, innych nieprawidłowości nie wykryje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2019, 14:48

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Justyna803 Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednak nie zdecydowaliśmy się na amniopunkcję. Wczoraj byłam u swojego lekarza prowadzącego i powiedział mi, że w USG wszystko jest dobrze, a ryzyko wcale nie jest takie duże - niewiele ponad 1%, więc nie powinnam się tym martwić. Mój lekarz powiedział, że to tylko statystyka. Jak rzucamy kostką do gry sześć razy to wcale szóstka nie musi wypaść, a statystycznie przy sześciu rzutach powinna raz wypaść. Ryzyko powikłań po amniopunkcji wynosi do 1% więc stwierdziliśmy, że nie chcemy ryzykować.
    Evli, trzymam kciuki, żeby wynik wykluczył chorobę.
    Edka85, dziękuję za wsparcie. Twój przykład utwierdza mnie w przekonaniu, że nasze Dzieciątko urodzi się zdrowe.

    edka85 lubi tę wiadomość

  • Evli Autorytet
    Postów: 3808 2516

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwonił lekarz, nie mam jeszcze pełnego kardiotypu ale wszystkie trisomie wykluczone ♥️ I będzie dziewczynka ♥️

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny piszę tak dla informacji gdyby komuś miało się przydać. W pierwszej ciąży miałam niskie białko Pappa (0,3 MoM) i masę stresu przez to. Córka urodziła się w 37tc z wagą 2300g. Teraz w drugiej ciąży bałam się, że będzie to samo, ale dziś odebrałam wyniki i wyniki biochemii tym razem wyszły ok. Wszystko w normie :-D Tak tylko piszę Wam na przyszłość.

    Evli lubi tę wiadomość

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5294 6175

    Wysłany: 28 stycznia 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lavende86 wrote:
    Dziewczyny piszę tak dla informacji gdyby komuś miało się przydać. W pierwszej ciąży miałam niskie białko Pappa (0,3 MoM) i masę stresu przez to. Córka urodziła się w 37tc z wagą 2300g.
    Ja miałam białko 0,3, a syn urodził się z wagą 4kg w 38 tc.

    Evli lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ