X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Niepowściągliwe wymioty ciężarnych
Odpowiedz

Niepowściągliwe wymioty ciężarnych

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Fipsik Autorytet
    Postów: 3078 3207

    Wysłany: 6 lutego 2014, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno choruje na nie 2% ciężarnych. Niestety mnie dopadło. Czy ktoś miał? Jakie leki na to badziewie można brać? :(

    c55fcsqv7zvb1aan.png
    gyxw8u69g8jufhg3.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 6 lutego 2014, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fipsik wrote:
    Podobno choruje na nie 2% ciężarnych. Niestety mnie dopadło. Czy ktoś miał? Jakie leki na to badziewie można brać? :(

    Co to znaczy "niepowściągliwe wymioty"?

    Lanusia93 lubi tę wiadomość

  • Fipsik Autorytet
    Postów: 3078 3207

    Wysłany: 6 lutego 2014, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niepowściągliwe wymioty ciężarnych (łac. hyperemesis gravidarum, ang. hyperemesis gravidarum, HG) – najcięższa postać występujących w ciąży nudności i wymiotów. Lekkiego stopnia nudności nasilające się rano (łac. nausea gravidarum) są bardzo częste w ciąży i nie stanowią problemu klinicznego. Silne nudności i wymioty występują rzadko, dotyczą 0,3–2% ciężarnych. Przedłużające się niepowściągliwe wymioty rzadko wpływają na dobrostan płodu, natomiast są bardzo uciążliwe dla ciężarnych.

    c55fcsqv7zvb1aan.png
    gyxw8u69g8jufhg3.png
  • chucky Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 14 lutego 2014, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W moim przypadku pomógł tylko czas. Żadna z polecanych metod choć troszkę nie pomogła.Piłam dużo choć i wodę zwracałam. Warto oczywiście kontrolować morfologię. Ja po tych ciężkich 2 miesiącach schudłam 5 kg oraz mocno pogłębiła mi się anemia (choć starałam się zażywać suplementy).

    chucky
  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 17 lutego 2014, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokladnie, mi tez nic nie pomagalo (chociaz czasami imbir do herbaty) wiec czekalam cierpliwie az ustanie wszystko. Doczekalam sie i z wybiciem 11tc wszystko ustalo NA SZCZESCIE. Wiec nie wiem czy sa sposoby, ale powodzenia :)

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • Nati74 Autorytet
    Postów: 377 757

    Wysłany: 23 lutego 2014, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w pierwszej ciaży rzygałam od pierwszego dnia po zapłodnieniu, zanim dowiedziałam się o ciąży, aż do dnia porodu. Nic nie pomagało.


    drugą ciażę "tylko" mnie mdliło, nic nie mogłam jeść.


    Podobno pomaga imbir. Wtedy nie próbowałam, a teraz mam nadzieję, że już wyrosłam ;)

    94d248b7cf3fad2322c1c7b41d90ec96.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 8 marca 2014, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi równiez nic nie pomagało. Dopiero ok 18 tyg lekko ustapily i wymiotowalam ok 1 /2 razy na tydzień. A opuściły mnie dopiero w 23 tyg :)

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2014, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z domowych sposobów nic nie pomagało lekarz przypisał mi czopki na wymioty bo zaczęłam sie odwadniac torecan sie nazywają ale najlepiej poinformować lekarza o wymiotach niech zleci badania moje wyniki były straszne wiec dlatego zdecydował ze czopki muszę brać

  • beataa088 Koleżanka
    Postów: 57 19

    Wysłany: 16 października 2014, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również brałam czopki torecan, ale na wiele sie nie zdały i jakiś miesiąc , półtorej przeleżałam w szpitalu. Po powrocie do domu jeszcze męczyły koło tyg i potem ustały. Teraz będąc w 8mc zdarzają się, ale już to nie jest to co było. Także najlepiej od razu lekarz i coś z tym robić, żeby nie odwodnić się i nie zrobić sobie i dziecku krzywdy .

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ