X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Nietypowy kształt pęcherzyka płodowego
Odpowiedz

Nietypowy kształt pęcherzyka płodowego

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Matyldaaa Koleżanka
    Postów: 53 143

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Jestem tu nowa ale potrzebuję informacji - dlatego zdecydowałam się napisać...
    Rozpoczęłam właśnie 11 tc. Wczoraj byłam na USG, słyszałam bicie serduszka natomiast lekarz poinformował mnie, że nie podoba mu się kształt pęcherza płodowego - nie jest okrągły a wygięty (kształt banana). Pytałam co to oznacza ale niewiele chciał mi powiedzieć i zmieniał temat... Dodatkowo okazało się, że zarodek urósł tylko o 3mm w porównaniem z ostatnim badaniem (2 tygodnie temu). Lekarz tłumaczył, że teraz może być inaczej odwrócony, wygięty itd. Czy któraś z Was miała podobną sytuację? Bardzo proszę Was o informację.

    Mama Aniołka - 02.2018

    Iga jest z nami 22.08.2019 ❤❤❤
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roznie moze byc, medycyna zna rozne przypadki, ksztaltem bym sie tak bardzo nie martwila, bardziej niepokojace jest ze zarodek tak malo urosl. Lekarz podal ci crl zarodka? Na jego podstawie mozna oszacowac czy przyrosty sa w normie. Natomiast dobra wiadomoscia jest to ze serduszko bije. Kiedy masz nastepna wizyte? Bierzesz jakies leki? Trzymam kciuki za powodzenie.

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie martw się. Sama mam zdjęcia i film z usg genetycznego, pęcherzyk w kształcie banana. Dziś jestem w 35 tygodniu ciąży więc pęcherzyk musiał być prawidłowy skoro ciąża się rozwinęła. A jakie było crl?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 20:57

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Matyldaaa Koleżanka
    Postów: 53 143

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz nie mówi absolutnie nic. Ledwo wydusiłam z niego wielkość zarodka. Biorę progesteron (od wczoraj zwiększoną dawkę),estrofem, Euthyrox25 i encorton - także niezły arsenał...
    Najlepiej będzie jak się chyba umowę do innego lekarza na konsultację. Bo od mojego nic się nie dowiem...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 22:19

    Mama Aniołka - 02.2018

    Iga jest z nami 22.08.2019 ❤❤❤
  • Matyldaaa Koleżanka
    Postów: 53 143

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W każdym razie dziękuję Wam za odpowiedzi. Trzymajcie proszę kciuki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 22:19

    Mama Aniołka - 02.2018

    Iga jest z nami 22.08.2019 ❤❤❤
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez mysle ze konsultacja u innego lekarza to dobry pomysl. Nie dostalas zdjecia z usg? Jesli tak to powinnas miec podany crl zarodka. Trzymam kciuki i daj znac jak sie sytuacja rozwinie. Ja tez jestem w ciazy i po poniedzialkowym usg tez za bardzo niewiem na czym stoje, owszem jest pecherzyk ale splaszczony i niewiadomo co z tego bedzie. Ale jestem dobrej mysli, 23 mam wizyte u swojego gina i wtedy wszystko bedzie jasne bo to bedzie juz 7 tydzien, wiec glowa do gory :)

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
  • Matyldaaa Koleżanka
    Postów: 53 143

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdjęcie dostałam ale brak na nim informacji o crl.
    Umówiłam się na jutro na wizytę do innego lekarza- mam nadzieję że tym razem uzyskam rzeczowe informację bo wolę usłyszeć nawet najbardziej tragiczne info niż być w zawieszeniu... A co gorsza wierzyć że jest ok a potem przeżyć nagle bolesny szok...
    Za Ciebie Agjot mocno trzymam kciuki :)

    agjot1979 lubi tę wiadomość

    Mama Aniołka - 02.2018

    Iga jest z nami 22.08.2019 ❤❤❤
  • Kalija Autorytet
    Postów: 1140 1234

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 06:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarze często boją sie mówić że ciąża jest nieprawidłowa, by w razie pomyłki niepotrzebnie nie stresować pacjentki. Często każą czekać do następnego usg by sprawdzić czy jest progres. Konsultacja u innego gina to dobry pomysł. Trzymam kciuki!

    dqprgu1royghdo7j.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 18 stycznia 2019, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój pęcherzyk na początku był nieregularny i długo. Nie było zarodka a dziecko. Dzięki Bogu rośnie więc spokojnie poczekaj do usg. Co do wymiaru dziecka to kurde wyobraź sobie że u mnie dziecko zmalało z 2.12 na 2.06. I okazało się że to był błąd pomiaru. Co lekarz to inaczej mierzy.

    27a73b5519.png
  • Matyldaaa Koleżanka
    Postów: 53 143

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj byłam u drugiego lekarza na konsultacjach i okazało się, że w idealnie okrągłym pecherzyku pląsa 3.55 cm Szczęścia :) Także wielkość zgodna z wiekiem ciąży, brak jakichkolwiek niepokojących sygnałów.
    Ta sytuacja nauczyła mnie, że warto w razie wątpliwości pójść do innego lekarza- miał a 3 dni stresu a nie 2 tygodnie :)
    Dziękuję Dziewczyny za wsparcie :)

    Ania0306, agjot1979, k878 lubią tę wiadomość

    Mama Aniołka - 02.2018

    Iga jest z nami 22.08.2019 ❤❤❤
  • agjot1979 Autorytet
    Postów: 881 790

    Wysłany: 19 stycznia 2019, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i super :)

    f2w3vcqgcqrsk8cl.png
    Mati 16.07.2009
    74dik6nl44edfunt.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ