X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje nieprawidłowy przepływ DV
Odpowiedz

nieprawidłowy przepływ DV

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • na_lesnik Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 15 maja 2017, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry!

    Żona po wspomaganiu pregnylem zaszła w ciążę, aktualnie jest w 14 tc.

    Lekarz prowadzący zalecił test PAPPA i po odebraniu wyników przeprowadzony został w dniu dzisiejszym USG genetyczne.

    Wyniki PAPPA:
    białko ciążowe 8.44 iU/I odpowiada 2.108 MoM
    wolne bHCG 46.90 odpowiada 1.144 MoM

    Pozostałe wyniki:
    Uterine artery PI: 1.68 odpowiada 1.070 MoM
    Długość endocervix : 45 mm
    FHR 156 ud/min
    CRL: 71,5 mm
    NT: 1,9 mm
    BPD: 23,5 mm
    Lokalizacja łożyska tylna ściana wysoko
    płyn owodniowy w normie
    Pępowina trójnaczyniowa
    Kość nosowa obecna, przepływ na zastawce trójdzielnej zwykły.

    DV: 1,460

    ryzyko:
    trisomia 21 podstawowe 1:716, skorygowane 1:11029
    trisomia 18 podstawowe 1:1812 skorygowane 1:13910
    trisomia 13 1:5667

    preeklammpsja przed 37 tygodniem ciąży 1:162

    samoistny poród przedwczesny przed 34 tygodniem 1:1184


    Lekarz prowadzący sklasyfikował ciążę jako niskiego ryzyka, kazał się nie stresować ale zaznaczył że jakiś przepływ jest nieprawidłowy i należy go obserwować. Żona z emocji nie dopytała o szczegóły, ale podejrzewamy, że chodzi o DV bo jako jedyny z wypisanych jest poza normą.

    Poinformował, że w tej fazie ciąży takie sytuacje się zdarzają i często normalizują się w późniejszym okresie.

    Po przeanalizowaniu tematów na forach i zwiększonego ryzyka preeklampsji biorę też pod uwagę, że lekarz mógł mieć na myśli przepływ krwi w tętnicy macicznej/ łożysku. Wynik natomiast nie jest podany na karcie wyników bo nie jest standardowym badaniem genetycznym. Jest natomiast dopisek, że "ryzyko preeklampsji i wewnątrz macicznego zatrzymania wzrastania płodu jest ocenione na podstawie charakterystyki demograficznej, badanie dopplerowskie w tętnicy macicznej i PAPP-A.

    Czy mamy powody do niepokoju? Czy taka wartość przepływu może świadczyć o wadach genetycznych płodu?

    Serdecznie proszę o odpowiedź.

    Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2017, 20:00

  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 5 maja 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam u mnie DV jest "niewidoczne" czy ktods sie spotkal z takim określeniem?

    Jezu ufam Tobie
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ