X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Niewydolność cieśniowo-szyjkowa
Odpowiedz

Niewydolność cieśniowo-szyjkowa

Oceń ten wątek:
  • Maddelainen Ekspertka
    Postów: 207 145

    Wysłany: 10 września 2020, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka, mam taką nadzieję 🙂
    Daj znać po badaniach koniecznie :)

    Wowka lubi tę wiadomość

  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 11 września 2020, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, dawno nie pisałam.
    Mój szew od 5 tygodni dobrze trzyma, choć na ostatniej wizycie w poniedziałek szyjka skróciła się z 3cm na 2cm. Przez tydzień miałam jakieś dziwne bóle, jak mi twardniał brzuch to czułam ból w kroczu w pachwinach, miednicy. Na wizycie okazało się że ta szyjka po 2 tygodniach zleciała o 1cm więc lekarz wysłał mnie do szpitala. Na ktg żadnych skurczy nie było, po USG mówili, że szew bardzo mocno trzyma, że rzadko się zdarza żeby ten szew tak dobrze był założony. Dostałam diklofenak i przez 3 dni brzuch był spokojny, bóle minęły. Poleżałam 5 dni, bolesne twardnienia znowu wracają, ale szew mocno trzyma więc wypisują mnie do domu. Za tydzień mam mieć kontrolę to zobaczymy jak będzie. Mam nadzieję, że jeszcze troszkę wytrwamy... :)

    Maddelainen, Inaa89 lubią tę wiadomość

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
  • Lalala Autorytet
    Postów: 385 242

    Wysłany: 12 września 2020, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, po czym stwierdzono u Was niewydolność szyjki? Ja ostatnie badanie miałam 9 dni temu i lekarz zobaczył szyjkę nie dotykając jej, obejrzał na USG i powiedział, że jest ok. Wczoraj zakładając globułkę poczułam, że szyjka jest dosyć miękka i otwarta na koniuszek wskazującego palca. Teraz nie wiem czy to normalne czy coś jest nie tak. Następna wizyta dopiero za 3 tygodnie... Ale trochę się martwię i nie wiem czy niepotrzebnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2020, 09:18

    atdccwa173tcycke.png
  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 13 września 2020, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na koniuszek palca to jest ok, a miękkość to lekarz tylko ocenić może. Ja zawsze myślałam, że mam miękką przed wizytą, a zawsze była ok. O różnych porach dnia może mieć różną konsystencję i wysokość. Długość Szyjki ocenia się na USG :) no i jeśli lekarz mówił że wszystko dobrze to trzeba zaufać, ewentualnie jeśli coś Cię niepokoi no to Izba przyjęć albo przyspiesz wizytę :) ja to latałam co tydzień 🙈

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
  • Inaa89 Autorytet
    Postów: 3510 5808

    Wysłany: 15 września 2020, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka wrote:
    Hej,

    No wlaśnie, cisza. Ale to chyba oznacza, że wszystko w porządku 😊

    Ja już odliczam do donoszonej, to już w przyszłą sobotę. W poniedziałek jadę do szpitala zrobić ostatnie badania i dowiem się kiedy będę miała zdjęty pessar. Brzuch już ciągnie, kompletnie nie mam siły na cokolwiek, chciałabym już mieć Małą po tej stronie brzuszka 😊

    Co u Was?

    Inaa, Ty już prawie w połowie, szok 😄
    No czas leci jak szalony 😊 u mnie nawet dobrze. Przez to ze lezalam caly czas szyjka wydluzyla się na 3.28cm. Mam zezwolenie na krotkie spacery (wkoncu bo juz oszaleć szlo). Choc i tak zazdroszcze ze Ty juz prawie donoszona ciaza 😘 daj znać kiedy ściągają pessar 😉

    02.06 13 dpo II
    03.06 14 dpo beta 181, prog 25,29
    06.06 17 dpo beta 700
    28+6 1496g <3
    17.12.2020 ur się Tymek 💙 2245g i 48cm szczęścia 🥰

    f2wlanliic1wg5qa.png
  • Inaa89 Autorytet
    Postów: 3510 5808

    Wysłany: 15 września 2020, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala panda będzie wszystko dobrze, zobaczysz. Musi być 😘 juz jesteś coraz bliżej końca 😉 oszczedzaj się.

    02.06 13 dpo II
    03.06 14 dpo beta 181, prog 25,29
    06.06 17 dpo beta 700
    28+6 1496g <3
    17.12.2020 ur się Tymek 💙 2245g i 48cm szczęścia 🥰

    f2wlanliic1wg5qa.png
  • Inaa89 Autorytet
    Postów: 3510 5808

    Wysłany: 15 września 2020, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe jak tam nasze świeżo upieczone mamusie 🤔😊

    Luska_30 lubi tę wiadomość

    02.06 13 dpo II
    03.06 14 dpo beta 181, prog 25,29
    06.06 17 dpo beta 700
    28+6 1496g <3
    17.12.2020 ur się Tymek 💙 2245g i 48cm szczęścia 🥰

    f2wlanliic1wg5qa.png
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 15 września 2020, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam wczoraj na ostatnich badaniach do porodu. Jak to brzmi... 😄 córka waży 3kg i ma się dobrze.

    Pessar zdejmujemy w piątek i niech się dzieje 😄

    Inaa, bardzo ładna Twoja szyjka 🥰

    Mała Panda, kiedy będziesz miała kontrolę? Już tak daleko zaszłaś, szew ładnie trzyma-będzie dobrzedobrze 😊 l

    Inaa89 lubi tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Inaa89 Autorytet
    Postów: 3510 5808

    Wysłany: 15 września 2020, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka wrote:
    Byłam wczoraj na ostatnich badaniach do porodu. Jak to brzmi... 😄 córka waży 3kg i ma się dobrze.

    Pessar zdejmujemy w piątek i niech się dzieje 😄

    Inaa, bardzo ładna Twoja szyjka 🥰

    Mała Panda, kiedy będziesz miała kontrolę? Już tak daleko zaszłaś, szew ładnie trzyma-będzie dobrzedobrze 😊 l
    To w takim razie teraz ogromne kciuki za szczęśliwe i szybkie rozwiązanie 😘

    Wowka lubi tę wiadomość

    02.06 13 dpo II
    03.06 14 dpo beta 181, prog 25,29
    06.06 17 dpo beta 700
    28+6 1496g <3
    17.12.2020 ur się Tymek 💙 2245g i 48cm szczęścia 🥰

    f2wlanliic1wg5qa.png
  • Maddelainen Ekspertka
    Postów: 207 145

    Wysłany: 16 września 2020, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja dziś miałam ściągany pessar i mam rozwarcie na 2 cm. Zostałam skierowana do szpitala. Mam mieć cesarke, ale kiedy to niewiadomo... Mam nadzieję, że nie będą mnie tu zbyt długo trzymać. Jedynie na wizycie okazało się, że mały przypakował i waży 2400. A w szpitalu wychodzi im 2 kg...

  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 17 września 2020, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pamiętam, że jak przyłączyłam się do grupy to Wowka była w 27 tc i ja wtedy sobie myślałam "ale Ona już jest daleko, ale zazdroszczę, to jeszcze tak daleko u mnie, jak ja już będę w tych tygodniach to ja przestanę się w ogóle martwić itd" 😁 teraz nagle już 28 tydzień się u mnie kończy, a nadal się czuję jakby ciągle było to tak malutko tygodni, jakbym co najmniej przed połową ciąży była, a nie pod końcówkę się zbliżała🙈
    Czas tak szybko leci dziewczyny, że to niesamowite jest!

    Wizytuję w poniedziałek. Ja to już nie wiem, boję się pokazać na tej wizycie, bo za każdym razem coś się dzieje i mój lekarz do szpitala mnie wysyła, bo tak dmucha i chucha na tą ciążę moja 🙈 powiedzcie mi, czy jakby np, na wizycie się okazało, że szyjka dalej się skróciła, ale szew trzymałby bardzo mocno (na końcówce, ale mocno. Dla mojego lekarza to zagrożenie porodem, a dla lekarzy w szpitalu luzik, nic się nie dzieje) to jest taka możliwość, żeby lekarz skierował mnie do szpitala konkretnie na sterydy?

    Ja to aplikując luteinę sprawdzam ten szew co jakiś czas i on serio, coraz mniej i mniej tam trzyma. W szpitalu mnie uspokajali, że nawet jak się jeszcze skróci szyjka, a on będzie trzymał mocno to jeszcze pociągnie tą ciążę, ale jakie są jego możliwości? Wolałabym zabezpieczyć to dziecko tymi sterydami chociaż jeśli by miało się coś wydarzyć przed tym 30tc 🤔 tylko nie wiem, w szpitalu tacy rozrzutni co do tych sterydów to nie są i tu mi gadali przy wypisie, że no u mnie to ciąża zagrożona będzie do samego końca, że w każdej chwili się może coś stać, ale żadnego zabezpieczenia nie zaproponowali... Dlatego pomyślałam, że może da się po prostu na te sterydy mnie skierować... Słyszałyście coś o tym?

    Wowka lubi tę wiadomość

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 17 września 2020, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maddelainen, kciuki 😊 jesteś w szpitalu? Jakie mają plany co do Ciebie, coś mowią nowego?

    Mała Panda, z tymi sterydami to różne podejście mają w różnych szpitalach. Były tu dziewczyny, które były w szpitalu na samo prewencyjne podanie sterydów. Szpital w którym pracuje moja gin daje sterydy dopiero w momencie akcji porodowej-zatrzymują ją, na ile mogą i dopiero wtedy dają zastrzyk-bo podobno najlepiej działają do kilku dni. Twój lekarz też pracuje w jakimś szpitalu? Pogadaj z nim po prostu, jakie mają podejście.

    Masz rację, czas gna jak szalony. Przecież ja dopiero co byłam w 28tyg, a tu pojutrze donoszona. U Ciebie też teraz tak szybko zleci 😊 najważniejsze, że teraz już jesteś w coraz bezpieczniejszych tygodniach, wiadomo ze dobrze wytrzymać jak najdłużej, ale i tak jest już nieźle 😊

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Maddelainen Ekspertka
    Postów: 207 145

    Wysłany: 17 września 2020, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie nawet 36 to było później jeszcze za wcześnie. A tak samo jak dziewczyny były ok.30 tygodnia to im zazdrościłam 😂

    Wowka, prawdopodobnie będę mieć jutro cesarkę bo mam być nadczczo. Ale wczoraj inny doktor mówił że nie ma sensu jeszcze ciąży rozwiązywać. Ciekawa jestem czy podtrzymają zdanie na wizycie wieczornej :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2020, 19:19

  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 17 września 2020, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maddelainen wrote:
    Dla mnie nawet 36 to było później jeszcze za wcześnie. A tak samo jak dziewczyny były ok.30 tygodnia to im zazdrościłam 😂

    Wowka, prawdopodobnie będę mieć jutro cesarkę bo mam być nadczczo. Ale wczoraj inny doktor mówił że nie ma sensu jeszcze ciąży rozwiązywać. Ciekawa jestem czy podtrzymają zdanie na wizycie wieczornej :D
    Oby się zdecydowali ostatecznie bez takiego zmiany zdania w zależności od lekarza.. Trzymam kciuki mimo wszystko za szczęśliwe rozwiązanie 🤗🤗🤗

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
  • Mała panda Autorytet
    Postów: 288 182

    Wysłany: 17 września 2020, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka wrote:
    Maddelainen, kciuki 😊 jesteś w szpitalu? Jakie mają plany co do Ciebie, coś mowią nowego?

    Mała Panda, z tymi sterydami to różne podejście mają w różnych szpitalach. Były tu dziewczyny, które były w szpitalu na samo prewencyjne podanie sterydów. Szpital w którym pracuje moja gin daje sterydy dopiero w momencie akcji porodowej-zatrzymują ją, na ile mogą i dopiero wtedy dają zastrzyk-bo podobno najlepiej działają do kilku dni. Twój lekarz też pracuje w jakimś szpitalu? Pogadaj z nim po prostu, jakie mają podejście.

    Masz rację, czas gna jak szalony. Przecież ja dopiero co byłam w 28tyg, a tu pojutrze donoszona. U Ciebie też teraz tak szybko zleci 😊 najważniejsze, że teraz już jesteś w coraz bezpieczniejszych tygodniach, wiadomo ze dobrze wytrzymać jak najdłużej, ale i tak jest już nieźle 😊
    Czyli jest taka możliwość, to już dobrze :) właśnie czytałam, że najlepiej działają od 2 dawki do 7 dni, ale tak się boję, że jak się coś zacznie to nie zdążą mi podać czy coś.. od razu czarne scenariusze, no ale już kurczę trochę psychicznie jestem przeorana, że tak powiem.
    No nic, zobaczymy w poniedziałek jak tam to będzie wyglądać i wtedy pogadam z moim lekarzem. On pracuje w szpitalu, ale miejskim, który ma chyba 1 albo 2 st referyncyjnosci. Nie wiem czy oni tam mają sterydy w ogóle 🙈 w każdym razie i tak skierowanie wypisałby mi na patologię do szpitala z 3stopniem bo w tym samym mieście jest. Leżałam z dziewczyną miesiąc temu której dali tak na wszelki wypadek i wypuścili do domu ją i myślałam, że teraz też dostanę, ale ten szew za dobrą robotę robi i lekarze w tym szpitalu bardzo wierzą, że utrzyma tą ciążę 🙈. Oby mieli rację 🙈

    Ciąża 3 ♥️ Łucja :*
    3jgxyx8drpyu6ix0.png
    63b581a52b.png
    👼Mikołaj (21tc) i 👼Maja (18tc) 💔[*]
  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 18 września 2020, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maddelainen, daj znać co u Ciebie 😊

    Mała Panda, pogadaj z lekarzem. Jak jest troskliwy, to może coś ogarnie 😊

    Mam zdjęty pessar. Szyjka 1,5cm, luźno przepuszcza palec, rozwarcie 2cm,bezpośrednio po. Niech się dzieje 😄

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Maddelainen Ekspertka
    Postów: 207 145

    Wysłany: 18 września 2020, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś o 11:38 przyszedł na świat Ignaś, waga 2340 gram i 47 cm. 38 tydzień + 3 dni. 🙂

    Wowka, Inaa89 lubią tę wiadomość

  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 18 września 2020, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maddelainen, gratulacje 😊

    Ignasiu, witaj na swiecie, rośnij w zdrowiu 🥰

    Ja też zostałam w szpitalu, bo coś niezbyt w ktg wyszło. Zobaczymy, co będzie się działo 😊

    Maddelainen lubi tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Inaa89 Autorytet
    Postów: 3510 5808

    Wysłany: 19 września 2020, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maddelainen wrote:
    Dziś o 11:38 przyszedł na świat Ignaś, waga 2340 gram i 47 cm. 38 tydzień + 3 dni. 🙂
    Gratulacje 😘 zdrówka dla Was 🥰😘

    02.06 13 dpo II
    03.06 14 dpo beta 181, prog 25,29
    06.06 17 dpo beta 700
    28+6 1496g <3
    17.12.2020 ur się Tymek 💙 2245g i 48cm szczęścia 🥰

    f2wlanliic1wg5qa.png
  • Inaa89 Autorytet
    Postów: 3510 5808

    Wysłany: 19 września 2020, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka wrote:
    Maddelainen, gratulacje 😊

    Ignasiu, witaj na swiecie, rośnij w zdrowiu 🥰

    Ja też zostałam w szpitalu, bo coś niezbyt w ktg wyszło. Zobaczymy, co będzie się działo 😊
    Jak się czujesz? Cos sie rozkręca?

    02.06 13 dpo II
    03.06 14 dpo beta 181, prog 25,29
    06.06 17 dpo beta 700
    28+6 1496g <3
    17.12.2020 ur się Tymek 💙 2245g i 48cm szczęścia 🥰

    f2wlanliic1wg5qa.png
‹‹ 233 234 235 236 237 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ