X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Niewydolność cieśniowo-szyjkowa
Odpowiedz

Niewydolność cieśniowo-szyjkowa

Oceń ten wątek:
  • ticia9 Autorytet
    Postów: 601 477

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w tamtej ciąży dostałam sterydy w 32tc, bo szyjka się skróciła, więc gin chciała dmuchać na zimne, a teraz nie wiem. Słyszałam, że dużo dziewczyn z pessarem i szwem jak nic się nie dzieje to nie mają podanych 🤷‍♀️ chyba zapytam o to gin na wizycie.

    betty001 lubi tę wiadomość

    mhsvpx9i7vzd02b9.png
    klz98rib7t5zryeb.png
  • julitk4 Autorytet
    Postów: 370 147

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dostałam w 32t.Teraz gin nic nie mówił więc nie wiem.. Ale sama się nad tym zastanawiałam ostatnio.

    betty001 lubi tę wiadomość

  • Phoebe_8 Ekspertka
    Postów: 138 94

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam dostać po skończonym 28 tc, ale moja ginekolog stwierdziła, że ze szwem jest ok, nie mam skurczy to poczekamy. Teraz jadę 16 czerwca i zobaczymy co powie. Ale chyba bezpieczniej czułabym się po sterydach.

  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomocy bylsm wczoraj na usg kończę dzis 16 tc Mialam usg dopochwowe w opisie szyjka macicy zamknięta długość 4.23 cm+ Cześć lejkowata wąska długość 1,69 cm lekarz kazał przyjść dopiero za 3 tyg na pytanie o szew lub pesser ze dopiero jak szyjka ma 2-2,5 cm a ja sie boje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2020, 12:50

  • ticia9 Autorytet
    Postów: 601 477

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja90 wrote:
    Dziewczyny pomocy bylsm wczoraj na usg kończę dzis 16 tc Mialam usg dopochwowe w opisie szyjka macicy zamknięta długość 4.23 cm+ Cześć lejkowata wąska długość 1,69 cm lekarz kazał przyjść dopiero za 3 tyg na pytanie o szew lub pesser ze dopiero jak szyjka ma 2-2,5 cm a ja sie boje

    Lekarz pewnie na spokojnie do tego podchodzi, bo masz jeszcze kawał szyjki. Pewnie chce narazie kontrolować jak dalej będzie się szyjka zachowywać. Myśl pozytywnie, będzie dobrze 🥰

    mhsvpx9i7vzd02b9.png
    klz98rib7t5zryeb.png
  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za odpowiedz martwi mnie ten lejek bo czytam ze on oznacza rozwarcie a tu dopiero 17 tydzien idzie :(

  • Trine91 Autorytet
    Postów: 566 305

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja90 wrote:
    Dziewczyny pomocy bylsm wczoraj na usg kończę dzis 16 tc Mialam usg dopochwowe w opisie szyjka macicy zamknięta długość 4.23 cm+ Cześć lejkowata wąska długość 1,69 cm lekarz kazał przyjść dopiero za 3 tyg na pytanie o szew lub pesser ze dopiero jak szyjka ma 2-2,5 cm a ja sie boje

    Oszczędzaj się przez ten czas do wizyty i na pewno wszystko będzie dobrze. Lejek oznacza, że ujście wewnętrzne zaczyna się rozwierać, a pozostała cześć szyjki jest zamknięta i dzidziuś jest chroniony. Ja w 19tc miałam lejek i 2cm zamkniętej szyjki + obciążony niewydolnością wywiad położniczy, nie założyli mi szwu przez koronę, ale po 2 tyg leżenia lejek się zamknął, a szyjka wydłużyła do 2,9cm i tak długo wszystko trzymało do 27tc.
    Jeśli jesteś niespokojna to umów się wcześniej do lekarza, za 2tyg, a nie za 3, zawsze możesz powiedzieć, że coś Cię bolało i wolałaś przyjść wcześniej. Ja czasem chodziłam co tydzień sprawdzać szyjkę 🙈


    Edit: Szerokość lejka do 0,5cm podobno nie jest patologią, więc może u Ciebie mieści się w tej granicy i stąd taka postawa lekarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2020, 13:31

    mhsvjw4zrmx08mca.png
    Oluś ♡ [*] 08.02.2019 (24tc.)
  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trine91 wrote:
    Oszczędzaj się przez ten czas do wizyty i na pewno wszystko będzie dobrze. Lejek oznacza, że ujście wewnętrzne zaczyna się rozwierać, a pozostała cześć szyjki jest zamknięta i dzidziuś jest chroniony. Ja w 19tc miałam lejek i 2cm zamkniętej szyjki + obciążony niewydolnością wywiad położniczy, nie założyli mi szwu przez koronę, ale po 2 tyg leżenia lejek się zamknął, a szyjka wydłużyła do 2,9cm i tak długo wszystko trzymało do 27tc.
    Jeśli jesteś niespokojna to umów się wcześniej do lekarza, za 2tyg, a nie za 3, zawsze możesz powiedzieć, że coś Cię bolało i wolałaś przyjść wcześniej. Ja czasem chodziłam co tydzień sprawdzać szyjkę 🙈


    Edit: Szerokość lejka do 0,5cm podobno nie jest patologią, więc może u Ciebie mieści się w tej granicy i stąd taka postawa lekarza.
    Dziekuje a powiedz teraz masz juz szef założony albo pesser? Ja mam pewnie słaba szyjkę przez poronienie i zabieg łyżeczkowania w 13 tygodniu pozniej dwa razy histeroskopia. Umowilam sie na jutro do lekarza innego który przyjmuje w szpitalu zeby miec tam kogos znajomego jak cos

  • Trine91 Autorytet
    Postów: 566 305

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja, bardzo dobrze zrobiłaś, bo lekarze ze szpitala chętniej do szpitala kierują w razie czego ;) A jeśli miałaś tyle ingerencji w szyjkę to bardzo prawdopodobne, że będą z nią w ciąży problemy.
    Ja mam pessar założony od 3 tyg, bo na szew było już za późno. Pessar założony przy rozwarciu wewnętrznym 0,8cm i długości zamkniętej szyjki 1,6cm. Przez to rozwarcie mam zalecony reżim łóżkowy i mogę wstawać tylko do toalety i na szybki prysznic, ale moja pani dr bardzo dmucha na zimne, bo zna całą moją historię pd początku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 czerwca 2020, 13:57

    mhsvjw4zrmx08mca.png
    Oluś ♡ [*] 08.02.2019 (24tc.)
  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz mi lekarz odpisał Jak najbardziej może się zwęzić , oczywiście może też podziałać w drugą stronę ale mam nadzieję że nie. Generalnie jeżeli będzie się utrzymywał tak jak jest to powinno być wszytko OK. - chyba niezbyt optymistycznie bo jak pójdzie w ta druga strone to co wtedy

  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trine91 wrote:
    Nadzieja, bardzo dobrze zrobiłaś, bo lekarze ze szpitala chętniej do szpitala kierują w razie czego ;) A jeśli miałaś tyle ingerencji w szyjkę to bardzo prawdopodobne, że będą z nią w ciąży problemy.
    Ja mam pessar założony od 3 tyg, bo na szew było już za późno. Pessar założony przy rozwarciu wewnętrznym 0,8cm i długości zamkniętej szyjki 1,6cm. Przez to rozwarcie mam zalecony reżim łóżkowy i mogę wstawać tylko do toalety i na szybki prysznic, ale moja pani dr bardzo dmucha na zimne, bo zna całą moją historię pd początku.
    Dobrze ze u Ciebie juz 32 tydzien idzie teraz bedzie tylko z górki ;) a to rozwarcie to jest Wlasnie ten lejek ? Bo mi tylko powiedział ze wąski

  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja, ponad 4cm to jest kawał szyjki. W 16 tygodniu ta część lejkowata to może być cieśń-czyli łącznik pomiędzy szyjką a macicą.

    Długość zamkniętego kanału jest bardzo, bardzo ładna i pewnie dlatego nie wzbudziła niepokoju u lekarza.

    Dużo odpoczywaj, a jeśli masz się stresować to idź na kontrolę wcześniej, bądź skonsultuj z tym drugim lekarzem. Na razie powodów do obaw nie ma- ja w 16 tyg w pierwszej ciąży miałam 2,8cm, a teraz 2,61cm z rozwarciem na 0,8cm. Rozwarcie się zamknęło, szyjka trzyma na 3cm.

    Odpoczywaj, skontroluj i bądź dobrej mysli-to wszystko co możesz teraz zrobić i na co masz wpływ 😊

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Ci kochana! Wczoraj pol dnia przepłakałam a dzisiaj wierze ze bedzie dobrze jutro ide na konsultacje druga. A napisz prosze Ty masz szef i pesser? Ja odpoczywam cały czas bo wcześniej miałam nisko łożysko i uciskalo na szyjkę na szczęście sie podniosło

  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja, teraz nie mam nic. Mam luteinę, kanapę i pilota od telewizora 😄

    Dopóki moja szyjka trzyma i nie będzie krótsza niż 2,5cm to nic mi nie założą. Więc chodzę na kontrole i dopóki jest dobrze, to się cieszę 😉

    W poprzedniej ciąży problem z szyjką miałam zdiagnozowany w 16tyg, a pessar założony dopiero w 24tyg. Przez dwa miesiące moja szyjka, mimo, że krótka to trzymała ładnie. Teraz liczę na podobny scenariusz-w sobotę miałam 3cm, a zaraz 22 tydzień 😃

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super dajesz mi nadzieje

  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 4 czerwca 2020, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka a cały czas leżysz ? Można siedzieć na pół leżąco czy tylko typowo leżeć?

  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja, nie leżę cały czas. Staram się leżeć i być półsiedząco przez większość czasu, ale mam w domu rozbrykanego dwulatka i musimy coś jeść 😉

    Kciuki za dzisiejszą wizytę. Jestem przekonana, że będzie wszystko dobrze.

    Nadzieja90 lubi tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • julitk4 Autorytet
    Postów: 370 147

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja witaj. Masz kawał szyjki, naprawde. Oszczędzaj się i będzie wszystko dobrze🙂

    Kurcze ja ostatnio mniej leżę. Córka jakas wymagająca się zrobiła i muszę częściej wstawać. Już mam schize czy wszystko dobrze. Jutro idę na badania. Otworzyli mi lab dwa bloki dalej więc super. Boję czy ten mini spacer nie zaszkodzi. Ech rozterki.. Już mi całkiem na głowę pada.

    Nadzieja90 lubi tę wiadomość

  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julitk4 wrote:
    Nadzieja witaj. Masz kawał szyjki, naprawde. Oszczędzaj się i będzie wszystko dobrze🙂

    Kurcze ja ostatnio mniej leżę. Córka jakas wymagająca się zrobiła i muszę częściej wstawać. Już mam schize czy wszystko dobrze. Jutro idę na badania. Otworzyli mi lab dwa bloki dalej więc super. Boję czy ten mini spacer nie zaszkodzi. Ech rozterki.. Już mi całkiem na głowę pada.
    A który już masz tydzień ? Ile ma Twoja szyjka? Stresuje się bo wszędzie jest napisane ze ten lejek to większy problem niż skracająca się szyjka a w każdej chwili moze się pogłębić zobaczymy co dziś powie lekarz ja bym bardzo chciała mieć ten szew dla swojego spokoju

  • julitk4 Autorytet
    Postów: 370 147

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja90 wrote:
    A który już masz tydzień ? Ile ma Twoja szyjka? Stresuje się bo wszędzie jest napisane ze ten lejek to większy problem niż skracająca się szyjka a w każdej chwili moze się pogłębić zobaczymy co dziś powie lekarz ja bym bardzo chciała mieć ten szew dla swojego spokoju

    Za chwilę kończę 21.Szew mam od 16t.Ostatnio szyjka miała 3,5 cm, ile ma teraz dowiem się we wtorek.Porozmawiaj o swoich obawach z lekarzem.Choc podejrzewam że przy tak długiej szyjce zaleci tylko odpoczynek.

‹‹ 167 168 169 170 171 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ